সন্তানে জানিব বিচাৰে মহিলা কিদৰে গৰ্ভৱতী হয়! কি কৰিব তেতিয়া? কৈছে বিশেষজ্ঞই

News18 Assam | News18-Assam
Updated:January 14, 2021, 9:45 PM IST
সন্তানে জানিব বিচাৰে মহিলা কিদৰে গৰ্ভৱতী হয়! কি কৰিব তেতিয়া? কৈছে বিশেষজ্ঞই
সন্তানে যদি মহিলা অন্তঃসত্ত্বা হোৱাৰ বিষয়ে প্ৰশ্ন কৰে তেতিয়া এই প্ৰসংগত কিদৰে উত্তৰ দিব? কি কৰিব আপুনি?

সন্তানে যদি মহিলা অন্তঃসত্ত্বা হোৱাৰ বিষয়ে প্ৰশ্ন কৰে তেতিয়া এই প্ৰসংগত কিদৰে উত্তৰ দিব? কি কৰিব আপুনি?

  • Share this:
তেওঁলোক কেনেকৈ আহিল? মাক-দেউতাকৰ পৰা জানিব বিচাৰে বহু শিশুৱে। তেতিয়া বহু মাক-দেউতাকে কৌশলপূৰ্ণ উত্তৰ দিয়া দেখা যায়।

এই সন্দৰ্ভত প্ৰশ্ন কৰি এগৰাকী মহিলাই পল্লৱীলৈ চিঠি পঠিয়াইছিল। মহিলাগৰাকীয়ে লিখিছিল যে, সন্তানৰ সৈতে এখন ছবি চাইছিল। ছবিখন চাই থকাৰ সময়তে হঠাত্‍ সন্তানে প্ৰশ্ন কৰে যে, এই যে নায়ক-নায়িকাই চুম্বন কৰাৰ পিছত নায়িকাক গৰ্ভৱতী দেখুওৱা হ’ল, এয়া কি বাস্তৱতো হয় নেকি? কোনোৱে যদি চুমা খাই, তেন্তে গৰ্ভৱতী হৈ যায় নেকি?

বিশেষজ্ঞাই সন্তানৰ প্ৰশ্নক অতি গুৰুত্ব সহকাৰে বিবেচনা কৰিবলৈ কৈছে। তেওঁ জনাইছে যে, সকলো মাক-দেউতাকে যৌন সংক্ৰান্তীয় কিছু জ্ঞান সন্তানক দিয়াটো প্ৰয়োজন। তেতিয়া সন্তান সমাজৰ ভুল ধাৰণাৰ প্ৰতি প্ৰভাৱিত নহয়।

পল্লৱীয়ে কৈছে যে, ডাঙৰ লোকে যৌন সম্পৰ্কক যিদৰে বিচাৰ কৰে, শিশুৰ ক্ষেত্ৰত সেয়া পৃথক দেখা যায়। গতিকে প্ৰাথমিক চেক্স এডুকেশ্যন সন্তানক দিয়াৰ প্ৰয়োজন।

বিশেষজ্ঞই কৈছে যে, এই ক্ষেত্ৰত সন্তানক নাৰী আৰু পুৰুষৰ শাৰীৰিক গঠনৰ সম্পৰ্কতো জ্ঞান দিয়াটো প্ৰয়োজন।
Published by: Himangshu Bhuyan
First published: January 14, 2021, 6:37 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading