Sexual Wellness: সংগীৰ সৈতে অধিক সুখদায়ক শাৰীৰিক সম্পৰ্ক বিচাৰে নেকি?  কি ক’লে বিশেষজ্ঞই?

News18 Assam | News18-Assam
Updated:March 27, 2021, 5:26 PM IST
Sexual Wellness: সংগীৰ সৈতে অধিক সুখদায়ক শাৰীৰিক সম্পৰ্ক বিচাৰে নেকি?  কি ক’লে বিশেষজ্ঞই?
ফাইল ফটো

প্ৰেমিকৰ সৈতে আপোনাৰ দীৰ্ঘদিনীয়া যৌন সম্পৰ্কক যদিহে আৰু সুখদায়ক কৰিব বিচাৰিছে  তেন্তে কি কৰিব জানি লওক!

  • Share this:
যৌন সম্পৰ্ক নিশ্চিতভাৱে গোটেই জীৱনত একে ধৰণে চলি থাকিব নালাগে । গতিকে যৌন সম্পৰ্কত নতুনত্ব অনাৰ পৰামৰ্শ দিয়ে বিশেষজ্ঞই।  আজিৰ সময়ত অধিকাংশ দম্পতিয়ে এয়া উপভোগ কৰিব বিচাৰে আৰু বিশ্বাস কৰে যে, যদি ইয়াক সঠিক ধৰণে কৰা হয় তেন্তে এইটো যথেষ্ট আনন্দজনক হ'ব পাৰে।

এনাছ যাক মলদ্বাৰ বুলিও কোৱা হয়, ইয়াৰ চাৰিওফালে বহুতো শিৰা থাকে যি তাতেই শেষ হৈ যায় । এনাল যৌন সম্ভোগৰ সময়ত শিৰাবোৰৰ এই অন্তিম শিৰাবোৰ যেতিয়া উত্তেজিত হয়, তেতিয়া আপুনিঅধিক সুখ অনুভৱ কৰিব পাৰে। মহিলা আৰু পুৰুষ উভয়ৰ বাবে আনন্দ উপভোগৰ এক নতুন পথৰ অন্বেষণ কৰা হয়। আপুনি আপোনাৰ প্ৰেমিককো এই এনেল যৌন সম্পৰ্কৰ বাবে উৎসাহিত কৰিব পাৰে, যদিও এয়া অলপ কঠিন হয়।

এনাল যৌন সম্ভোগৰ পূৰ্বে গা ধোৱাটো ইয়াক আৰম্ভ কৰাৰ এটা ভাল উপায়। এনালৰ স্থানসমূহ আৰু ইয়াৰ মুখখন অধিককৈ ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে আৰু ল্যুব অধিককৈ ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে । নিশ্চিত কৰিব যে, যেতিয়া আপোনাৰ পিছফালৰ পৰা আপোনাৰ শৰীৰত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে, আপুনি সেই সময়ত শিথিল হৈ থাকিব। যদি আপুনি প্ৰথমৰ পৰাই উদ্বিগ্ন হৈ থাকে তেন্তে আপুনি কষ্ট পাব পাৰে।

যিকোনো সময়তে যৌন সম্ভোগৰ সময়ত পৰিচ্ছন্নতাৰ বিষয়টো উপেক্ষা নকৰিব। গতিকে এনাল যৌন সম্ভোগৰ পিছতে কেতিয়াও যোনিৰ যৌন সম্ভোগ নকৰিব। যদি লিংগটো আপোনাৰ এনাছৰ ভিতৰলৈ গৈছে, তেন্তে ইয়াক যোনিত সুমুৱাই দিয়াৰ পূৰ্বে পৰিষ্কাৰ কৰিব লাগিব আৰু যদি এইটো কৰা নহয় বেক্টেৰিয়া সংক্ৰমণ হ'ব পাৰে ।

ইয়াৰ মাজতে গতি ধীৰ ৰখা আৰু আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে সমানে বাৰ্তালাপ কৰাটো প্ৰয়োজন। যদি আপুনি আপোনাৰ সংগীৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে অত্যাধিক নাজানে, সংক্ৰমণ পৰিহাৰ কৰিবলৈ কণ্ডম ব্যৱহাৰ কৰক। ল্যুব আৰু ৱাইপে আপোনাক সহায় কৰিব। লগতে মনত ৰাখিব যে আপুনি যেতিয়াই কষ্ট পায় আপোনাৰ সংগীক ইয়াক বন্ধ কৰিবলৈ ক'ব পাৰে। যিকোনো সময়তে আপোনাৰ বিচাৰ সলনি কৰাৰ অধিকাৰ আছে। উপভোগ কৰক ! বিবিধতাই হৈছে জীৱন।
Published by: Himangshu Bhuyan
First published: March 27, 2021, 5:26 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি