• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Ginger Boost Sex Drive: আদা কেৱল বহু ৰোগনাশকেই নহয় ই পুৰুষৰ যৌন ক্ষমতাও বৃদ্ধি কৰে! গৱেষণাই কৰিছে প্ৰমাণ!

Ginger Boost Sex Drive: আদা কেৱল বহু ৰোগনাশকেই নহয় ই পুৰুষৰ যৌন ক্ষমতাও বৃদ্ধি কৰে! গৱেষণাই কৰিছে প্ৰমাণ!

আদা (Ginger)ৰ বহুতো গুণ আছে যি পুৰুষৰ যৌন সমস্যা (Sexual Problem) দূৰ কৰাত সহায় কৰে!

আদা (Ginger)ৰ বহুতো গুণ আছে যি পুৰুষৰ যৌন সমস্যা (Sexual Problem) দূৰ কৰাত সহায় কৰে!

আদা (Ginger)ৰ বহুতো গুণ আছে যি পুৰুষৰ যৌন সমস্যা (Sexual Problem) দূৰ কৰাত সহায় কৰে!

  • Share this:
Ginger Boost Sex Drive : আদা এনে এবিধ মূল্যৱান বস্তু যি কেৱল মুখৰোচকেই নহয়, ইয়াৰ ঔষধি গুণো অপাৰ।  ইয়াৰ নানা ৰোগ প্ৰতিৰোধ কৰিব পৰা ক্ষমতাও আছে। ভাৰতীয় আয়ুৰ্বেদ বিজ্ঞানত আদাৰ  গুণা-গুণৰ বিষয়ে বহুলভাৱে উল্লেখ আছে। শ্ৰেষ্ঠ পাচক অৰ্থাৎ হজম শক্তি বৃদ্ধিকাৰক হিচাপে আদা বিখ্যাত যদিও হেল্থ লাইনৰ (Health Line) বাতৰি অনুসৰি, আদা পৰম্পৰাগতভাৱে ঔষধ হিচাপে প্ৰাচীন কালৰে পৰা কামোত্তেজক (Sex Drive) আৰু প্ৰাকৃতিক ৰূপত কামশক্তি (Libido)  বৃদ্ধি কৰাৰ ঔষধ হিচাপে প্ৰয়োগ কৰি অহা হৈছে। দৰাচলতে, আদা এবিধ এফ্ৰোডিজিয়েক (Aphrodisiac) বা কামোদ্দীপক খাদ্য। ইয়াৰ সেৱনে অকাল বীৰ্য্য স্খলন (premature Ejaculation)ৰ দৰে যৌন সমস্যা (sexual problem)ও দূৰ কৰিব পাৰে। কিছুমান গৱেষণাত দেখা গৈছে যে, যৌন তাড়নাৰ ওপৰত আদাৰ প্ৰত্যক্ষ প্ৰভাৱ আছে। ই তেজৰ প্ৰবাহ দ্ৰুত কৰি যৌন তাড়না বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰে। গৱেষণাত এইটোও পোৱা গৈছে যে আদা খালে ৰক্তচাপৰ দৰে সমস্যাও নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পাৰি।

যৌন শক্তিৰ বাবে আদা এনেদৰে উপকাৰী

অধ্যয়ন অনুসৰি, অক্সিডেটিভ চাপ (Oxidative Stress)এ শৰীৰত এণ্টিঅক্সিডেণ্ট   (Antioxidant) আৰু মুক্ত ৰেডিকেলছ (Free radicals)ৰ ভাৰসাম্য নষ্ট কৰে, যাৰ ফলত আমাৰ শৰীৰৰ কোষবোৰৰ প্ৰদাহ  (Inflammation) হয় আৰু এনেদৰে বহুতো কোষৰ ক্ষতি কৰে। ইয়াৰ ফলত প্ৰজনন ক্ষমতা আৰু যৌন তাড়না দুয়োটাই প্ৰভাৱিত হয়।

অধ্যয়নত এইটোও প্ৰমাণ হৈছে যে আদাৰ অক্সিডেটিভ  (Oxidative Stress) চাপ হ্ৰাস কৰাৰ ক্ষমতা আছে, লগতে প্ৰদাহ হ্ৰাস কৰে। বয়স বৃদ্ধিৰ সৈতে হোৱা পৰিৱৰ্তনৰ সমস্যাও আঁতৰি যায়। অধ্যয়নটোৱে এইটোও কৈছে যে আদা ইৰেক্টাইল ডিচফাংচনতো উপকাৰী।

এক গৱেষণা অনুসৰি, আদাই টেষ্টোষ্টেৰন আৰু লুটিনাইজিং (Testosterone and luteinizing) হৰমন বৃদ্ধি কৰে, যি পুৰুষ আৰু মহিলা দুয়োৰে ক্ষেত্ৰত প্ৰজনন ক্ষমতা বৃদ্ধি কৰে। আদাই বীৰ্যৰ মান আৰু গতিশীলতাও বৃদ্ধি কৰে।

নিগনিৰ ওপৰত কৰা এক অধ্যয়নত দেখা গৈছে যে আদাই পলিচিষ্টক ডিম্বাশয় লক্ষণ (Polycystic ovary syndrome)ৰ সন্তুলন কৰি ৰাখে। পিচিঅ'এছে মহিলাৰ গৰ্ভধাৰণৰ ক্ষমতা হ্ৰাস কৰে। আন এটা অধ্যয়নত পোৱা গৈছে যে আদাৰ ফলিকিউলোজেনেচিছ  (Folliculogenesis) প্ৰক্ৰিয়াটো দ্ৰুত কৰাৰ ক্ষমতা আছে। ফলিকিউলোজেনেচিছ হৈছে মহিলাৰ গৰ্ভত পৰিপক্ক কণীৰ প্ৰক্ৰিয়া।

যৌন সক্ৰিয়তা বৃদ্ধিৰ উপৰি আদাৰ আন বহুতো গুণ আছে। ই চৰ্দি-কাহৰ পৰা আৰম্ভ কৰি বহুতো গুৰুতৰ হৃদৰোগ নিৰাময়ত সহায় কৰে। আদা খোৱাৰ ফলত টিউমাৰ, পাকস্থলীৰ ৰোগ, হেমৰইড, প্ৰদাহ, মধুমেহ, উশাহ চুটি হোৱা, চৰ্দি, ভোক নোহোৱা, বদহজম, শুকান ৰোগ, জণ্ডিচ, মনোৰোগ, কাহ আৰু কফ আদি ৰোগৰ পৰা ৰক্ষা পাব পাৰি।
Published by:Manjumoni Borah
First published: