உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • কি আচৰিত ! আমাৰ দেশৰ লোকে পছন্দ কৰে বৈদ্য়ুতিক ব্ৰাছ, বিদেশীৰ পছন্দ ভাৰতৰ প্ৰাচীন সভ্যতা ! আমেৰিকাত জনপ্ৰিয় নিম গছৰ ডাল, এক মুঠিত ১,৮০০ টকা...

    কি আচৰিত ! আমাৰ দেশৰ লোকে পছন্দ কৰে বৈদ্য়ুতিক ব্ৰাছ, বিদেশীৰ পছন্দ ভাৰতৰ প্ৰাচীন সভ্যতা ! আমেৰিকাত জনপ্ৰিয় নিম গছৰ ডাল, এক মুঠিত ১,৮০০ টকা...

    image-neemtreefarms website

    image-neemtreefarms website

    যদি আপুনি দাত ঘহাৰ (Chew Sticks) বিষয়ে কয়, নিম গছ বহুতো ঔষধি গুৰুত্বৰে পৰিপূৰ্ণ (Medicinal Benefits Of Neem)। ইয়াৰ বাকলিৰ পৰা পাতলৈকে, বিভিন্ন ধৰণৰ ৰোগ নিৰাময় কৰাৰ এক সম্পত্তি আছে।

    • Share this:
    অসমত বহুতো বস্তুৱে বিনামূলীয়াকৈ পোৱা যায়। মানুহে ডাল, পাত আদি ভাঙি আম, মধুৰিআম বা নিম গছ ব্যৱহাৰ কৰে। বিশেষকৈ যদি আপুনি দাত ঘহাৰ (Chew Sticks) বিষয়ে কয়। নিম গছ বহুতো ঔষধি গুৰুত্বৰে পৰিপূৰ্ণ (Medicinal Benefits Of Neem)। ইয়াৰ বাকলিৰ পৰা পাতলৈকে, বিভিন্ন ধৰণৰ ৰোগ নিৰাময় কৰাৰ এক সম্পত্তি আছে। অসমত বা ভাৰতত, আপুনি ইয়াক কাৰোবাৰ ঘৰত বা ৰাস্তাৰ কাষত সহজে পাব। কিন্তু এই বস্তুবোৰ ভালদৰে পেকেট কৰা হয় আৰু বিদেশত বিপণন কৰা হয় আৰু টকা উপাৰ্জন কৰা হয়।

    অতীতত অনলাইন বিচনা বিক্ৰীৰ বাতৰিটোৱে মানুহৰ দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিছিল। ভাৰতৰ লোকসকল আচৰিত হৈছিল যে ভাৰতৰ মানুহে এতিয়া খুব কম ব্যৱহাৰ কৰা বা এতিয়া কেৱল গাওঁবোৰত দৃশ্যমান হোৱা এই খাটখন হাজাৰ হাজাৰত বিদেশত বিক্ৰী কৰা হৈছে। একেটা খণ্ডতে, এতিয়া প্ৰকাশ পাইছে যে আমেৰিকাৰ দৰে এখন দেশত, অনলাইন নিম দাতুনে প্ৰায় ১,৮০০ টকাৰ মুঠি বিক্ৰী কৰি আছে। কোম্পানীবোৰে ইয়াক চিকিৎসাৰ ক্ষেত্ৰত ব্ৰেণ্ডিং কৰি ভাল লাভ কৰি আছে।

    অনলাইন তৎক্ষণাৎ শেষ হয়
    নিম দাতুন আমেৰিকাৰ মানুহৰ মাজত যথেষ্ট বিখ্যাত হৈ পৰিছে। যদিও ভাৰতৰ মানুহে এতিয়া বৈদ্যুতিক ব্ৰাছ পছন্দ কৰিছে, বিদেশীসকলে এতিয়া ভাৰতৰ প্ৰাচীন সভ্যতা গ্ৰহণ কৰিছে। নিম দাতুনসকল তাত থকা লোকসকলৰ মাজত বিখ্যাত হৈ পৰিছে। নিমৰ বিভিন্ন ধৰণৰ ঔষধি গুণ আছে। ইয়াৰ ৰসে দাঁতবোৰক যথেষ্ট উপকাৰ কৰে। নিম দাতুন বহুতো ছাইটত উপস্থিত আছে। নিম ট্ৰি ফাৰ্মচ (Neem Tree Farms) নামৰ ৱেবছাইট এটাত, আপুনি এই ডাটুনবোৰ প্ৰায় ১,৮০০ টকাত পাব। ইয়াক নিমৰ গুণাগুণ থকা বুলি চিহ্নিত কৰা হৈছে। কোম্পানীটোৱে নিজেই নিম গছ খেতি কৰে আৰু সেইবোৰ পেকিং কৰি সিহঁতৰ পৰা ভঙা ডালবোৰ শুকুৱাই বিক্ৰী কৰি আছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: