• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Govt Scheme: বিনামূলীয়াকৈ চৰকাৰৰ এই আঁচনিৰ সুবিধা লওক ! ৫ লাখ টকালৈকে আপোনাৰ পৰিয়ালে লাভ কৰিব সুবিধা, জানক কেনেকৈ এই আঁচনিৰ সুবিধা লাভ কৰিব ?

Govt Scheme: বিনামূলীয়াকৈ চৰকাৰৰ এই আঁচনিৰ সুবিধা লওক ! ৫ লাখ টকালৈকে আপোনাৰ পৰিয়ালে লাভ কৰিব সুবিধা, জানক কেনেকৈ এই আঁচনিৰ সুবিধা লাভ কৰিব ?

Ayushman Bharat Yojana: Modi Govt এ দেশৰ দৰিদ্ৰ পৰিয়ালবোৰক বিনামূলীয়া আৰু উন্নত চিকিৎসা প্ৰদান কৰাৰ বাবে আয়ুষ্মান ভাৰত যোজনা (প্ৰধানমন্ত্ৰী জন আৰোগ্য যোজনা-PMJAY) আৰম্ভ কৰিছে। আঁচনিখন দেশৰ দৰিদ্ৰ লোকসকলৰ বাবে যিসকলে ব্যয়বহুল স্বাস্থ্য সেৱা প্ৰাপ্ত নকৰে।

Ayushman Bharat Yojana: Modi Govt এ দেশৰ দৰিদ্ৰ পৰিয়ালবোৰক বিনামূলীয়া আৰু উন্নত চিকিৎসা প্ৰদান কৰাৰ বাবে আয়ুষ্মান ভাৰত যোজনা (প্ৰধানমন্ত্ৰী জন আৰোগ্য যোজনা-PMJAY) আৰম্ভ কৰিছে। আঁচনিখন দেশৰ দৰিদ্ৰ লোকসকলৰ বাবে যিসকলে ব্যয়বহুল স্বাস্থ্য সেৱা প্ৰাপ্ত নকৰে।

Ayushman Bharat Yojana: Modi Govt এ দেশৰ দৰিদ্ৰ পৰিয়ালবোৰক বিনামূলীয়া আৰু উন্নত চিকিৎসা প্ৰদান কৰাৰ বাবে আয়ুষ্মান ভাৰত যোজনা (প্ৰধানমন্ত্ৰী জন আৰোগ্য যোজনা-PMJAY) আৰম্ভ কৰিছে। আঁচনিখন দেশৰ দৰিদ্ৰ লোকসকলৰ বাবে যিসকলে ব্যয়বহুল স্বাস্থ্য সেৱা প্ৰাপ্ত নকৰে।

  • Share this:
কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ দ্বাৰা কেইবাটাও আঁচনি পৰিচালনা কৰা হৈছে, যাৰ ভিতৰত এটা হৈছে আয়ুষ্মান ভাৰত যোজনা (Ayushman Bharat Yojana)। Modi Govt এ দেশৰ দৰিদ্ৰ পৰিয়ালবোৰক বিনামূলীয়া আৰু উন্নত চিকিৎসা প্ৰদান কৰাৰ বাবে আয়ুষ্মান ভাৰত যোজনা (প্ৰধানমন্ত্ৰী জন আৰোগ্য যোজনা-PMJAY) আৰম্ভ কৰিছে। আঁচনিখন দেশৰ দৰিদ্ৰ লোকসকলৰ বাবে যিসকলে ব্যয়বহুল স্বাস্থ্য সেৱা প্ৰাপ্ত নকৰে।

আঁচনিখনৰ অধীনত, প্ৰতিটো পৰিয়ালক ডাঙৰ চিকিৎসালয়ত ৫ লাখ টকালৈকে চিকিৎসা প্ৰদান কৰা হয়। এই আঁচনিখনৰ আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাটো হ'ল যে স্বাস্থ্য বীমা লোৱা ব্যক্তিজনৰ পৰা ধন নলয় ।

কি এই আঁচনি?
আয়ুষ্মান যোজনাৰ অধীনত, প্ৰতিটো পৰিয়ালক চিকিৎসাৰ বাবে বছৰি ৫ লাখ টকা পৰিশোধ কৰা হয়। এই অভিযানৰ অধীনত, আপোনাৰ ঘৰত বিৱৰণ লোৱা হ'ব আৰু তাৰ পিছত কাৰ্ডখন উপলব্ধ কৰা হ'ব। এই কাৰ্ডখন পিভিচি হিচাপে উপলব্ধ হ'ব। গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাটো হ'ল যে আপোনাৰ পৰা কোনো ধন লোৱা নহ'ব।

চিকিৎসাত নিয়োজিত সকলে বীমাৰ ধন লাভ কৰিব পাৰে।

আয়ুষ্মান ভাৰত আঁচনিত আপোনাৰ নাম কেনেদৰে যোগ কৰিব?
আয়ুষ্মান ভাৰত আঁচনিত গোটেই পৰিয়ালটোৰ নাম অন্তৰ্ভুক্ত কৰিবলৈ, আপুনি নিকটতম চৰকাৰী চিকিৎসালয়লৈ যাব লাগিব আৰু চিএমঅ'ৰ সৈতে যোগাযোগ কৰিব লাগিব।

কাৰ্ড কেনেদৰে বনাব লাগে
যিকোনো নাগৰিক যি এই আঁচনিৰ যোগ্য তেওঁলোকক আয়ুষ্মান কাৰ্ড দিয়া হয়। যদি এজন যোগ্য ব্যক্তিৰ এই কাৰ্ড খন নাথাকে, তেন্তে চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি হোৱাৰ সময়ত চিকিৎসালয়ত থকা প্ৰধানমন্ত্ৰী আৰোগ্য মিত্ৰক সাক্ষাৎ কৰি তেওঁ তেওঁৰ কাৰ্ড খন বনাব পাৰে।

আয়ুষ্মান কাৰ্ড কেনেদৰে বনাব লাগে
প্ৰথমে আয়ুষ্মান ভাৰতৰ ক্লাউড ৱেবছাইট pmjay.csccloud.in চাওক। ৱেবছাইটটো দৰ্শন কৰাৰ পিছত, আপুনি হোম পৃষ্ঠাত লগইন বিকল্পটো দেখিব। সেই বিকল্পটোত এটা ইমেইল আইডি আৰু পাছৱৰ্ড প্ৰবিষ্ট কৰক আৰু বুটামত ছাইন ইন কৰি ছাইন ইন কৰক। স্বাক্ষৰ কৰাৰ পিছত আধাৰ কাৰ্ড নম্বৰ প্ৰবিষ্ট কৰক। লগতে, হিতাধিকাৰীসকলক ই-কাৰ্ড প্ৰস্তুত কৰিবলৈ কমন চাৰ্ভিচ চেণ্টাৰলৈ যাওঁক। তাত এখন কাগজত বিৱৰণ লিখক। কিন্তু এতিয়া আপুনি ঘৰত এখন বিনামূলীয়া কাৰ্ড পাব।
Published by:Kokil Sarma
First published: