পুৱাৰ একাপ গৰম চাহ আপোনাৰ প্ৰিয়নে? যদি সেয়াই হয় তেন্তে আপুনি ইয়াক বনাব পাৰিব ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৰ্ধক পানীয় !

News18 Assam | News18-Assam
Updated:April 30, 2021, 9:41 AM IST
পুৱাৰ একাপ গৰম চাহ আপোনাৰ প্ৰিয়নে? যদি সেয়াই হয় তেন্তে আপুনি ইয়াক বনাব পাৰিব ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৰ্ধক পানীয় !
যদি আপুনি দৈনিক চাহ খায়, আপুনি আপোনাৰ চাহ ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৰ্ধক পানীয় হিচাপেও বনাব পাৰে।

যদি আপুনি দৈনিক চাহ খায়, আপুনি আপোনাৰ চাহ ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৰ্ধক পানীয় হিচাপেও বনাব পাৰে।

  • Share this:
ক'ৰোনা কালত ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰৰ সহায়ত ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধিৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়া হৈছে। আপোনাক কওঁ যে কিছুমান প্ৰাকৃতিক বস্তু আছে যিয়ে ৰোগ প্ৰতিৰোধ প্ৰণালীক শক্তিশালী কৰিব পাৰে। ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতাই আমাক বিভিন্ন ধৰণৰ সংক্ৰমণ, ফ্লু আৰু ভাইৰাছৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰে। যদি আপুনি দৈনিক চাহ খায়, আপুনি আপোনাৰ চাহ ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৰ্ধক পানীয় হিচাপেও বনাব পাৰে। চাহত কেইটামান বস্তু যোগ দি আপুনি ইয়াক কেৱল স্বাস্থ্যকৰ কৰাই নহয়, আপুনি ইয়াক সেৱন কৰি ৰোগ প্ৰতিৰোধ প্ৰণালী উন্নত কৰিব পাৰে।

চাহত এনে পৰিৱৰ্তন কৰিব:

আপুনি প্ৰতিদিনে আপোনাৰ চাহত কিছুমান বস্তু যোগ দিব লাগিব যিয়ে ইয়াক কেৱল স্বাস্থ্যকৰ কৰাই নহয়, ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধিত অতি কাৰ্যকৰীও কৰিব পাৰে। যদি আপুনি ভাবে যে এদিনত ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি কৰিব পাৰি, তেন্তে ইয়াক নিয়মীয়া প্ৰচেষ্টাৰ প্ৰয়োজন হোৱাটো সম্ভৱ নহয়। আপোনাৰ জীৱনশৈলীত কিছুমান প্ৰয়োজনীয় পৰিৱৰ্তন আছে। এই ক্ষেত্ৰত আপুনি আপোনাৰ চাহত কিছু পৰিৱৰ্তনো কৰিব পাৰে। আপুনি চাহত আদা, মৌ বা গুড় যোগ দিব পাৰে কিন্তু দুটা বিশেষ বস্তু আছে যি একাপ চাহক আশ্চৰ্যজনকভাৱে লাভদায়ক কৰিব পাৰে।

এবিধ ঔষধি শিপা (যষ্টি মধু)

বিভিন্ন ধৰণৰ ৰোগৰ সৈতে যুঁজিবলৈ আয়ুৰ্বেদত মুলাথি (যষ্টি মধু) ব্যৱহাৰ কৰা হয়। যদি আপুনি আপোনাৰ দৈনিক চাহত এই আশ্চৰ্যজনক বস্তুটো যোগ দিয়ে, আপুনি ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰিব পাৰে। মুলাথিৰ বিভিন্ন গুণ আছে যি ৰোগ প্ৰতিৰোধ প্ৰণালী বৃদ্ধি কৰে যি আপোনাৰ বাবে লাভজনক হ'ব পাৰে। আয়ুৰ্বেদত ইয়াক ঔষধ হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰা হয়। ই কেৱল চৰ্দিৰ দৰে সমস্যাৰ পৰা সকাহ দিয়াই নহয় কিন্তু ডিঙি আৰু শ্বাসতন্ত্ৰ আৰোগ্য কৰাত সহায় কৰিব পাৰে। মুলাথিত এণ্টি-ভাইৰেল আৰু এণ্টিঅক্সিডেণ্ট থাকে যি ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি কৰিব পাৰে।

লং

আপুনি জানেনে যে চাহত লং যোগ কৰিলে আপোনাক বহুত সহায় কৰিব পাৰে? লং চাহ খালে আপোনাক ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰিব পাৰে। ই কেৱল আপোনাৰ চাহৰ সোৱাদেই নহয়, ইয়াক এণ্টি-ভাইৰেল আৰু এণ্টিঅক্সিডেণ্টেৰে সমৃদ্ধ কৰিব পাৰে। লঙবোৰে শৰীৰত থকা সমস্যা দূৰ কৰাত সহায় কৰে।

(Disclaimer: এই প্ৰবন্ধৰ তথ্য সাধাৰণ তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত। নিউজ১৮-এ ইয়াক নিশ্চিত নকৰে। এইবোৰ কাৰ্যকৰী কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিশেষজ্ঞৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।)
Published by: Kokil Sarma
First published: April 30, 2021, 9:38 AM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি