• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Tiktok Video চাই মাইক্ৰ'ৱেভত কণী বনাবলৈ লৈছিল এগৰাকী মহিলাই, তেতিয়াই হ'ল এই ভয়ানক অঘটন !

Tiktok Video চাই মাইক্ৰ'ৱেভত কণী বনাবলৈ লৈছিল এগৰাকী মহিলাই, তেতিয়াই হ'ল এই ভয়ানক অঘটন !

Image- Kennedy News and Media

Image- Kennedy News and Media

এগৰাকী ২৫ বছৰীয়া মহিলাই কৈছিল যে তেওঁ ৰান্ধনিশালত ট্ৰেণ্ড (Trending on TikTok)ত থকা কণীৰ ব্যঞ্জন বনোৱাৰ চেষ্টা কৰিছিল যাৰ ফলত  তেওঁৰ এটা ডাঙৰ দুৰ্ঘটনা হৈছিল।

  • Share this:
প্ৰায়ে বিভিন্নজনে ছ'চিয়েল মিডিয়াত (Social Media) ভাইৰেল হৈ থকা ভিডিঅ' (Viral Video) চাই নতুন কিবা চেষ্টা কৰে। ফেশ্বন ষ্টাইল (Fashion Style) হওঁক বা খাদ্য ৰন্ধন প্ৰণালী (Food Recipe) হওঁক, কেতিয়াবা ভিডিঅ'টোত দেখুওৱাবোৰ তেওঁলোকৰ বাবে বিপদজনক হ'ব পাৰে। এগৰাকী মহিলাৰ টিকটক ভিডিঅ' চাই সেইমতে কণী (Poached Egg) বনোৱাৰ সময়ত একেধৰণৰ ঘটনা ঘটিছে।

দৰাচলতে, বোল্টন (Bolton)ত বাস কৰা এগৰাকী ২৫ বছৰীয়া মহিলাই কৈছিল যে তেওঁ ৰান্ধনিশালত ট্ৰেণ্ড (Trending on TikTok)ত থকা কণী বনোৱাৰ চেষ্টা কৰিছিল যাৰ ফলত  তেওঁৰ এটা ডাঙৰ দুৰ্ঘটনা হৈছিল। কণীটো প্ৰথমে উতলা পানীত ভঙা হয় যাতে এটা উপলব্ধ কণী তৈয়াৰ কৰা হয়, যাৰ পিছত ইয়াক ৰন্ধা হয় আৰু ৰং সলনি হ'লে চামুচৰ সহায়ত কণীটো পানীৰ পৰা উলিয়াই অনা হয়। মহিলাগৰাকীৰ মতে, তেওঁ যোৱা ২ বছৰ ধৰি কণী মাইক্ৰ'ৱেভত প্ৰস্তুত কৰি আছিল, কিন্তু যোৱা সপ্তাহত, যেতিয়া তেওঁ ভিডিঅ'টো চোৱাৰ পিছত কিছু পৰিৱৰ্তন কৰিছিল, তেওঁৰ গোটেই মুখখন জ্বলি গৈছিল।

চেণ্টেলে (Chantelle) কৈছিল যে তেওঁলোকে কণীটো সদায়ৰ দৰে উতলাই মাইক্ৰ'ৱেভত  ১০ ছেকেণ্ডৰ বাবে ৰাখিছিল, কিন্তু যেতিয়া তেওঁলোকে ঠাণ্ডা চামুচৰ সহায়ত পাত্ৰটোৰ পৰা ৰন্ধা কণীটো উলিয়াইছিল, পাত্ৰটোৰ গৰম পানী তেওঁৰ মুখলৈ জঁপিয়াই পৰিছিল আৰু তেওঁৰ মুখখন বেয়াকৈ জ্বলি গৈছিল। খবৰ অনুসৰি এইটো তেওঁলোকৰ সৈতে প্ৰথমবাৰৰ বাবে ঘটিছে আৰু তেওঁ এতিয়া কণী নাখাবলৈ শপত লৈছে। দৰাচলতে, তেওঁ কণীটো ওলোটাই দিবলৈ ঠাণ্ডা চামুচ এখন ব্যৱহাৰ কৰিছিল, তেতিয়া গোটেই পানী ওপৰলৈ আহিছিল আৰু তেওঁৰ মুখ আৰু ডিঙিত পৰিছিল। আনকি তেওঁৰ পাকঘৰৰ চিলিঙৰ ওপৰলৈ গৈছিল, যিটো বহুত ওখকৈ নিৰ্মাণ কৰা হৈছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: