গধূলি সময়ত গৰম চাহৰ সৈতে জিলাপী খাবলৈ মন নাযায়নে? তেন্তে পলম কৰিছে কিয়? সহজতে ঘৰতে এনেদৰে বনাওক tasty tasty জিলাপী...

News18 Assam | News18-Assam
Updated:May 18, 2021, 10:56 PM IST
গধূলি সময়ত গৰম চাহৰ সৈতে জিলাপী খাবলৈ মন নাযায়নে? তেন্তে পলম কৰিছে কিয়? সহজতে ঘৰতে এনেদৰে বনাওক tasty tasty জিলাপী...
তাৎক্ষণিক জিলাপী তৈয়াৰ কৰিবলৈ, প্ৰথমে মিশ্ৰণ বাটিটোত ময়দা যোগ দিয়ক। এতিয়া কাষ্টাৰ্ড পাউডাৰ, বেকিং পাউডাৰ, দৈ, ভিনেগাৰ,  ৰং আৰু পানী যোগ দিয়ক আৰু অলপ ডাঠ মিশ্ৰণ প্ৰস্তুত কৰিবলৈ ইয়াক চামুচেৰে মিহলি কৰক। তাৰ পিছত প্ৰস্তুত কৰা মিশ্ৰণটো পাইপিং বেগত ৰাখক আৰু জিলাপী বনাওক।

তাৎক্ষণিক জিলাপী তৈয়াৰ কৰিবলৈ, প্ৰথমে মিশ্ৰণ বাটিটোত ময়দা যোগ দিয়ক। এতিয়া কাষ্টাৰ্ড পাউডাৰ, বেকিং পাউডাৰ, দৈ, ভিনেগাৰ,  ৰং আৰু পানী যোগ দিয়ক আৰু অলপ ডাঠ মিশ্ৰণ প্ৰস্তুত কৰিবলৈ ইয়াক চামুচেৰে মিহলি কৰক। তাৰ পিছত প্ৰস্তুত কৰা মিশ্ৰণটো পাইপিং বেগত ৰাখক আৰু জিলাপী বনাওক।

  • Share this:
যদি আপুনি মিঠাই খাবলৈ ভাল পায় আৰু মিঠাইত বিশেষ কিবা এটা থাকিব বিচাৰে তেনেহ'লে জিলাপী আপোনাৰ বাবে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ বিকল্প হ'ব পাৰে। আপুনি হয়তো ঘৰত বহুবাৰ মিঠাইত বিভিন্ন খাদ্য খাইছে, কিন্তু এইবাৰ ঘৰত জিলাপী বনাওক। এইটো বনোৱাটো অতি সহজ আৰু বেছি সময় নালাগে। ফ্লেভাৰবোৰ ইমান আশ্চৰ্যকৰ যে আপুনি মুখলৈ যোৱাৰ লগে লগে সেইবোৰ দ্ৰৱীভূত হ'ব আৰু আপুনি ইয়াৰ সোৱাদৰ প্ৰতি আগ্ৰহী হৈ পৰিব। আপুনি গাখীৰ, দৈ বা ৰবৰীৰ সৈতে জিলাপী খাব পাৰে। সুস্বাদু জিলাপী কেনেদৰে বনাব লাগে জানো আহক-

জিলাপী তৈয়াৰ কৰাৰ উপাদানসমূহ
১ বাটি ময়দা

২ চামুচ কাষ্টাৰ্ড পাউডাৰ
১/৪ চাহ চামুচ বেকিং পাউডাৰ
২ চামুচ দৈ
হাফ চামুচ ভিনেগাৰ

১/৪ চাহ চামুচ জেলেবি ৰং
১ বাটি ছুগাৰ চিৰাপ
১ চামুচ পিস্তাৰ সৰু সৰু টুকুৰা
খাদ্যৰ ৰং ২ টোপাল
চেনী ৩ কাপ
কেশৰ কেইদালমান
ঘিউ ৩ চামুচ

জিলাপী ৰেচিপি
তাৎক্ষণিক জিলাপী তৈয়াৰ কৰিবলৈ, প্ৰথমে মিশ্ৰণ বাটিটোত ময়দা যোগ দিয়ক। এতিয়া কাষ্টাৰ্ড পাউডাৰ, বেকিং পাউডাৰ, দৈ, ভিনেগাৰ,  ৰং আৰু পানী যোগ দিয়ক আৰু অলপ ডাঠ মিশ্ৰণ প্ৰস্তুত কৰিবলৈ ইয়াক চামুচেৰে মিহলি কৰক। তাৰ পিছত প্ৰস্তুত কৰা মিশ্ৰণটো পাইপিং বেগত ৰাখক আৰু জিলাপী বনাওক। এটা পেনত পানী গৰম কৰক আৰু ছুগাৰ চিৰাপ বনাবলৈ চেনী যোগ দিয়ক। চেনী পানী ডাঠ নোহোৱালৈকে ইয়াক উতলাওক। এতিয়া গেছৰ পৰা ছুগাৰ চিৰাপখিনি আঁতৰাওক আৰু ইয়াত কেশৰ যোগ দিয়ক। তাৰ পিছত জিলাপীবোৰ ছুগাৰ চিৰাপত ৰাখক আৰু সেইবোৰ ২ ৰ পৰা ৩ মিনিটৰ বাবে ডুবাই থৈ দিয়ক। এতিয়া জিলাপীবোৰ পৰিৱেশন কৰি প্লেটত ৰাখক আৰু সেইবোৰ কটা পিস্তাৰে সজাওক।
Published by: Kokil Sarma
First published: May 18, 2021, 10:56 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি