• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Health Benefits: প্ৰতিদিনে খাওক এগিলাচ মুগৰ দাইলৰ পানী, আপোনাৰ ওজন হ্ৰাস হোৱাৰ লগতে শৰীৰৰ এই সকলোবোৰ সমস্যা আঁতৰ হ'ব...

Health Benefits: প্ৰতিদিনে খাওক এগিলাচ মুগৰ দাইলৰ পানী, আপোনাৰ ওজন হ্ৰাস হোৱাৰ লগতে শৰীৰৰ এই সকলোবোৰ সমস্যা আঁতৰ হ'ব...

Image Credit : shutterstock

Image Credit : shutterstock

অসমৰ প্ৰায়বোৰ পৰিয়ালতে মুগৰ দাইল সাধাৰণতে পাকঘৰত পোৱা যায়। ই কেৱল খোৱাৰ বাবেই সুস্বাদু নহয়, স্বাস্থ্যৰ (health) ক্ষেত্ৰতো অতি উপকাৰী। ইয়াত প্ৰ'টিন, মেঙ্গানিজ, পটাছিয়াম, মেগনেছিয়াম, ফোলেট, তাম, জিংক আৰু ভিটামিনৰ দৰে পুষ্টি থাকে।

  • Share this:
অসমৰ প্ৰায়বোৰ পৰিয়ালতে মুগৰ দাইল সাধাৰণতে পাকঘৰত পোৱা যায়। ই কেৱল খোৱাৰ বাবেই সুস্বাদু নহয়, স্বাস্থ্যৰ (health) ক্ষেত্ৰতো অতি উপকাৰী। ইয়াত প্ৰ'টিন, মেঙ্গানিজ, পটাছিয়াম, মেগনেছিয়াম, ফোলেট, তাম, জিংক আৰু ভিটামিনৰ দৰে পুষ্টি থাকে। যদি আমি দৈনিক এই দাইল পানী গ্ৰহণ কৰোঁ, ই শৰীৰৰ অত্যাৱশ্যকীয় পুষ্টিৰ অভাৱবোৰো পূৰণ কৰিব পাৰে। অৱশ্যে, মুগ দাইল (Moong Dal) বিভিন্ন ধৰণে ব্যৱহাৰ কৰা হয় যেনে লাড়ু, পৰঠা ইত্যাদি। কিন্তু যদি আপুনি ইয়াক উতলাই ইয়াৰ পানী খায়, ই ধৰি ৰখা বহুগুণে লাভান্বিত হ'ব পাৰে । গতিকে প্ৰতিদিনে এগিলাচ মুগৰ দাইলৰ পানী খালে আমি কেনে ধৰণৰ সমস্যা এৰাই চলিব পাৰো জানো আহক।

১. ওজন হ্ৰাসৰ বাবে

কৰোনা মহামাৰীৰ সময়ত মানুহ মেদবহুলতাত ভুগি আছে। যদি আপুনিও এই সমস্যাত ভুগি আছে, প্ৰতিদিনে এগিলাচ মুগৰ দাইলৰ পানী খাব। দৰাচলতে, এই দাইলত কেলৰি কম আৰু লগতে বিপাক বৃদ্ধি কৰে। যি ওজন হ্ৰাস কৰা সহজ কৰিব পাৰে।

২. শৰীৰ পৰিষ্কাৰ কৰে

যদি আমি প্ৰতিদিনে মুগৰ দাইলৰ পানী খাও, ই আমাৰ শৰীৰত প্ৰৱেশ কৰা বিষাক্ত পদাৰ্থবোৰ উলিয়াই দিয়াত সহায় কৰে। ই শৰীৰক বিষমুক্ত কৰে আৰু যকৃত, পিত্তথলী, তেজ আৰু অন্ত্ৰ পৰিষ্কাৰ কৰে, যি বহুতো ৰোগক দূৰত ৰাখে।

3. গ্লুকোজ নিয়ন্ত্ৰণ কৰক

মুগৰ দাইল পানীয়ে শৰীৰত ইনচুলিনৰ স্তৰ বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰে আৰু লগতে ই ৰক্ত শৰ্কৰা নিয়ন্ত্ৰণ কৰাত সহায় কৰে। যাৰ ফলত ডায়েবেটিচ ৰোগীৰ বাবে ইয়াৰ গ্ৰহণ অতি উপকাৰী।

4. দুৰ্বলতা আঁতৰাওক

যদি আজিকালি শৰীৰত দুৰ্বল অনুভৱ কৰে, দৈনিক মুগৰ দাইলৰ পানী খাব। ইয়াত যথেষ্ট পৰিমাণৰ আইৰণ, পটাছিয়াম, কেলচিয়াম, ভিটামিন বি কমপ্লেক্স আৰু প্ৰ'টিন থাকে যি শৰীৰৰ দুৰ্বলতা আঁতৰ কৰাত সহায় কৰে।

মুগৰ দাইলৰ পানী এনেদৰে বনাওক

প্ৰথমে প্ৰেছাৰ কুকাৰএটাত দুগিলাচ পানী যোগ দিয়ক আৰু আধা বাটি ধোৱা মুগৰ দাইল যোগ দিয়ক। সোৱাদ অনুসৰি নিমখ যোগ দিয়ক আৰু ঢাকি দিয়ক। ২ ৰ পৰা ৩ টা হুইচেল বাজিলে গেছটো অফ কৰক। এতিয়া যেতিয়া হুইচেলটো বাহিৰ হয়, দাইলটো মেলি দিয়ক আৰু গিলাচ এটাত ৰাখক আৰু ইয়াক পান কৰক। যদি আপুনি বিচাৰে তেন্তে আপুনি ঘিউ আৰু জিৰা যোগ দিব পাৰে। (Disclaimer: এই প্ৰবন্ধৰ তথ্য সাধাৰণ তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত। নিউজ১৮ অসমে এয়া নিশ্চিত নকৰে। এইবোৰ কাৰ্যকৰী কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিশেষজ্ঞৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।)
Published by:Kokil Sarma
First published: