உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • দুগ্ধপোষ্য শিশুৰ বাবে পৰীক্ষাগাৰত তৈয়াৰ কৰা হ'ব 'মাকৰ গাখীৰ'! বজাৰত কেতিয়া উপলব্ধ হ'ব এই গাখীৰ?

    দুগ্ধপোষ্য শিশুৰ বাবে পৰীক্ষাগাৰত তৈয়াৰ কৰা হ'ব 'মাকৰ গাখীৰ'! বজাৰত কেতিয়া উপলব্ধ হ'ব এই গাখীৰ?

    এই গাখীৰ (Biomilk)ত মাতৃৰ দুগ্ধৰ দৰে পুষ্টিসম্পন্ন হ'ব।

    এই গাখীৰ (Biomilk)ত মাতৃৰ দুগ্ধৰ দৰে পুষ্টিসম্পন্ন হ'ব।

    এই গাখীৰ (Biomilk)ত মাতৃৰ দুগ্ধৰ দৰে পুষ্টিসম্পন্ন হ'ব।

    • Share this:
    Human Breast Milk In A Lab: নৱজাতক শিশুৰ বাবে মাকৰ গাখীৰকে সম্পূৰ্ণ আহাৰ বুলি গণ্য কৰি অহা হৈছে। যাৰ বাবে বহু মাতৃয়ে জন্মৰ বহু দিনলৈকে কেঁচুৱাক স্তন্যপান কৰায়। কিন্তু কেতিয়াবা সঠিক আহাৰৰ অভাৱ বা অন্যান্য কাৰণত মাতৃ দুগ্ধ তৈয়াৰ নহয়, যাৰ ফলত অভিভাৱকসকলৰ যথেষ্ট অসুবিধা হয়। এনে লোকসকলৰ বাবে আছে এটা ভাল খবৰ। প্ৰযুক্তিয়ে ইমান দ্ৰুততাৰে অগ্ৰগতি লাভ কৰিছে যে এতিয়া বিজ্ঞানৰ পৰীক্ষাগাৰত তৈয়াৰ কৰা হ'ব মাতৃদুগ্ধ। এই গাখীৰ (Biomilk)ত মাতৃৰ দুগ্ধৰ দৰে পুষ্টিসম্পন্ন হ'ব।

    আমেৰিকান বিজ্ঞানীসকলে প্ৰথমবাৰৰ বাবে বিশ্বত এই বিষয়টোক লৈ পৰীক্ষা-নিৰীক্ষা কৰিছে। ইয়াৰ অধীনত মাতৃদুগ্ধৰ দৰে পুষ্টিকৰ গাখীৰ এতিয়া পৰীক্ষাগাৰত প্ৰস্তুত কৰিব পাৰি। বিজ্ঞানীসকলে ইয়াক 'বায়োমিল্ক' বুলি অভিহিত কৰিছে। এই সন্দৰ্ভত কথা পাতি বিজ্ঞানীসকলে কয় যে বায়োমিল্কত থকা পুষ্টিগত তত্বৰ পৰীক্ষাগাৰত পৰীক্ষাও কৰা হৈছে । মাতৃদুগ্ধৰ দৰে পুষ্টিগত তত্ব যেনে বায়োমিল্ক পুষ্টি, প্ৰ'টিন, চৰ্বিযুক্ত এছিড আৰু অন্যান্য চৰ্বিৰে সমৃদ্ধ। লগতে এই গাখীৰত থকা পুষ্টিবোৰ মাতৃদুগ্ধতকৈ অধিক বুলি কোৱা হৈছে।

    জৈৱ গাখীৰ নিৰ্মাণ কৰা কোম্পানীটোৰ সহ-প্ৰতিষ্ঠাপক আৰু মুখ্য বিজ্ঞান বিষয়া লায়লা ষ্ট্ৰিকলেণ্ডে এই সন্দৰ্ভত কথা পাতি কয় যে যদিও গাখীৰত এণ্টিবডী নাথাকে, বায়োমিল্কৰ পুষ্টিগত আৰু জৈৱসক্ৰিয় ৰচনা আন যিকোনো সামগ্ৰীৰ তুলনাত অধিক। লাইলা ষ্ট্ৰিকলেণ্ডে লগতে বৰ্ণনা কৰে যে বায়োমিল্ক বনোৱাৰ এই ধাৰণাটো তেওঁ মনলৈ তেতিয়া আহিছিল যেতিয়া সময়ৰ পূৰ্বে তেওঁৰ সন্তানৰ জন্ম হৈছিল। তেতিয়ালৈকে তেওঁৰ শৰীৰত মাতৃদুগ্ধ গঠন হোৱা আৰম্ভ হোৱা নাছিল। এনে পৰিস্থিতিত সন্তানৰ খাদ্যক লৈ যথেষ্ট অসুবিধাৰ সন্মুখীন হৈছিল তেওঁলোক।

    ইয়াৰ দ্বাৰা অনুপ্ৰাণিত হৈয়ে তেওঁ ২০১৩ চনত পৰীক্ষাগাৰৰ ভিতৰত স্মৃতি কোষ প্ৰস্তুত কৰা আৰম্ভ কৰিছিল। পিছত ২০১৯ চনত, তেওঁ খাদ্য বিজ্ঞানী মিচেল ইগাৰৰ সৈতে লগ হয় আৰু পৰীক্ষাটো সম্পন্ন কৰিছিল। বিজ্ঞানীসকলে কৈছে যে এই গাখীৰ তিনি বছৰৰ ভিতৰত বজাৰত উপলব্ধ হ'ব।
    Published by:Sanjay Kumar Das
    First published: