• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Raw Milk: কেঁচা গাখীৰ খোৱাটো হ'ব পাৰে বিপদজনক, জানি লওক ইয়াৰ Side Effects সমূহ...

Raw Milk: কেঁচা গাখীৰ খোৱাটো হ'ব পাৰে বিপদজনক, জানি লওক ইয়াৰ Side Effects সমূহ...

গৱেষণাত দেখা গৈছে যে কেঁচা গাখীৰ খোৱাৰ ফলত শৰীৰত বহুতো সমস্যা (side effects) হ'ব পাৰে। এফ.ডি.এ.-ৰ মতে, যিকোনো জন্তুৰ গাখীৰত ক্ষতিকাৰক বেক্টেৰিয়া থাকে।

গৱেষণাত দেখা গৈছে যে কেঁচা গাখীৰ খোৱাৰ ফলত শৰীৰত বহুতো সমস্যা (side effects) হ'ব পাৰে। এফ.ডি.এ.-ৰ মতে, যিকোনো জন্তুৰ গাখীৰত ক্ষতিকাৰক বেক্টেৰিয়া থাকে।

গৱেষণাত দেখা গৈছে যে কেঁচা গাখীৰ খোৱাৰ ফলত শৰীৰত বহুতো সমস্যা (side effects) হ'ব পাৰে। এফ.ডি.এ.-ৰ মতে, যিকোনো জন্তুৰ গাখীৰত ক্ষতিকাৰক বেক্টেৰিয়া থাকে।

  • Share this:
গাখীৰ আমাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে এক অত্যাৱশ্যকীয় খাদ্য। দৈনিক এগিলাচ গাখীৰে আমাৰ শৰীৰত প্ৰ'টিন আৰু কেলচিয়ামৰ প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ কৰে আৰু হাড় শক্তিশালী কৰাৰ লগতে বিকাশত সহায় কৰে। গাখীৰত বহুতো পুষ্টি আৰু এনজাইম থাকে যি ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰে। মানুহে সাধাৰণতে গাখীৰ উতলায় খায়, কিন্তু এনে বহুতো লোক আছে যিয়ে কেঁচা গাখীৰ (Raw Milk) (drinking) খাবলৈ পছন্দ কৰে। এইটোও বিশ্বাস কৰা হয় যে কেঁচা গাখীৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে অতি উপকাৰী কিন্তু নতুন গৱেষণাত দেখা গৈছে যে কেঁচা গাখীৰ খোৱাৰ ফলত শৰীৰত বহুতো সমস্যা (side effects) হ'ব পাৰে। এফ.ডি.এ.-ৰ মতে, যিকোনো জন্তুৰ গাখীৰত ক্ষতিকাৰক বেক্টেৰিয়া থাকে যেনে চালমোনেলা, ই-কোলাই, লিষ্টেৰিয়া, যি উতলা নোহোৱাকৈ খালে খাদ্যৰ বিষক্ৰিয়াৰ অভিযোগ কৰিব পাৰে। গতিকে কেঁচা গাখীৰ খোৱাৰ অসুবিধাবোৰ কি হ'ব পাৰে আহক।

কেঁচা গাখীৰ খোৱাৰ অসুবিধাবোৰ ইয়াত দিয়া হৈছে

কেঁচা গাখীৰত বহুতো বেক্টেৰিয়া থাকে যি আমাৰ শৰীৰত উপনীত হ'ব পাৰে আৰু প্ৰতিক্ৰিয়াশীল আৰ্থ্ৰাইটিছৰ পৰা ডায়েৰিয়া, ডিহাইড্ৰেচন, গুলিয়ান-বেৰে চিণ্ড্ৰোম আৰু হিমোলাইটিক ইউৰিক চিণ্ড্ৰোমলৈকে গুৰুতৰ ৰোগ সৃষ্টি কৰিব পাৰে।

কেঁচা গাখীৰ উলিওৱাৰ সময়ত এই গাখীৰ পশুৰ উদৰ বা কেতিয়াবা পশুৰ মলৰ সংস্পৰ্শলৈ আহে। যি গাখীৰ দূষিত হোৱাৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি কৰে।

কেঁচা গাখীৰে দুৰ্বল ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা থকা লোক, শিশু আৰু যুৱক-যুৱতীৰ অধিক ক্ষতি কৰিব পাৰে।

ইয়াৰ সেৱনৰ ফলত ওকালি অহা, বমি বা ডায়েৰিয়া আদি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

কেঁচা গাখীৰত বহুতো বেক্টেৰিয়া থাকে যি যক্ষ্মা ৰোগৰ লগতে বহুতো মাৰাত্মক ৰোগ সংক্ৰমিত কৰে।

শৰীৰৰ বাবে এচিডস্তৰ নিয়ন্ত্ৰণত থকাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ কিন্তু যেতিয়া মানুহে কেঁচা গাখীৰ খায় ই নিয়ন্ত্ৰণত নাথাকে আৰু শৰীৰত এচিডিটিৰ পৰিমাণ বৃদ্ধি হয়।

কেঁচা গাখীৰত যথেষ্ট পৰিমাণৰ পুষ্টি থাকে যাৰ ফলত বেক্টেৰিয়া বায়ুৰ সংস্পৰ্শলৈ অহাৰ লগে লগে বৃদ্ধি হয়। সেইকাৰণে কেঁচা গাখীৰ সোনকালে নষ্ট হৈ যায়।
Published by:Kokil Sarma
First published: