• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Healthy Drink: ওজন হ্ৰাস আৰু পেটৰ চৰ্বী কমাবলৈ খাওক আদা-নেমুৰ এই পানীয় ! কেতিয়া খাব, কেনেকৈ খাব জানি লওক...

Healthy Drink: ওজন হ্ৰাস আৰু পেটৰ চৰ্বী কমাবলৈ খাওক আদা-নেমুৰ এই পানীয় ! কেতিয়া খাব, কেনেকৈ খাব জানি লওক...

নেমুত ভিটামিন চি থাকে যি শৰীৰৰ চৰ্বী হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে Image-shutterstock.com

নেমুত ভিটামিন চি থাকে যি শৰীৰৰ চৰ্বী হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে Image-shutterstock.com

Healthy Drink: পেটৰ চৰ্বি হ্ৰাস কৰিবলৈ আৰু ওজন নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখিবলৈ আপুনি আদা-নেমু পানীয় খাব পাৰে। এই পানীয়ৰ সৈতে প্ৰতিদিনে আপোনাৰ দিনটো আৰম্ভ কৰক।

  • Share this:
মানুহে ওজন হ্ৰাস কৰিবলৈ কি নকৰে, কিন্তু বহুবাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰাৰ পাছতো ওজন হ্ৰাস নহয়। ইয়াৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ কাৰণ হৈছে যে মানুহে ব্যায়াম (Exercise) কৰে কিন্তু আহাৰৰ (Diet) একেবাৰে যত্ন নলয়। এনে পৰিস্থিতিত, ওজন হ্ৰাস নহয়। শৰীৰৰ পৰা চৰ্বি হ্ৰাস কৰিবলৈ আৰু ওজন নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখিবলৈ ভাল আহাৰ গ্ৰহণ কৰাটোও অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। ইয়াৰ বাবে আপুনি স্বাস্থ্যকৰ খাদ্যৰ লগতে স্বাস্থ্যকৰ পানীয় (Healthy drink) গ্ৰহণ কৰিব পাৰে। এই স্বাস্থ্যকৰ পানীয়বোৰে কেৱল আপোনাৰ স্বাস্থ্য ভাল ৰখাই নহয় কিন্তু চৰ্বি হ্ৰাসৰ পানীয়ৰ দৰেও কাম কৰে।

পেটৰ চৰ্বি হ্ৰাস কৰিবলৈ আৰু ওজন নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখিবলৈ আপুনি আদা-নেমু পানীয় খাব পাৰে। এই পানীয়ৰ সৈতে প্ৰতিদিনে আপোনাৰ দিনটো আৰম্ভ কৰক। ইয়াৰ ফলত ওজন হ্ৰাস হোৱাৰ লগতে শৰীৰৰ বিষমুক্তকৰণ হয়। এই পানীয়ৰ সৈতে, নিশ্চিত কৰিব যে আপোনাৰ আহাৰ ল' কাৰ্বৰ সৈতে উচ্চ প্ৰ'টিনযুক্ত হ'ব লাগে।

আদা-নেমু পানীয় প্ৰস্তুত কৰাৰ উপাদান
এটা নেমুৰ আধা
১ চামুচ গুৰি আদা
সোৱাদ অনুসৰি মৌ

কেনেদৰে বনাব লাগে
প্ৰথমে এগিলাচ কুহুমীয়া পানী লওক। নেমুৰ ৰস আৰু আদা যোগ দিয়ক আৰু ভালদৰে মিহলি কৰক। তাৰ পিছত ইয়াক ৫ মিনিটৰ বাবে এৰি দিয়ক। ইয়াত পিছত মৌ যোগ দিয়ক আৰু ইয়াক খাওক।

এনেকুৱা কাম কৰিম
নেমুৰ ৰসত ভিটামিন চি থাকে যি শৰীৰৰ চৰ্বি দহনত সহায় কৰে। লগতে, নেমু সেৱনে শৰীৰৰ ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা শক্তিশালী কৰে। একে সময়তে, আদাত এনে উপাদান থাকে যি বিপাকৰ ওপৰত পোনপটীয়া প্ৰভাৱ পেলায়। যেতিয়া বিপাক বৃদ্ধি হয়, মেদবহুলতা হ্ৰাস কৰা সহজ হৈ পৰে। ইয়াত একেবাৰে কেলৰি নাথাকে। এনে পৰিস্থিতিত, ওজন নিয়ন্ত্ৰণত থাকে আৰু পেটৰ চৰ্বি বৃদ্ধি নহয়। (Disclaimer: এই প্ৰবন্ধৰ তথ্য সাধাৰণ তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত। নিউজ১৮ অসমে ইয়াক নিশ্চিত নকৰে। এইবোৰ কাৰ্যকৰী কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিশেষজ্ঞৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।)
Published by:Kokil Sarma
First published: