• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Good Morning: আহক এনেকুৱা চাহ একাপ বনাই দিনটোৰ আৰম্ভণি কৰো ! এই চাহ কাপেই আমাক নিৰোগী কৰি ৰাখিব...

Good Morning: আহক এনেকুৱা চাহ একাপ বনাই দিনটোৰ আৰম্ভণি কৰো ! এই চাহ কাপেই আমাক নিৰোগী কৰি ৰাখিব...

Amazing Benefits Of Drinking Ginger Tea: এক জনপ্ৰিয় চাহ হৈছে আদা (ginger) চাহ (tea)। হয়, ইয়াৰ বহুতো ঔষধি গুণ আছে যি আমাক বাৰিষা (Monsoon) ৰোগৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰিব পাৰে।

Amazing Benefits Of Drinking Ginger Tea: এক জনপ্ৰিয় চাহ হৈছে আদা (ginger) চাহ (tea)। হয়, ইয়াৰ বহুতো ঔষধি গুণ আছে যি আমাক বাৰিষা (Monsoon) ৰোগৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰিব পাৰে।

Amazing Benefits Of Drinking Ginger Tea: এক জনপ্ৰিয় চাহ হৈছে আদা (ginger) চাহ (tea)। হয়, ইয়াৰ বহুতো ঔষধি গুণ আছে যি আমাক বাৰিষা (Monsoon) ৰোগৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰিব পাৰে।

  • Share this:
Amazing Benefits Of Drinking Ginger Tea: সাধাৰণতে আমি দিনটো চাহৰ সৈতে আৰম্ভ কৰোঁ, কিন্তু যদি আপুনি এই চাহত সামান্য পৰিৱৰ্তন কৰে, আপুনি কেৱল গোটেই দিনটো শক্তিৰে পৰিপূৰ্ণ হোৱাই নহয় লগতে বাৰিষাৰ ৰোগৰ পৰাও নিজকে সুৰক্ষিত কৰিব পাৰে। তেনে এক জনপ্ৰিয় চাহ হৈছে আদা (ginger) চাহ (tea)। হয়, ইয়াৰ বহুতো ঔষধি গুণ আছে যি আমাক বাৰিষা (Monsoon) ৰোগৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰিব পাৰে। ইয়াৰ এণ্টি ইনফ্লেমেটৰী, এণ্টি-বেক্টেৰিয়া আৰু এণ্টি-অক্সিডেণ্ট গুণাগুণ আছে যি শৰীৰত প্ৰদাহ, সংক্ৰমণ প্ৰতিৰোধ কৰিবলৈ অত্যাৱশ্যকীয়। ই ভিটামিন এ, ভিটামিন ই, iron, ভিটামিন ডি আৰু কেলচিয়ামত সমৃদ্ধ যি চৰ্দি প্ৰতিৰোধ কৰাত অতি উপকাৰী। গতিকে আদা চাহ খাই আমি আন কি লাভালাভ (benefits) পাব পাৰো জানো আহক।

১. চৰ্দি আঁতৰাই ৰাখিব

যদি বাৰিষাত আদা চাহ খোৱা হয়, অতি উপকাৰী। ইয়াত থকা এণ্টিবেক্টেৰিয়েল গুণাগুণবোৰে আমাক সংক্ৰমণৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰে, যাৰ ফলত কাহ আৰু চৰ্দি প্ৰতিহত হয়।

২. ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি হয়

আদা এণ্টি-বেক্টেৰিয়া আৰু এণ্টি অক্সিডেণ্ট গুণাগুণেৰে সমৃদ্ধ। এইবোৰ উপাদান যি আমাক যিকোনো ৰোগৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰে যি আমাৰ ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা শক্তিশালী ৰাখে। আদাত থকা ভিটামিন চি ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধিত যথেষ্ট সহায়ক।

৩. মেদবহুলতা হ্ৰাস কৰক

যদি আপুনি ৰাতিপুৱা আদা চাহ খাবলৈ অভ্যস্ত হয়, ই আপোনাৰ ওজন নিয়ন্ত্ৰণ কৰাত যথেষ্ট সহায় কৰিব। দৰাচলতে, আদাত কৰ্টিচোল উপাদান থাকে যি শৰীৰত সঞ্চিত অতিৰিক্ত চৰ্বি হ্ৰাস কৰিবলৈ সক্ষম।

৪. হজম উন্নত কৰক

যদি আপোনাৰ গেছ, কোষ্ঠকাঠিন্য আৰু ইনডাইজেছন আছে, আদা চাহ খাব। ইয়াৰ গ্ৰহণে সকলো পাচন সমস্যাৰ পৰা সকাহ দিয়ে।

(Disclaimer: এই প্ৰবন্ধৰ তথ্য সাধাৰণ তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত। নিউজ১৮ অসমে এয়া নিশ্চিত নকৰে। এইবোৰ কাৰ্যকৰী কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিশেষজ্ঞৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।)
Published by:Kokil Sarma
First published: