• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Curd And Banana: পুৱাৰ আহাৰত কল আৰু দৈ যদি একেলগে খায় আপোনাৰ শৰীৰে লাভ কৰে আচৰিত শক্তি...

Curd And Banana: পুৱাৰ আহাৰত কল আৰু দৈ যদি একেলগে খায় আপোনাৰ শৰীৰে লাভ কৰে আচৰিত শক্তি...

Curd And Banana For Breakfast: কল খোৱাটো স্বাস্থ্যৰ বাবে অতি ভাল। ই শৰীৰত আইৰণৰ অভাৱ পূৰ্ণ কৰে আৰু শৰীৰক শক্তিও দিয়ে। দৈ স্বাস্থ্যৰ বাবেও যথেষ্ট উপকাৰী। ইয়াত থকা ভাল বেক্টেৰিয়াই পাচন তন্ত্ৰশক্তিশালী ৰাখে আৰু পাকস্থলীৰ সমস্যা আঁতৰ কৰে।

Curd And Banana For Breakfast: কল খোৱাটো স্বাস্থ্যৰ বাবে অতি ভাল। ই শৰীৰত আইৰণৰ অভাৱ পূৰ্ণ কৰে আৰু শৰীৰক শক্তিও দিয়ে। দৈ স্বাস্থ্যৰ বাবেও যথেষ্ট উপকাৰী। ইয়াত থকা ভাল বেক্টেৰিয়াই পাচন তন্ত্ৰশক্তিশালী ৰাখে আৰু পাকস্থলীৰ সমস্যা আঁতৰ কৰে।

Curd And Banana For Breakfast: কল খোৱাটো স্বাস্থ্যৰ বাবে অতি ভাল। ই শৰীৰত আইৰণৰ অভাৱ পূৰ্ণ কৰে আৰু শৰীৰক শক্তিও দিয়ে। দৈ স্বাস্থ্যৰ বাবেও যথেষ্ট উপকাৰী। ইয়াত থকা ভাল বেক্টেৰিয়াই পাচন তন্ত্ৰশক্তিশালী ৰাখে আৰু পাকস্থলীৰ সমস্যা আঁতৰ কৰে।

  • Share this:
Curd And Banana For Breakfast: কল খোৱাটো স্বাস্থ্যৰ বাবে অতি ভাল। ই শৰীৰত আইৰণৰ অভাৱ পূৰ্ণ কৰে আৰু শৰীৰক শক্তিও দিয়ে। দৈ স্বাস্থ্যৰ বাবেও যথেষ্ট উপকাৰী। ইয়াত থকা ভাল বেক্টেৰিয়াই পাচন তন্ত্ৰশক্তিশালী ৰাখে আৰু পাকস্থলীৰ সমস্যা আঁতৰ কৰে। যদিও আপুনি বেছিভাগ লোকক কলৰ সৈতে গাখীৰ খোৱা দেখিছে, আপুনি জানেনে যে কলৰ সৈতে দৈ খোৱাটোৱে শৰীৰক যথেষ্ট লাভান্বিত কৰে? কল আৰু দৈ একেলগে সেৱনে শৰীৰক বহুতো স্বাস্থ্য জনিত সমস্যাৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰিব পাৰে।

দৈত ভাল বেক্টেৰিয়া, কেলচিয়াম, ভিটামিন আৰু খনিজ পদাৰ্থ থাকে, আনহাতে কলত ভিটামিন, লো আৰু আঁহ থাকে, যাক স্বাস্থ্যৰ বাবে অত্যন্ত উপকাৰী বুলি গণ্য কৰা হয়। আপোনাৰ ৰাতিপুৱাৰ আহাৰত কল আৰু দৈ অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব পাৰি। দৈ আৰু কল একেলগে খালে আপোনাৰ কেনেদৰে উপকৃত হ'ব জানো আহক।

কল আৰু দৈ খোৱাৰ আশ্চৰ্যজনক লাভালাভ

কোষ্ঠকাঠিন্যৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাওক
যদি আপুনি নিয়মীয়াকৈ কোষ্ঠকাঠিন্যত ভুগি আছে তেন্তে আপুনি ৰাতিপুৱাৰ আহাৰত কল আৰু দৈ খাব পাৰে। ই স্বাস্থ্যৰ বাবে অতি উপকাৰী। কোষ্ঠকাঠিন্যৰ পৰা সকাহ পাবলৈ দৈত কল আৰু কিচমিচ খোৱাটো এক সকাহ।

ওজন নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখে
দৈ আৰু কল দুয়োটাতে আঁহ বহুত বেছি। দৈত কল মিহলি কৰিলে শৰীৰৰ চৰ্বি দ্ৰুতগতিত জ্বলে। ৰাতিপুৱাৰ আহাৰত দৈ আৰু কল খোৱাৰ ফলত পেট দীঘলীয়া সময়ৰ বাবে ভৰ্তি অনুভৱ হয় যি অত্যাধিক খোৱা প্ৰতিহত কৰিব পাৰে আৰু ওজন নিয়ন্ত্ৰণত ৰখাত সহায় কৰিব পাৰে।

হাড় শক্তিশালী ৰাখে
কলত থকা আঁহে দৈৰ ভাল বেক্টেৰিয়া সমৰ্থন কৰে। ইয়াৰ ফলত কেলচিয়াম উন্নতভাৱে শোষণ হয়। ৰাতিপুৱাৰ আহাৰত দৈ আৰু কল খাই হাড় শক্তিশালী কৰিব পাৰি।

শৰীৰক শক্তি প্ৰদান কৰে
যদি আপুনি যথেষ্ট ভাগৰ অনুভৱ কৰে তেন্তে কল আৰু দৈ খোৱাটো আপোনাৰ বাবে লাভজনক হ'ব পাৰে। ৰাতিপুৱাৰ আহাৰত কল আৰু দৈ খোৱাটোৱে গোটেই দিনটো শৰীৰক শক্তি প্ৰদান কৰে আৰু ভাগৰ অনুভৱ নকৰে। (Disclaimer: এই প্ৰবন্ধৰ তথ্য সাধাৰণ তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।  নিউজ১৮ অসমে এয়া নিশ্চিত নকৰে। এইবোৰ কাৰ্যকৰী কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিশেষজ্ঞৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।)
Published by:Kokil Sarma
First published: