உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Rice Effects : আপোনাৰ টোপনি লাগিছে নেকি ? আপুনি ক্ষন্তেক সময় পূৰ্বে ভাত খাইছিল নেকি ? এনে কিয় হয় ?

    Rice Effects : আপোনাৰ টোপনি লাগিছে নেকি ? আপুনি ক্ষন্তেক সময় পূৰ্বে ভাত খাইছিল নেকি ? এনে কিয় হয় ?

    চাউল হৈছে শৰীৰৰ বাবে শক্তিৰ পাৱাৰহাউছ। Image - Shutterstock.com

    চাউল হৈছে শৰীৰৰ বাবে শক্তিৰ পাৱাৰহাউছ। Image - Shutterstock.com

    Rice Effects : অসমীয়াৰ বাবে ভাত (Rice) হৈছে শক্তিৰ ভাণ্ডাৰ। দুবেলা দুমুঠি নোহোৱাকৈ যেন আমি চলিব নোৱাৰো। কিছুমান লোকে ভাত খোৱাৰ পিছত টোপনি (Drowsiness) অনুভৱ কৰে, অৰ্থাৎ তেওঁলোকে অলস অনুভৱ কৰে।

    • Share this:
    অসমীয়াৰ বাবে ভাত (Rice) হৈছে শক্তিৰ ভাণ্ডাৰ। দুবেলা দুমুঠি নোহোৱাকৈ যেন আমি চলিব নোৱাৰো। বিশ্বৰ বহুলোকৰ বাবে ই এক মুখ্য খাদ্য যাক ৰাতিপুৱাৰ আহাৰ, দুপৰীয়াৰ আহাৰ আৰু ৰাতিৰ আহাৰত খোৱা হয়। অৱশ্যে, কিছুমান লোকে ভাত খোৱাৰ পিছত টোপনি (Drowsiness) অনুভৱ কৰে, অৰ্থাৎ তেওঁলোকে অলস অনুভৱ কৰে। এনে কিয় হয়?

    IndianExpress.com মতে, পুষ্টিবিদ (Nutritionist) পূজা মাখিজাই এটা ইনষ্টাগ্ৰাম ভিডিঅ'ত বৰ্ণনা কৰিছে যে কাৰ্বোহাইড্ৰেট (কাৰ্বোহাইড্ৰেট অধিক থকা পদাৰ্থ) হজম কৰাৰ ক্ষেত্ৰত শৰীৰৰ পাচন প্ৰক্ৰিয়াই কেনেদৰে কাম কৰে।

    অলসতা কিয় আহে?
    তেওঁৰ মতে, "যিকোনো কাৰ্বোহাইড্ৰেটে আমাৰ শৰীৰত একে প্ৰভাৱ পেলায়, কিয়নো কাৰ্ববোৰ গ্লুকোজলৈ ৰূপান্তৰিত হয় আৰু গ্লুকোজৰ বাবে ইনচুলিনৰ প্ৰয়োজন হয়। এতিয়া ইনচুলিন বৃদ্ধি হোৱাৰ লগে লগে, ই অত্যাৱশ্যকীয় ফেটি এচিড - ট্ৰিপ্টোফেন (Tryptophan) বুজায়, যি মেলাটোনিন আৰু চেৰোটনিন বৃদ্ধি কৰে, এইবোৰ হৈছে শান্ত হৰমন আৰু ইয়াৰ ফলত টোপনি বা অলসতা হয়"

    পূজা মাখিজাৰ মতে, আমি এই তত্ত্বটো এনেদৰে বুজি পাওঁ যাতে ই আমাৰ জীৱনশৈলী প্ৰভাৱিত কৰা অভ্যাসবোৰ দীৰ্ঘম্যাদী ব্যৱহাৰ কৰাত সহায় কৰে। গতিকে ইয়াৰ বাবে আপুনি কি কৰিব লাগিব বুজি পাওঁক। তেওঁ ভাত খোৱাৰ পিছত টোপনি অতিক্ৰম কৰাৰ দুটা সহজ উপায় বৰ্ণনা কৰে।

    অলসতা আঁতৰাবলৈ কি কৰিব লাগে?
    আপোনাৰ প্লেটত খাদ্যৰ পৰিমাণ অত্যাধিক হ'ব নালাগে। মানে অত্যাধিক খোৱাৰ ফলতো অলসতা আৰু টোপনি হয়। যদি আপুনি অধিক খায়, আপুনি অধিক পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব আৰু অধিক ভাগৰ মানে অধিক অলসতা।

    দ্বিতীয়তে, আমি কৰিব পাৰোঁ যে প্লেটখনত ৫০ শতাংশ পাচলি, ২৫ শতাংশ প্ৰ'টিন, ২৫ শতাংশ কাৰ্ব থাকিব লাগে, কিয়নো প্ৰ'টিনে ট্ৰিপ্টোফেনত অৰিহণা যোগায়। সেয়ে ই সন্তুলিত হোৱাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: