• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Cooking: যদি আপুনি লোৰ পাত্ৰত ৰান্ধে, ই আপোনাৰ শৰীৰত আইৰণৰ অভাৱ পূৰণ কৰিব পাৰে আৰু আপুনি স্বাস্থ্যৱান হৈ থাকিব পাৰে ! কিন্তু লোৰ পাত্ৰত এইবোৰ খাদ্য নাৰাখিব...

Cooking: যদি আপুনি লোৰ পাত্ৰত ৰান্ধে, ই আপোনাৰ শৰীৰত আইৰণৰ অভাৱ পূৰণ কৰিব পাৰে আৰু আপুনি স্বাস্থ্যৱান হৈ থাকিব পাৰে ! কিন্তু লোৰ পাত্ৰত এইবোৰ খাদ্য নাৰাখিব...

Image Credit : shutterstock.com

Image Credit : shutterstock.com

পুৰণি দিনত, ঘৰত ৰান্ধিবলৈ লোৰ বাচন (Iron Utensils) ব্যৱহাৰ কৰা হৈছিল, কিন্তু সময়ৰ লগতে ষ্টীল আৰু ননষ্টিক বাচনবোৰে সেয়া সলনি কৰিছে। গৱেষণাত দেখা গৈছে যে যদি আপুনি লোৰ পাত্ৰত ৰান্ধে (Cooking), ই আপোনাৰ শৰীৰত আইৰণৰ অভাৱ পূৰণ কৰিব পাৰে আৰু আপুনি স্বাস্থ্যৱান হৈ থাকিব পাৰে।

  • Share this:
পুৰণি দিনত, ঘৰত ৰান্ধিবলৈ লোৰ বাচন (Iron Utensils) ব্যৱহাৰ কৰা হৈছিল, কিন্তু সময়ৰ লগতে ষ্টীল আৰু ননষ্টিক বাচনবোৰে সেয়া সলনি কৰিছে। আজিকালি, বেছিভাগ ঘৰত, এই বাচনবোৰ ৰন্ধাৰ (Cooking) বাবে ব্যৱহাৰ কৰা নহয়। কিন্তু আপুনি জানেনে যে লোৰ পাত্ৰত ৰন্ধাটোৱে আপোনাৰ শৰীৰক বিভিন্ন ধৰণে লাভান্বিত কৰিব পাৰে? হয়, গৱেষণাত দেখা গৈছে যে যদি আপুনি লোৰ পাত্ৰত ৰান্ধে, ই আপোনাৰ শৰীৰত আইৰণৰ অভাৱ পূৰণ কৰিব পাৰে আৰু আপুনি স্বাস্থ্যৱান হৈ থাকিব পাৰে। এনডিটিভি ফুডছৰ এটা প্ৰতিবেদনে এইটো প্ৰকাশ কৰিছে। প্ৰতিবেদনে বৰ্ণনা কৰিছে যে ৰন্ধনত সঠিকভাৱে ব্যৱহাৰ কৰিলে শৰীৰত লোৰ স্তৰ বজাই ৰাখিব পাৰি।

এই কথাবোৰ মনত ৰাখিব লাগিব

– আপুনি যিকোনো ধৰণৰ খাদ্য লোৰ পেনত ৰান্ধিব পাৰে যদিহে সেইবোৰ টেঙা বস্তু নহয়।

- লোৰ তাৱা এখনত আপুনি পিঠা, পৰঠা বা তেনে ধৰণৰ বস্তু বনাব পাৰে। ই কেৱল খাদ্যত লোৰ গুণাগুণ বৃদ্ধি কৰাই নহয়, লগতে সুবাসো বৃদ্ধি কৰে।

- পানী বা আন যিকোনো পানীয় লোৰ বাচন-বৰ্তনত ৰাখিব নালাগে। লোৱে আৰ্দ্ৰতাৰে প্ৰতিক্ৰিয়া কৰে আৰু ক্ষয় সৃষ্টি কৰে।

- লোৰ বাচন-বৰ্তনত ৰন্ধা যিকোনো খাদ্য লগে লগে আন এটা পাত্ৰত আঁতৰ কৰিব লাগে, বিশেষকৈ গ্লাছ বা আন পাত্ৰত।

- যদি আপুনি লোৰ পাত্ৰ ব্যৱহাৰ কৰি আছে, ইয়াত টেঙা বস্তু নাৰাখিব।

লোহাৰ পাত্ৰত টেঙা বস্তু বনাব নালাগে

দৰাচলতে, টেঙা বা এচিড থকা খাদ্যই লোৰ সৈতে প্ৰতিক্ৰিয়া কৰিব পাৰে যি খাদ্যক ধাতুৰ দৰে সোৱাদ দিব পাৰে। ইয়াৰ ফলত অপচয় হোৱাৰো অসুবিধা হ'ব পাৰে। গতিকে লোহাৰ পাত্ৰত সম্ভাৰ, বিলাহীৰ আঞ্জা আদি নকৰিব।

এই কথাবোৰ মনত ৰাখিব

- লোৰ বাচনবোৰ পাতল ডিটাৰ্জেণ্টেৰে ধুই লগে লগে মচি দিয়ক।

- খহটা স্ক্ৰাবাৰ ব্যৱহাৰ নকৰিব।

- এই বাচনবোৰ ক্ষয় হোৱাৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰিবলৈ বনস্পতি তেলৰ পাতল স্তৰেৰে সংৰক্ষণ কৰক।

- সদায়ে পাত্ৰটো পৰিষ্কাৰ আৰু শুকান স্থানত ৰাখিব।
Published by:Kokil Sarma
First published: