• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • National Doctor’s Day 2021: বলীউডৰ তাৰকাসকলে ক'ৰোনা মহামাৰীৰ প্ৰকৃত নায়কক জনালে অভিবাদন...

National Doctor’s Day 2021: বলীউডৰ তাৰকাসকলে ক'ৰোনা মহামাৰীৰ প্ৰকৃত নায়কক জনালে অভিবাদন...

photo-officialraveenatandon/aslisona/sonu sood/Instagram

photo-officialraveenatandon/aslisona/sonu sood/Instagram

ৰাষ্ট্ৰীয় চিকিৎসক দিৱস (National Doctor’s Day) উপলক্ষে দেশখনে চিকিৎসক আৰু স্বাস্থ্য কৰ্মীসকলৰ প্ৰতি কৃতজ্ঞতা জ্ঞাপন কৰিছে। বলীউডৰ তাৰকা চনু সুদ , সোনাক্ষী সিনহা, শিল্পা চেট্টী, শ্ৰুতি হাছানে সমগ্ৰ দেশৰ চিকিৎসকসকলক অভিবাদন জনাইছে।

  • Share this:
চিকিৎসক আৰু স্বাস্থ্য কৰ্মীসকল ক'ৰোনা মহামাৰী (Corona Virus)ত ভগৱান হিচাপে আহিছিল। দিন-ৰাতি, তেওঁলোকৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ ফলস্বৰূপে লাখ লাখ লোকৰ জীৱন ৰক্ষা কৰিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত চিকিৎসকসকলে সংক্ৰমিত লোকসকলক তেওঁলোকৰ জীৱন নিৰ্বিশেষে কোভিড-19-ৰ দ্বাৰা চিকিৎসা অব্যাহত ৰাখিছিল। ৰাষ্ট্ৰীয় চিকিৎসক দিৱস (National Doctor’s Day) উপলক্ষে দেশখনে চিকিৎসক আৰু স্বাস্থ্য কৰ্মীসকলৰ প্ৰতি কৃতজ্ঞতা জ্ঞাপন কৰিছে। বলীউডৰ তাৰকা চনু সুদ , সোনাক্ষী সিনহা, শিল্পা চেট্টী, শ্ৰুতি হাছানে সমগ্ৰ দেশৰ চিকিৎসকসকলক অভিবাদন জনাইছে।

হিন্দুস্তান টাইমছৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰি এই উপলক্ষে ক'ৰোনা মহামাৰীত ভগৱানৰ দৃত হিচাপে আত্মপ্ৰকাশ কৰা চনু সুদে কয়, "চিকিৎসকসকল প্ৰকৃত নায়ক। প্ৰথম ক'ৰোনা মহামাৰীৰ প্ৰাদুৰ্ভাৱ আৰু তাৰ পিছত চিকিৎসকসকলে দ্বিতীয় ঢৌত নিয়োজিত লোকসকলৰ জীৱন ৰক্ষা কৰা অব্যাহত ৰাখিছিল, প্ৰমাণ কৰিলে যে এইবোৰ হৈছে ফ্ৰণ্টলাইন নায়ক। দেশ আৰু সমগ্ৰ বিশ্বৰ সকলো মানুহে ইয়াৰ বাবে কৃতজ্ঞ হোৱা উচিত'।



সোণাক্ষী সিনহাই কৈছে যে 'আমাৰ চিকিৎসক আৰু স্বাস্থ্য কৰ্মীসকল প্ৰকৃত নায়ক। মহামাৰীত আমাৰ জীৱন সুৰক্ষিত কৰা সকলোকে মই অভিবাদন জনাইছো'। শিল্পা চেট্টী কুন্দ্ৰাই কয়, 'চিকিৎসক দিৱস উদযাপন কেৱল এদিনেই নহয়, প্ৰতিদিনে কৰা উচিত। তেওঁলোকৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু ত্যাগৰ বাবে মোৰ ওচৰত কোনো শব্দ নাই।



দিব্যা দত্তই কৈছে যে 'চিকিৎসক আৰু স্বাস্থ্য কৰ্মীসকলৰ লগতে তেওঁলোকৰ পৰিয়ালক যিমানেই ধন্যবাদ নজনাও কম হ'ব। যদি এইটো নহ'লহেঁতেন তেন্তে কি হ'লহেঁতেন সেই বিষয়ে চিন্তা কৰাটো ভয়াৱহ। ২৪-ঘণ্টা পিপিই কিটত কাম কৰা সহজ নহয়'।



ৰবীনা টণ্ডনে চিকিৎসকসকলক চুপাৰহিৰো বুলি বৰ্ণনা কৰে আৰু কয় যে তেওঁলোকে এই কঠিন সময়ত যিধৰণে কাম কৰিছিল তাৰ বাবে মোৰ অন্তৰৰ পৰা ধন্যবাদ।
Published by:Kokil Sarma
First published: