কিছুমান বিশেষ ফলে আপোনাক পেটৰ চৰ্বি হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰিব পাৰে আৰু লগতে প্ৰয়োজনীয় পুষ্টিও দিব পাৰে। কি কি ফলে আপোনাৰ শৰীৰক কেনেদৰে সহায় কৰিব?

News18 Assam | News18-Assam
Updated:April 29, 2021, 8:28 PM IST
কিছুমান বিশেষ ফলে আপোনাক পেটৰ চৰ্বি হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰিব পাৰে আৰু লগতে প্ৰয়োজনীয় পুষ্টিও দিব পাৰে। কি কি ফলে আপোনাৰ শৰীৰক কেনেদৰে সহায় কৰিব?
কিছুমান বিশেষ ফলে আপোনাক পেটৰ চৰ্বি হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰিব পাৰে। ফলবোৰত বহুতো পুষ্টি থাকে যি স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাৰ সৈতে যুঁজি পুষ্টি প্ৰদান কৰে।

কিছুমান বিশেষ ফলে আপোনাক পেটৰ চৰ্বি হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰিব পাৰে। ফলবোৰত বহুতো পুষ্টি থাকে যি স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাৰ সৈতে যুঁজি পুষ্টি প্ৰদান কৰে।

  • Share this:
বেছিভাগ লোকে ক'ৰোনাৰ প্ৰাদুৰ্ভাৱৰ বাবে ঘৰৰ পৰা কাম কৰি আছে আৰু ঘণ্টাৰ পিছত ঘণ্টা এটা ঠাইত বহি যথেষ্ট অসুবিধাৰ সন্মুখীন হৈছে। বেছিভাগ লোক বৰ্তমান মেদবহুলতা আৰু পেটৰ চৰ্বি বৃদ্ধিৰ বিষয়ে চিন্তিত। এইটো প্ৰায়ে ওজন বৃদ্ধিৰ ফলত হয়। মানুহে এতিয়া সকলো ধৰণে ওজন হ্ৰাস কৰিব বিচাৰে।

কিছুমান বিশেষ ফলে আপোনাক পেটৰ চৰ্বি হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰিব পাৰে। ফলবোৰত বহুতো পুষ্টি থাকে যি স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাৰ সৈতে যুঁজি পুষ্টি প্ৰদান কৰে। ইয়াৰ উপৰিও, সেইবোৰ খোৱা অতি সহজ আৰু সুস্বাদু। আমি আপোনাক ৫ টা ফলৰ বিষয়ে কওঁ যি আপোনাক পেটৰ চৰ্বি হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰিব পাৰে।

তৰমুজ

তৰমুজ খোৱাৰ ফলত শৰীৰত পানীৰ অভাৱ নহয়। তৰমুজে গ্ৰীষ্মকালত শৰীৰক হাইড্ৰেটেড কৰি ৰাখে। লগতে ই ছালৰ বাবেও উপকাৰী। ই ওজন হ্ৰাস কৰে আৰু পেটৰ চৰ্বি হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে।

আনাৰস

পেটৰ চৰ্বি আৰু ওজন বৃদ্ধিৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ আনাৰস খাব। গ্ৰীষ্মকালত শৰীৰ স্বাস্থ্যৱান কৰি ৰাখিবলৈ আহাৰত আনাৰস অন্তৰ্ভুক্ত কৰক। ইয়াত যথেষ্ট পৰিমাণৰ আঁহ থাকে যিয়ে পেটটো দীঘলীয়া সময়ৰ বাবে ভৰ্তি অনুভৱ কৰায়। ইয়াত কেলৰি কম।

ষ্ট্ৰবেৰী

পেটৰ চৰ্বি হ্ৰাস কৰাৰ বাবে ষ্ট্ৰবেৰী যথেষ্ট উপকাৰী হ'ব পাৰে। ষ্ট্ৰবেৰীত কেলৰি অতি কম। ইয়াক সেৱন কৰিলে ডায়বেটিচো নিয়ন্ত্ৰণ কৰাত সহায় কৰে। ষ্ট্ৰবেৰী গ্ৰহণে ওজন আৰু পেটৰ চৰ্বি হ্ৰাস কৰা সহজ কৰি তোলে।

আপেল

শৰীৰক ৰোগৰ পৰা আঁতৰাই ৰাখিবলৈ আপেল খাব লাগিব। আপেলত ফাইবাৰ, ফ্লেভোনইড আৰু বিটা কেৰোটিনৰ দৰে গুণাগুণ থাকে, যি পাচন তন্ত্ৰ উন্নত কৰাৰ লগতে ওজন বৃদ্ধি আৰু পেটৰ চৰ্বি হ্ৰাস কৰিব পাৰে।

কমলা

কমলাক ভিটামিন চিৰ এক ভাল উৎস বুলি গণ্য কৰা হয়। কমলাত থকা শূন্য চৰ্বি, কম কেলৰি আৰু এণ্টিঅক্সিডেণ্টে ওজন হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে। ইয়াৰ উপৰিও, নিয়মীয়াকৈ কমলা সেৱনে ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা উন্নত কৰে।

(Disclaimer: এই প্ৰবন্ধৰ তথ্য অনুমানৰ ওপৰত আধাৰিত। News 18 Assamএ ইয়াক নিশ্চিত নকৰে। এইবোৰ কাৰ্যকৰী কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিশেষজ্ঞৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।)
Published by: Kokil Sarma
First published: April 29, 2021, 8:28 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি