• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • ডায়েবেটিচৰ পৰা সকাহ পাবলৈ শীতকালত ব্যৱহাৰ কৰক এইকেইবিধ পাচলি

ডায়েবেটিচৰ পৰা সকাহ পাবলৈ শীতকালত ব্যৱহাৰ কৰক এইকেইবিধ পাচলি

শীতকালত ডায়েবেটিচ ৰোগীসকলৰ বাবে শিপাজাতীয় পাচলি অতি উপকাৰী হিচাপে প্ৰমাণিত হ'ব পাৰে, যি তেওঁলোকৰ ৰক্ত শৰ্কৰা কাৰ্যকৰীভাৱে নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পাৰে।

শীতকালত ডায়েবেটিচ ৰোগীসকলৰ বাবে শিপাজাতীয় পাচলি অতি উপকাৰী হিচাপে প্ৰমাণিত হ'ব পাৰে, যি তেওঁলোকৰ ৰক্ত শৰ্কৰা কাৰ্যকৰীভাৱে নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পাৰে।

শীতকালত ডায়েবেটিচ ৰোগীসকলৰ বাবে শিপাজাতীয় পাচলি অতি উপকাৰী হিচাপে প্ৰমাণিত হ'ব পাৰে, যি তেওঁলোকৰ ৰক্ত শৰ্কৰা কাৰ্যকৰীভাৱে নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পাৰে।

  • Share this:
শীতকালত মানুহে তেওঁলোকৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি অধিক মনোযোগ দিয়ে। শীতকাল যিমান স্বাস্থ্যৰ বাবে উপযুক্ত, এই ঋতুত বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ ভাইৰাছৰ সংক্ৰমণ হোৱাৰ আশংকাও সিমানেই আছে। শীতকালত মানুহক ভাইৰাছ পৰিহাৰ কৰিবলৈ তেওঁলোকৰ ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা শক্তিশালী কৰাৰ সুযোগ দিয়ে কিয়নো এই ঋতুত বহুতো পাচলি আৰু ফল আছে যি আমাৰ ৰোগ প্ৰতিৰোধ প্ৰণালী শক্তিশালী কৰে। আনকি আপুনি ডায়েবেটিচ বা মধুমেহ ৰোগী হ'লেও, আপুনি শীতকালত আপোনাৰ আহাৰত কিছুমান প্ৰকাৰৰ পাচলি ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।

ডায়েবেটিচ ৰোগীসকলে চেনীৰ স্তৰ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ তেওঁলোকৰ জীৱনশৈলীত চেনী নথকা বস্তু গ্ৰহণ কৰাৰ কঠোৰ যত্ন ল'ব লগা হয়। এনে বহুতো পাচলি শীতকালত পোৱা যায় যিয়ে ডায়েবেটিচ ৰোগীসকলক ৰক্ত শৰ্কৰা নিয়ন্ত্ৰণ কৰাত সহায় কৰিব পাৰে। এনেকুৱা কিছুমান বিশেষ পাচলিৰ বিষয়ে জানো আহক।

স্বাস্থ্য বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে, শীতকালত ডায়েবেটিচ ৰোগীসকলৰ বাবে শিপাজাতীয় পাচলি অতি উপকাৰী হিচাপে প্ৰমাণিত হ'ব পাৰে, যি তেওঁলোকৰ ৰক্ত শৰ্কৰা কাৰ্যকৰীভাৱে নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পাৰে।

শালগম– শালগম হৈছে এক শিপা পাচলি। ইয়াত অতি কম পৰিমাণৰ কাৰ্বহাইড্ৰেড আছে আৰু ইয়াত আঁহ আৰু পানী সমৃদ্ধ হৈ থাকে। ই তেজত শৰ্কৰাৰ পৰিমাণ হ্ৰাস কৰাৰ লগতে ইয়াৰ ব্যৱহাৰে কলেষ্টেৰল হ্ৰাস কৰাত যথেষ্ট সহায় কৰে।

বীটৰুট– ডায়েবেটিচ ৰোগীৰ বাবে বীটৰুট এক অতি উপকাৰী খাদ্য। ইয়াৰ ব্যৱহাৰে ৰক্ত শৰ্কৰা নিয়ন্ত্ৰণ কৰাৰ লগতে চেনীৰ ফলত চকুৰ ক্ষতি হোৱাৰ আশংকাও হ্ৰাস কৰে। বীটৰুটত পোৱা আলফা ইলোইক এচিডে উচ্চ ৰক্ত শৰ্কৰাৰ স্তৰত স্নায়ুতন্ত্ৰকো শক্তিশালী কৰে। ইয়াত পোৱা বেটালাইন আৰু নিও বেটাইনে ইনচুলিন সংবেদনশীলতা বৃদ্ধি কৰে।

গাজৰ– শীতকালত অহা গাজৰ হৈছে এক পাচলি য'ত যথেষ্ট পৰিমাণৰ পুষ্টি পোৱা যায়। ডায়েবেটিচ ৰোগীসকলে ইয়াক গাজৰৰ পাচলি, চালাড, ৰস হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। গাজৰত ভিটামিন এ, ভিটামিন-চি, ভিটামিন-কে, পটাছিয়াম, আঁহ আৰু লোৰ দৰে বহুতো পুষ্টি থাকে।

মূলা– ডায়েবেটিচ ৰোগীসকলে শীতকালত মূলা ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে। মূলাত গ্লুকোচিনোলেট আৰু আইচ'থিঅ'চাইনেটৰ দৰে ৰাসায়নিক উপাদান থাকে। এই দুয়োটাই ৰক্ত শৰ্কৰা নিয়ন্ত্ৰণ কৰাত সহায় কৰে। মূলা সেৱনে মানুহৰ শৰীৰৰ প্ৰাকৃতিক এডিপোনেক্টিন উৎপাদন বৃদ্ধি কৰে, যি হৈছে এক হৰমন যি মানুহৰ ইনচুলিন প্ৰতিৰোধৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰে।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি