• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • গৰমৰ দিনত খাওক ঘৰুৱাভাৱে তৈয়াৰী এইসমূহ শীতল পানীয়, বৃদ্ধি কৰিব আপোনাৰ ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা, শৰীৰ কৰি ৰাখিব সতেজ

গৰমৰ দিনত খাওক ঘৰুৱাভাৱে তৈয়াৰী এইসমূহ শীতল পানীয়, বৃদ্ধি কৰিব আপোনাৰ ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা, শৰীৰ কৰি ৰাখিব সতেজ

ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা শক্তিশালী কৰিবলৈ কিছুমান স্বাস্থ্যকৰ খাদ্য গ্ৰহণ কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ।

ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা শক্তিশালী কৰিবলৈ কিছুমান স্বাস্থ্যকৰ খাদ্য গ্ৰহণ কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ।

ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা শক্তিশালী কৰিবলৈ কিছুমান স্বাস্থ্যকৰ খাদ্য গ্ৰহণ কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ।

  • Share this:
Summer Drinks For Immunity: কোৰোণা ভাইৰাছে (Coronavirus) বিগত বহু সময় ধৰি মানুহক আতংকিত কৰি ৰাখিছে। কোৰোণাৰ বিভীষিকাৰ পৰা ৰক্ষা পৰিবলৈ সকলো লোক ঘৰতে আৱদ্ধ হৈ আছে। বাহিৰলৈ যোৱাৰ সময়ত ট্ৰিপল লেয়াৰ মাস্ক (Mask) পিন্ধিব লগীয়া হোৱাৰ লগতে সঘনাই হাত চাবোন বা হেণ্ডৱাশ্বেৰে পৰিষ্কাৰ কৰি চেনিটাইজাৰ ব্যৱহাৰ কৰিছে সকলোৱে।

এই মাৰাত্মক ভাইৰাছৰ পৰা ৰক্ষা পাবলৈ মানুহে সতৰ্কতা অৱলম্বন কৰাৰ লগতে ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধিতো গুৰুত্ব আৰোপ কৰিছে। উল্লেখ কৰিব লাগিব যে, ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা শক্তিশালী কৰিবলৈ কিছুমান স্বাস্থ্যকৰ খাদ্য গ্ৰহণ কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। একে সময়তে, শৰীৰত ভিটামিন চি থকাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। মানুহে ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি কৰিবলৈ ঔষধি ৰস পান কৰি আছে। এই ৰস খোৱাটো স্বাস্থ্যৰ বাবে ভাল কিন্তু গ্ৰীষ্মকালত ইয়াৰ অত্যাধিক সেৱনে শৰীৰৰ ক্ষতিও কৰিব পাৰে।

দৰাচলতে, ঔষধি ৰস তৈয়াৰ কৰিবলৈ ব্যৱহৃত খাদ্যবস্তুবোৰ যথেষ্ট গৰম। যিয়ে শৰীৰটো ঠাণ্ডা কৰাৰ সলনি গৰম কৰাতহে গুৰুত্ব দিয়ে। এই ক্ষেত্ৰত, গ্ৰীষ্মকালত আপুনি ঔষধি ৰস উতলাই খোৱাৰ সলনি কিছুমান গ্ৰীষ্মকালীন পানীয় গ্ৰহণ কৰিব পাৰে। এই গ্ৰীষ্মকালীন পানীয়বোৰে কেৱল গ্ৰীষ্মকালত শৰীৰক শীতল কৰি ৰখাই নহয় আপোনাৰ ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতাও বৃদ্ধি কৰে।

গ্ৰীষ্মকালীন পানীয় সম্বন্ধে জানি লও আহক----

পদিনাৰ লাচ্চি -

পদিনা এণ্টিঅক্সিডেণ্ট, খনিজ আৰু ভিটামিন এ, চি আৰু ইৰে সমৃদ্ধ। এই সকলোবোৰ উপাদান ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধিত সহায়ক। গ্ৰীষ্মকালত পদিনা সেৱনে শৰীৰ শীতল ৰাখে আৰু পেটৰ সমস্যাৰ পৰাও সকাহ দিয়ে। লগতে দৈত প্ৰি-বায়োটিক্স থাকে যি শৰীৰৰ বাবে অতি উপকাৰী। মিক্সাৰত দৈ আৰু সতেজ পদিনা যোগ দিয়ক যাতে পদিনা লাচ্চি তৈয়াৰ কৰিব পাৰি। লগতে অলপ পৰিমাণৰ চেনী যোগ দিয়ক আৰু গুৰি কৰক। এতিয়া কিছুমান বৰফৰ টুকুৰা যোগ দিয়ক আৰু খুন্দা জিৰা মিহলাই খাওক। পদিনাৰ লাচ্চিয়ে পেটৰ সমস্যা আঁতৰ কৰাৰ লগতে বিভিন্ন ধৰণৰ ৰোগ প্ৰতিৰোধ কৰিব পাৰে।

নাৰিকল পানী -

কম কেলৰিৰে ভৰ্তি নাৰিকলৰ পানীয়ে শৰীৰক বহুতো পুষ্টি প্ৰদান কৰে। নাৰিকলৰ পানীয়ে পাচন তন্ত্ৰ স্বাস্থ্যৱান কৰি ৰাখে। ই ওজন নিয়ন্ত্ৰণত সহায়ক। নাৰিকল পানীত পটাছিয়াম, ভিটামিন চি আৰু মেগনেছিয়াম থাকে। ভিটামিন চিয়ে ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা শক্তিশালী কৰে আৰু শৰীৰক বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ ৰোগৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰে।

তৰমুজ আৰু শুকান ফলৰ ৰস -

গ্ৰীষ্মকালত তৰমুজ খোৱাটোৱে শৰীৰত পানীৰ অভাৱ পূৰণ কৰে। ই শৰীৰটো শীতল কৰি ৰাখে।  ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা শক্তিশালী কৰিবলৈ তৰমুজ আৰু শুকান ফলৰ ৰসো খাব পাৰি। ইয়াক তৈয়াৰ কৰিবলৈ তৰমুজৰ ৰস, বাদাম, খেজুৰ, পিস্তা, কাজু বাদাম আৰু সতেজ পদিনাৰ প্ৰয়োজন। ইয়াৰ লগত নেমুৰ ৰস, ক'লা নিমখ আৰু চেনীও মিহলাব পাৰি। সেই সকলোবোৰ ৫ মিনিটৰ বাবে মিহলি কৰক। এতিয়া ইয়াত বৰফৰ টুকুৰা যোগ দিয়ক আৰু পান কৰক।

বেলৰ চৰৱত -

বেলত অধিক পৰিমাণৰ ফাইবাৰ আৰু ভিটামিন চি থাকে যিয়ে ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি কৰে। একে সময়তে, ই পাচন তন্ত্ৰও উন্নত কৰে। গ্ৰীষ্মকালত গৰমৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ বেলৰ চৰৱত খোৱা হয়। ই পেটৰ সমস্যাৰ পৰা সকাহ দিয়ে আৰু শৰীৰটো শীতল ৰাখে।

আমৰ চাটনি -

কেঁচা আমে ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা শক্তিশালী কৰাৰ লগতে শৰীৰ শীতল ৰখাত সহায় কৰে। আমৰ চাটনি তৈয়াৰ কৰিবলৈ আপোনাক কেঁচা আম, জিৰা গুৰি, ক'লা নিমখ আৰু গুড়ৰ প্ৰয়োজন। ইয়াত ঠাণ্ডা পানী যোগ দিয়ক আৰু ইয়াক উপভোগ কৰক।
Published by:Himangshu Bhuyan
First published: