உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • কোৰোণা সংকটৰ সময়ত HDFC Bankৰ গ্ৰাহকসকললৈ বিশেষ সুবিধা, এতিয়া আপোনাৰ দুৱাৰমুখত লাভ কৰিব ATM ভেন

    কোৰোণা সংকটৰ সময়ত HDFC Bankৰ গ্ৰাহকসকললৈ বিশেষ সুবিধা, এতিয়া আপোনাৰ দুৱাৰমুখত লাভ কৰিব ATM ভেন

    এইচডিএফচি বেংকে কোৰোণা সংকটৰ মাজত গ্ৰাহকসকলক নগদ ধনৰ সমস্যাৰ মোকাবিলা কৰাত সহায় কৰিবলৈ সমগ্ৰ দেশতে ম’বাইল এটিএম (Mobile ATMs) মুকলি কৰিছে।

    এইচডিএফচি বেংকে কোৰোণা সংকটৰ মাজত গ্ৰাহকসকলক নগদ ধনৰ সমস্যাৰ মোকাবিলা কৰাত সহায় কৰিবলৈ সমগ্ৰ দেশতে ম’বাইল এটিএম (Mobile ATMs) মুকলি কৰিছে।

    এইচডিএফচি বেংকে কোৰোণা সংকটৰ মাজত গ্ৰাহকসকলক নগদ ধনৰ সমস্যাৰ মোকাবিলা কৰাত সহায় কৰিবলৈ সমগ্ৰ দেশতে ম’বাইল এটিএম (Mobile ATMs) মুকলি কৰিছে।

    • Share this:
    দেশত প্ৰতিদিনে বৰ্ধিত কোৰোণা ৰোগীৰ (Corona virus cases in India) প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি, বহুতো ৰাজ্যই লকডাউন, সপ্তাহান্তৰ লকডাউন বা কাৰফিউ ঘোষণা কৰিছে। আনহাতে, কণ্টেইণ্টমেণ্টত থকা লোকসকলক নগদ ধনৰ প্ৰয়োজন হ'লে অসুবিধাৰ সন্মুখীন হোৱা দেখা গৈছে। এই কথাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি, দেশৰ সৰ্ববৃহৎ ব্যক্তিগত খণ্ডৰ বেংক এইচডিএফচি বেংকে (HDFC Bank) এক গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লৈছে। এইচডিএফচি বেংকে কোৰোণা সংকটৰ মাজত গ্ৰাহকসকলক নগদ ধনৰ সমস্যাৰ মোকাবিলা কৰাত সহায় কৰিবলৈ সমগ্ৰ দেশতে ম’বাইল এটিএম (Mobile ATMs) মুকলি কৰিছে। ই দেশৰ ১৯খন চহৰক লাভান্বিত কৰিব।

    এই চহৰবোৰৰ মানুহে ম’বাইল এটিএমৰ সুবিধা লাভ কৰিব
    এইচডিএফচি বেংকে ছচিয়েল মিডিয়াত এটা ভিডিঅ' মুকলি কৰিছে য'ত বৰ্ণনা কৰা হৈছে যে কোনবোৰ মুখ্য চহৰত এটিএম ভেনৰ সুবিধা প্ৰদান কৰা হৈছে। ইয়াৰ ভিতৰত আছে মুম্বাই (Mumbai), চেন্নাই (Chennai), হায়দৰাবাদ, পুনে (Pune), লক্ষ্ণৌ (Lucknow), দিল্লী (Delhi), লুধিয়ানাৰ দৰে ১৯ খন চহৰ। বেংকৰ সুবিধাটো এনে স্থানত থাকিব যিবোৰ কোভিডৰ দ্বাৰা বেয়াকৈ প্ৰভাৱিত হ'ব। সৰল ভাষাত, এই সুবিধাটো কণ্টেইণ্টমেণ্টত জোনৰ লোকসকলক প্ৰদান কৰা হৈছে। বেংকে কৈছিল যে ম’বাইল এটিএমৰ সুবিধাৰ সৈতে, সাধাৰণ লোকসকলে নগদ ধন উলিয়াবলৈ তেওঁলোকৰ এলেকাৰ বাহিৰলৈ যাব নালাগে। গ্ৰাহকসকলে ম’বাইল এটিএম ব্যৱহাৰ কৰি ১৫ ধৰণৰ লেনদেন কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব।

    সংক্ৰমণৰ আশংকাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি ভান ছেনিটাইজ কৰা হৈছে
    নগদ ধন উলিওৱাৰ সময়ত সংক্ৰমণ বিয়পা ৰোধ কৰিবলৈ ভেনসমূহ সম্পূৰ্ণকৈ ছেনিটাইজ কৰা হৈছে। ইয়াৰ লগতে বেংকৰ কৰ্মী আৰু টকা উলিয়াবলৈ উপস্থিত হোৱা লোকসকলে কোৰোণা (Corona virus guidelines) গাইডলাইনসমূহৰ পালন কৰিব লাগিব। উল্লেখযোগ্য যে কোৰোণা সংকটৰ সময়ত যোৱা বছৰে এইচডিএফচি বেংকে গ্ৰাহকসকলক এই সুবিধা প্ৰদান কৰিছিল। বেংকে এইটো নিশ্চিত কৰিছে যে কোৰোণা সংকটৰ সময়ছোৱাত এটিএমৰ সমান্তৰালকৈ পৰ্যাপ্ত পৰিমাণৰ টকা উপলব্ধ আছে। সেয়েহে কোনো গ্ৰাহকে অসুবিধাৰ সন্মুখীন নহয়। ম’বাইল এটিএমত দৈনিক ১০০ৰ পৰ ১৫০ ট্ৰাঞ্জেকছন হয়।
    Published by:Sanjay Kumar Das
    First published: