• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Salary Hike: কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰীসকলে সোনকালে এক ডাঙৰ ভাল খবৰ পাব পাৰে ! সবিশেষ জানক...

Salary Hike: কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰীসকলে সোনকালে এক ডাঙৰ ভাল খবৰ পাব পাৰে ! সবিশেষ জানক...

কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে ইয়াৰ কৰ্মচাৰীসকলক DA, HRA, TA বৃদ্ধিৰ সৈতে দেৱালী উপহাৰ দিয়াৰ পিছত নতুন বছৰত আন এক বাম্পাৰ দৰমহা বৃদ্ধিৰ (Salary Hike) বিবেচনা কৰি আছে। সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, সপ্তম দৰমহা আয়োগৰ (7th Pay Commission) পৰামৰ্শ অনুসৰি, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ দৰমহা বৃদ্ধি কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে।

কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে ইয়াৰ কৰ্মচাৰীসকলক DA, HRA, TA বৃদ্ধিৰ সৈতে দেৱালী উপহাৰ দিয়াৰ পিছত নতুন বছৰত আন এক বাম্পাৰ দৰমহা বৃদ্ধিৰ (Salary Hike) বিবেচনা কৰি আছে। সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, সপ্তম দৰমহা আয়োগৰ (7th Pay Commission) পৰামৰ্শ অনুসৰি, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ দৰমহা বৃদ্ধি কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে।

কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে ইয়াৰ কৰ্মচাৰীসকলক DA, HRA, TA বৃদ্ধিৰ সৈতে দেৱালী উপহাৰ দিয়াৰ পিছত নতুন বছৰত আন এক বাম্পাৰ দৰমহা বৃদ্ধিৰ (Salary Hike) বিবেচনা কৰি আছে। সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, সপ্তম দৰমহা আয়োগৰ (7th Pay Commission) পৰামৰ্শ অনুসৰি, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ দৰমহা বৃদ্ধি কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে।

  • Share this:
কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে ইয়াৰ কৰ্মচাৰীসকলক DA, HRA, TA বৃদ্ধিৰ সৈতে দেৱালী উপহাৰ দিয়াৰ পিছত নতুন বছৰত আন এক বাম্পাৰ দৰমহা বৃদ্ধিৰ (Salary Hike) বিবেচনা কৰি আছে। সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, সপ্তম দৰমহা আয়োগৰ (7th Pay Commission) পৰামৰ্শ অনুসৰি, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ দৰমহা বৃদ্ধি কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে, নিম্নতম মজুৰি বা মৌলিক দৰমহা বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

India News in Assamese

কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ অধীনত কাম কৰা লোকসকলে বিষয়াসকলক ফিটমেণ্ট ফেক্টৰ ২.৫৭ শতাংশৰ পৰা ৩.৬৮ শতাংশলৈ বৃদ্ধি কৰিবলৈ অনুৰোধ জনাইছে। এতিয়া, অৱশেষত, কেন্দ্ৰীয় বাজেট ২০২২ উপস্থাপনৰ আগতে সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

Latest News in Assamese

ফিটমেণ্ট ফেক্টৰ
কেন্দ্ৰীয় কেবিনেটৰ পৰা সেউজ সংকেত পোৱাৰ পিছত দৰমহা বৃদ্ধিক আগন্তুক বাজেট ব্যয়ত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হ'ব। ফিটমেণ্ট ফেক্টৰ বৃদ্ধিয়ে কেৱল কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ দৰমহা বৃদ্ধি নকৰে, লগতে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ নিম্নতম মজুৰি বৃদ্ধি কৰিব।

Gold Price Today

বৰ্তমানে, দৰমহা ২.৫৭ শতাংশ ফিটমেণ্ট ফেক্টৰত গণনা কৰা হয় আৰু সেই অনুসৰি মৌলিক দৰমহা হৈছে ১৮ হাজাৰ টকা। অৱশ্যে, যদি চৰকাৰে প্ৰস্তাৱিত ৩.৬৮ শতাংশ ফিটমেণ্ট ফেক্টৰৰ সৈতে সন্মত হয়, মূল দৰমহা ৮০০০ টকা বৃদ্ধি হ'ব আৰু ২৬,০০০ টকাৰ স্তৰত উপনীত হ'ব।

PNB New Interest Rate
Published by:Kokil Sarma
First published: