• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Gold Price Today: সোণৰ মূল্য দুৰ্বল হৈছে, ৰূপৰ মূল্য ৫৮ হাজাৰ পাৰ কৰিলে, জানক সম্পূৰ্ণ তালিকা

Gold Price Today: সোণৰ মূল্য দুৰ্বল হৈছে, ৰূপৰ মূল্য ৫৮ হাজাৰ পাৰ কৰিলে, জানক সম্পূৰ্ণ তালিকা

আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বজাৰত সোণ আৰু ৰূপৰ মূল্য বিপৰীত হৈছে।

আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বজাৰত সোণ আৰু ৰূপৰ মূল্য বিপৰীত হৈছে।

আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বজাৰত সোণ আৰু ৰূপৰ মূল্য বিপৰীত হৈছে।

  • Share this:
ভাৰতীয় বজাৰত আজি অৰ্থাৎ ১ নৱেম্বৰ তাৰিখে সোণৰ মূল্য দুৰ্বল দৰত আৰম্ভ হোৱাৰ বিপৰীতে ৰূপৰ দৰত উন্নত হৈছে। আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বজাৰতো একেই ট্ৰেণ্ড চলিছে। সোণৰ দৰ কমাৰ লগতে ৰূপৰ দৰ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বজাৰতো বৃদ্ধি পাইছে। মঙলবাৰৰ আৰম্ভণিতে মাল্টি কমডিটি একসেঞ্জ (MCX)ত সোণৰ মূল্যৰ ব্যৱসায়ত ০.০২ শতাংশ নিম্নগামী হৈছে আৰু ৰূপৰ মূল্য এমচিএক্সত ০.৭৬ ওপৰলৈ ট্ৰেণ্ড কৰিছে।

মঙলবাৰে বায়দা বজাৰত পুৱা ৯ বাজি ৫ মিনিটত ২৪ কেৰেট সোণৰ মূল্য প্ৰতি ১০ গ্ৰামত ১২ টকা হ্ৰাস হৈ ৫০,৩১০ টকা হয়। আজি সোণৰ মূল্য ৫০,৩৫১ টকাত মুকলি হৈছিল। এবাৰ আৰম্ভ হোৱাৰ পিছত, ইয়াৰ মূল্য ৫০,২৮৩ টকালৈ হৈছিল কিন্তু কিছু সময়ৰ পিছত, ই পুনৰুদ্ধাৰ হয় আৰু প্ৰতি ১০ গ্ৰামত সোণৰ মূল্য ৫০,৩১০ টকাত উপনীত হয়। আজি, বহুসামগ্ৰী বিনিময়ত সোণৰ পৰা ৰূপ বিপৰীত দিশত আগবাঢ়িছে। আজি ৰূপৰ হাৰ ৪৪১ টকা বৃদ্ধি হৈ ৫৮,১১৯ টকালৈ বৃদ্ধি পাইছে। ৰূপৰ মূল্য ৫৭,৯৬০ টকাত মুকলি হৈছিল। এবাৰ মূল্য ৫৮,২৫৭ টকালৈ বৃদ্ধি হৈছিল। কিন্তু পিছত ৰূপৰ হাৰ সামান্য হ্ৰাস হৈ ৫৮,১১৯ টকা হয়।

আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বজাৰত সোণ আৰু ৰূপৰ মূল্য বিপৰীত হৈছে। আজি সোণৰ স্পট মূল্য ০.৩৫ শতাংশ হ্ৰাস হৈ ১,৬৩৭.৮৩ ডলাৰ প্ৰতি আউন্স হৈছে। আন্তৰ্জাতিক বজাৰত ৰূপৰ মূল্য আজি বৃদ্ধি হৈছে। ৰূপৰ স্পট মূল্য আজি ০.৭৭ শতাংশ হ্ৰাস হৈ ১৯.৩৬ ডলাৰ প্ৰতি আউন্স হৈছে।

সোমবাৰে স্পটৰ মূল্য হ্ৰাস পাইছিল–

সোমবাৰে দিল্লী চাৰাফা বজাৰত সোণৰ মূল্য প্ৰতি ১০ গ্ৰামত ১৪৬ টকা হ্ৰাস হৈ ৫০,৬১২ টকালৈ হ্ৰাস পাইছিল। ইয়াৰ পূৰ্বে ব্যৱসায়ত, সোণৰ মূল্য প্ৰতি ১০ গ্ৰামত ৫০,৭৫৮ টকাত বন্ধ হৈছিল। বজাৰ বিশেষজ্ঞসকলে বিশ্বাস কৰে যে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ বণ্ড উৎপাদন বৃদ্ধি আৰু ডলাৰ সূচক শক্তিশালী হোৱাৰ বাবে সোণৰ মূল্য চাপত আছে।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি