உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Gold-Silver Price Today: বাজেটৰ পিছতে কমিল সোণৰ আৰু ৰূপৰ দাম, চাওক কিমান বৰ্তমানৰ দাম

    Gold-Silver Price Today: বাজেটৰ পিছতে কমিল সোণৰ আৰু ৰূপৰ দাম, চাওক কিমান বৰ্তমানৰ দাম

    ৰূপ মঙলবাৰৰ সন্ধিয়াৰ তুলনাত ২৩৫ টকা প্ৰতি কিলোগ্ৰামত হ্ৰাস পাইছে। ৯৯৯ শুদ্ধতাৰ ৰূপৰ দাম ৬১,৩৭৫ টকা প্ৰতি কিলোগ্ৰাম হৈছে।

    ৰূপ মঙলবাৰৰ সন্ধিয়াৰ তুলনাত ২৩৫ টকা প্ৰতি কিলোগ্ৰামত হ্ৰাস পাইছে। ৯৯৯ শুদ্ধতাৰ ৰূপৰ দাম ৬১,৩৭৫ টকা প্ৰতি কিলোগ্ৰাম হৈছে।

    ৰূপ মঙলবাৰৰ সন্ধিয়াৰ তুলনাত ২৩৫ টকা প্ৰতি কিলোগ্ৰামত হ্ৰাস পাইছে। ৯৯৯ শুদ্ধতাৰ ৰূপৰ দাম ৬১,৩৭৫ টকা প্ৰতি কিলোগ্ৰাম হৈছে।

    • Share this:
    ভাৰতীয় ছাৰাফা বজাৰত বাজেটৰ ঠিক এদিন পিছতে সোণ–ৰূপৰ দাম হ্ৰাস পাইছে। ব্যৱসায়িক সপ্তাহৰ তৃতীয় দিনা আজি অৰ্থাৎ বুধবাৰে পুৱা সোণ আৰু ৰূপৰ দাম হ্ৰাস পোৱা পৰিলক্ষিত হৈছে। ইণ্ডিয়া বুলিয়ন এণ্ড জুৱেলাৰ্ছ এছ’চিয়েচনৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটৰ মতে, ছাৰাফা বজাৰত ০২ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পুৱা ৯৯৯ শুদ্ধতাৰ ২৪ কেৰেটৰ সোণৰ দাম ২৪৬ টকা প্ৰতি ১০ গ্ৰামত হ্ৰাস পাই ৪৮,০০৮ টকা হৈছেগৈ। আনহাতে, ৰূপ মঙলবাৰৰ সন্ধিয়াৰ তুলনাত ২৩৫ টকা প্ৰতি কিলোগ্ৰামত হ্ৰাস পাইছে। ৯৯৯ শুদ্ধতাৰ ৰূপৰ দাম ৬১,৩৭৫ টকা প্ৰতি কিলোগ্ৰাম হৈছে।



    ইণ্ডিয়া বুলিয়ন এণ্ড জুৱেলাৰ্ছ এছ’চিয়েচনৰ মতে, মঙলবাৰে পুৱাৰ তুলনাত সন্ধিয়াৰ সময়ত সোণ–ৰূপৰ দাম বৃদ্ধি হোৱা দেখা যায়। আইবিজেএৰ মতে, ৯৯৯ শুদ্ধতাৰ ২৪ কেৰেট সোণৰ দাম পুৱা ৪৭,৯৭৬ টকা আছিল যিটো সন্ধিয়া ৪৮,২৫৪ টকা প্ৰতি ১০ গ্ৰামত হয়। সোণৰ দামো বৃদ্ধি পাই ৬১,৬১০ টকা প্ৰতি কিলো হয়। বুধবাৰে পুৱা পুনৰ সোণ–ৰূপৰ দাম হ্ৰাস পায়।

    মিছকল দি সোণৰ দাম লাভ কৰক:

    আপুনি ঘৰত বহি সোণৰ দাম সহজে জানিব পাৰে। আপুনি কেৱল এই নম্বৰটোত 8955664433 এটা মিছকল দিব লাগিব আৰু আপোনাৰ ফোনত এটা বাৰ্তা ওলাব য'ত আপুনি শেহতীয়া হাৰবোৰ পৰীক্ষা কৰিব পাৰে।


    Published by:Sanjay Kumar Das
    First published: