உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Gold Price: ৫ দিনত ৩,৫০০ টকা সস্তা হ'ল সোণ, এতিয়াই চেক কৰক ১০ গ্ৰাম সোণৰ দাম...

    Gold Price: ৫ দিনত ৩,৫০০ টকা সস্তা হ'ল সোণ, এতিয়াই চেক কৰক ১০ গ্ৰাম সোণৰ দাম...

    বিশ্বৰ বজাৰত সোণৰ দাম হ্ৰাস হোৱাৰ লগে লগে মঙলবাৰে ভাৰতৰ বজাৰতো সোণ আৰু ৰূপ সস্তা হৈ পৰিছে।

    বিশ্বৰ বজাৰত সোণৰ দাম হ্ৰাস হোৱাৰ লগে লগে মঙলবাৰে ভাৰতৰ বজাৰতো সোণ আৰু ৰূপ সস্তা হৈ পৰিছে।

    বিশ্বৰ বজাৰত সোণৰ দাম হ্ৰাস হোৱাৰ লগে লগে মঙলবাৰে ভাৰতৰ বজাৰতো সোণ আৰু ৰূপ সস্তা হৈ পৰিছে।

    • Share this:
    বিশ্বৰ বজাৰত সোণৰ দাম হ্ৰাস হোৱাৰ লগে লগে মঙলবাৰে ভাৰতৰ বজাৰতো সোণ আৰু ৰূপ সস্তা হৈ পৰিছে। মাল্টিকোমোডিটি এক্সচেঞ্জত(MCX) সোণৰ মূল্য আজি ৩২৫ টকা হ্ৰাস পাইছে। যোৱা ৫ দিনত সোণৰ মূল্য ৩,৫০০ টকা হ্ৰাস পাইছে।

    এমচিএক্সত পুৱা ৯.১০ বজাত ১০ গ্ৰাম সোণৰ দাম ৩২৫ টকা হ্ৰাস পাই ৫১,৯৯৯ টকা হৈছেগৈ। সোণৰ মূল্য যোৱা কেইদিনমানৰ পৰা হ্ৰাস হোৱা দেখা গৈছে। এমচিএক্সত ৰূপৰ দামতো ৫৬১ টকা হ্ৰাস পাইছে। প্ৰতি কিলোগ্ৰামত ৬৮,২৮৩ টকাত বিক্ৰী হৈছে ৰূপ। যোৱা সপ্তাহত এমচিএক্সত সোণৰ মূল্য প্ৰতি ১০ গ্ৰামত ৫৫,৬০০ টকাত উপনীত হৈছিল।

    মঙলবাৰে পুৱা বিশ্ব বজাৰত সোণ আৰু ৰূপৰ মূল্য হ্ৰাস পাইছিল। ৰূপৰ মূল্য প্ৰায় ০.৭ ডলাৰ হ্ৰাস হৈ প্ৰতি আউন্সত ২৫.১১ ডলাৰ হৈছেগৈ। একেদৰে, সোণৰ মূল্যও প্ৰতি আউন্সত ১,৯৫১.৯১ ডলাৰত উপনীত হৈছে। যোৱা সপ্তাহত, বিশ্ববজাৰত সোণৰ হাৰো প্ৰতি আউন্সত ২,০৭০৯ ডলাৰ হ্ৰাস পাইছিল।

    সোণ সস্তা হোৱাৰ কাৰণঃ

    ৰাছিয়া আৰু ইউক্ৰেইনৰ মাজত যুঁজ সমাপ্ত হোৱাৰ সম্ভাৱনাৰ ফলত সোণ আৰু ৰূপ বিশ্ব স্তৰত দুৰ্বলতা দেখা গৈছে। অশোধিত তেলৰ মূল্যও প্ৰতি বেৰেলত প্ৰায় ১০০ ডলাৰলৈ হ্ৰাস পাইছে। আনহাতে, ইউএছ ফেড ৰিজাৰ্ভে আজিৰ পৰা আৰম্ভ হোৱা বৈঠকত সূতৰ হাৰ বৃদ্ধি কৰিব বুলি আশা কৰা হৈছে। এই কাৰণবোৰৰ বাবে, সোণ আৰু ৰূপৰ মূল্য নিৰন্তৰ হ্ৰাস হৈ আহিছে।
    Published by:Himangshu Bhuyan
    First published: