• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Ganesh Jayanti 2022|Ganesh Chaturthi 2022: গণেশ চতুৰ্থীত হ'ব এই দুই শুভ যোগ, এই ৰাশিৰ লোকসকলে লাভ কৰিব পাৰে ধন

Ganesh Jayanti 2022|Ganesh Chaturthi 2022: গণেশ চতুৰ্থীত হ'ব এই দুই শুভ যোগ, এই ৰাশিৰ লোকসকলে লাভ কৰিব পাৰে ধন

Lord Ganesh

Lord Ganesh

Ganesh Jayanti 2022|Ganesh Chaturthi 2022: গণেশক হালধীয়া ফুল, হালধীয়া পোছাক আৰু হালধীয়া মিঠাই আগবঢ়োৱাটোৱে অৰ্থনৈতিক স্থিতি শক্তিশালী কৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

  • Share this:
মাঘ মাহৰ শুক্লা পক্ষৰ চতুৰ্থী তিথিত গণেশ জয়ন্তী (Ganesh Jayanti 2022) বা গণেশ চতুৰ্থী (Ganesh Chaturthi 2022) উদযাপন কৰা হয়। একে সময়তে কৃষ্ণ পক্ষৰ চতুৰ্থীত সংকট চতুৰ্থী উদযাপন কৰা হয় আৰু প্ৰতি মাহে শুক্লা পক্ষৰ চতুৰ্থীত বিনায়ক চতুৰ্থী (Vinayak Chaturthi)উদযাপন কৰা হয়। এই দিনটোক মাঘী গণেশ চতুৰ্থী, মাঘী বিনায়ক চতুৰ্থী বা তিলকুণ্ড চতুৰ্থী বুলিও জনা যায়।

এইবাৰ শুকুৰবাৰে, ৪ ফেব্ৰুৱাৰীত গণেশ জয়ন্তী উদযাপন কৰা হ'ব। লগতে এইবাৰ গণেশ জয়ন্তী দুটা শুভ যোগত উদযাপন কৰা হ'ব অৰ্থাৎ ৰবি যোগ আৰু শিৱ যোগত। গতিকে গণেশ জয়ন্তীৰ গুৰুত্ব এইবাৰ আৰু অধিক বৃদ্ধি পাইছে। একে সময়তে এই জয়ন্তী দুটা ৰাশিচিহ্নৰ লোকসকলৰ বাবে শুভ প্ৰমাণিত হ'ব পাৰে। সেই দুটা ৰাশিচিহ্ন কি কি জানোঁ আহক...

শিৱ আৰু ৰবি যোগত গণেশ চতুৰ্থী :

গণেশ জয়ন্তী পবিত্ৰ মাঘ মাহত এটা অতি শুভ অনুষ্ঠানত পৰে। এইবাৰ গণেশ জয়ন্তী দুটা শুভ যোগত উদযাপন কৰা হ'ব অৰ্থাৎ ৰবি যোগ আৰু শিৱ যোগ। এইবাৰ গণেশ জয়ন্তীত শিৱ যোগ পৰিব আৰু এই শুভ সময় ৪ ফেব্ৰুৱাৰীৰ নিশা ০৭:১০ বজালৈকে থাকিব। একে সময়তে গণেশ চতুৰ্থীৰ দিনটোত ৰবি যোগো পুৱা ০৭:০৮ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ০৩:৫৮ বজালৈ থাকিব।

মিথুন আৰু কন্যা ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে শুভ :

মিথুন আৰু কন্যা ৰাশিৰ প্ৰভু হৈছে বুধ দেৱতা আৰু বুধবাৰে ভগৱান গণেশৰ দিন বুলি গণ্য কৰা হয়। সেয়েহে কন্যা ৰাশি আৰু মিথুন ৰাশিৰ লোকসকলে গণেশ জয়ন্তীৰ দিনা গৰুক ঘাঁহ বা কেঁচা সেউজীয়া পাচলি খুৱাব লাগে। এইটো বিশ্বাস কৰা হয় যে ই ধন সম্পৰ্কীয় সমস্যাবোৰ সোনকালে আঁতৰ কৰে। ৰৈ থকা ধন পাবলৈ গণেশক ২১ পাত দুবৰি ঘাঁহ আগবঢ়াওক আৰু গণেশক গুড় আগবঢ়াওক। এনে কৰিলে আপোনাৰ সকলো ইচ্ছা পূৰণ হ'ব।

ভগৱান গণেশক এইদৰে উপাসনা কৰক:

সকলো বিধি-বিধানৰ সৈতে ভগৱান গণেশ (Lord Ganesh)ক উপাসনা কৰক। প্ৰভূ গণেশক লাড়ু আগবঢ়াওক। তেওঁৰ মন্ত্ৰ জপ কৰক। গণেশ চালিচা পঢ়ক। গণেশ জয়ন্তীৰ দিনা ভগৱান গণেশক সেউজীয়া কাপোৰ দান কৰক। এইটো বিশ্বাস কৰা হয় যে ইয়াৰ ফলত সম্পদ বৃদ্ধি হয়। অৰ্থনৈতিক পৰিস্থিতি উন্নত কৰিবলৈ গণেশ জয়ন্তীৰ দিনা ধনিয়া সেউজীয়া কাপোৰত বান্ধি দান কৰক। গণেশৰ মূৰ্তি স্থাপন কৰোঁতে পাণ-তামোল আগবঢ়াওক। এইটো বিশ্বাস কৰা হয় যে ইয়াৰ দ্বাৰা সকলো ইচ্ছা পূৰণ হয়।

গণেশক হালধীয়া ফুল, হালধীয়া পোছাক আৰু হালধীয়া মিঠাই আগবঢ়োৱাটোৱে অৰ্থনৈতিক স্থিতি শক্তিশালী কৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। কোৱা হয় যে গণেশ জয়ন্তীত গণেশক নীলা ফুল প্ৰদান কৰি সকলো সমস্যাৰ পৰা মুক্তি পাব পাৰি।
Published by:Himangshu Bhuyan
First published:

শেহতীয়া বাতৰি