உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Good Sleep Tips: বিছনালৈ যোৱাৰ কেই ছেকেণ্ডমানৰ ভিতৰতে আহিব গভীৰ টোপনি, মানি চলক এই প্ৰাকৃতিক উপায়

    Good Sleep Tips: বিছনালৈ যোৱাৰ কেই ছেকেণ্ডমানৰ ভিতৰতে আহিব গভীৰ টোপনি, মানি চলক এই প্ৰাকৃতিক উপায়

    Good Sleep Tips: মানুহে নিশা শোৱাৰ সময়ত সহজতে আৰু সোনকালে টোপনি পাবলৈ বিভিন্ন পদ্ধতি গ্ৰহণ কৰে, কিন্তু আজি আমি আপোনাক এনে কিছুমান প্ৰাকৃতিক পৰামৰ্শৰ বিষয়ে ক'বলৈ গৈ আছোঁ যি আপোনাৰ টোপনিৰ মান উন্নত কৰিব।

    Good Sleep Tips: মানুহে নিশা শোৱাৰ সময়ত সহজতে আৰু সোনকালে টোপনি পাবলৈ বিভিন্ন পদ্ধতি গ্ৰহণ কৰে, কিন্তু আজি আমি আপোনাক এনে কিছুমান প্ৰাকৃতিক পৰামৰ্শৰ বিষয়ে ক'বলৈ গৈ আছোঁ যি আপোনাৰ টোপনিৰ মান উন্নত কৰিব।

    Good Sleep Tips: মানুহে নিশা শোৱাৰ সময়ত সহজতে আৰু সোনকালে টোপনি পাবলৈ বিভিন্ন পদ্ধতি গ্ৰহণ কৰে, কিন্তু আজি আমি আপোনাক এনে কিছুমান প্ৰাকৃতিক পৰামৰ্শৰ বিষয়ে ক'বলৈ গৈ আছোঁ যি আপোনাৰ টোপনিৰ মান উন্নত কৰিব।

    • Share this:
    বহু মানুহ আছে যিয়ে টোপনি নোযোৱাৰ সমস্যাৰ সন্মুখীন হ'ব লগা হয়। টোপনিৰ অভাৱে আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ ওপৰত বেয়া প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে।

    মানুহে নিশা শোৱাৰ সময়ত সহজতে আৰু সোনকালে টোপনি পাবলৈ বিভিন্ন পদ্ধতি গ্ৰহণ কৰে, কিন্তু আজি আমি আপোনাক এনে কিছুমান প্ৰাকৃতিক পৰামৰ্শৰ বিষয়ে ক'বলৈ গৈ আছোঁ যি আপোনাৰ টোপনিৰ মান উন্নত কৰিব।

    কোঠাৰ তাপমাত্ৰা নিৰ্ধাৰণ কৰক - শুই থাকোঁতে নিশ্চিত কৰিব যে আপোনাৰ কোঠাৰ তাপমাত্ৰা অত্যধিক ঠাণ্ডা নহয় বা ইমান বেছি গৰমো নহয় যাতে আপুনি গৰম অনুভৱ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে। এনেকুৱা এটা তাপমান বজাই ৰাখক যাতে আপোনাৰ টোপনিত ব্যাঘাত নজন্মে।

    ভৰিৰ মালিচ- নিশা শুবলৈ যোৱাৰ আগতে ভৰিৰ মালিচ ভাল টোপনিৰ বাবে যথেষ্ট উপকাৰী প্ৰমাণিত হ'ব পাৰে। আপুনি মালিচ কৰোঁতে কেমোমাইল তেল ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। কেমোমাইল তেলৰ সৈতে মালিচ কৰিলে আপোনাক এক আৰামদায়ক অনুভৱ দিয়ে যি আপোনাক ভালদৰে টোপনি যোৱাত সহায় কৰিব পাৰে। ই আপোনাৰ টোপনিৰ মান উন্নত কৰাত সহায় কৰিব পাৰে।

    এছেন্সিয়েল অয়ল - বহুতো এছেন্সিয়েল অয়ল আছে যি আপোনাক শিথিল হোৱাত সহায় কৰে। এনে পৰিস্থিতিত নিশা শুবলৈ যোৱাৰ আগতে আপুনি এছেন্সিয়েল অয়ল ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। ই আপোনাৰ উদ্বেগৰ স্তৰ হ্ৰাস কৰে আৰু মনোভাৱ ভাল ৰাখে, লগতে আপোনাক টোপনি যোৱাত সহায় কৰে। আপুনি লেভেণ্ডাৰ তেলো ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।

    ফোনটো আঁতৰাই ৰাখিব – আপুনি লক্ষ্য কৰিব যে প্ৰায়েই মানুহে সোনকালে শুবলৈ যায় কিন্তু ঘণ্টাৰ পিছত ঘণ্টাৰ বাবে ফোনটো ব্যৱহাৰ কৰে। স্মাৰ্টফোনৰ অত্যধিক ব্যৱহাৰে আপোনাৰ টোপনিৰ ওপৰত অতি বেয়া প্ৰভাৱ পেলায়। বিশেষজ্ঞই কয় যে ফোনটো শোৱাৰ এঘণ্টা আগতে ব্যৱহাৰ কৰা অনুচিত।

    কিতাপ পঢ়ক - যদি আপুনি নিশা শুবলৈ যোৱাৰ আগতে কিতাপ এখন পঢ়ে, ই আপোনাক দ্ৰুত আৰু ভাল টোপনিও দিব পাৰে। কিন্তু মনত ৰাখিব যে ই-কিতাপ (E-book) নপঢ়িব।

    বৰষুণ আৰু সাগৰীয় ঢৌৰ শব্দ - প্ৰায়ে আপুনি লক্ষ্য কৰিব পাৰে যে যেতিয়া আপুনি এনে এখন ঠাইলৈ যায় য'ত সাগৰৰ ঢৌ শুনা যায় বা বৰষুণ হয়, সেই ঠাইত সহজে টোপনি আহে। কিন্তু যদি আপোনাৰ টোপনি নাহে তেন্তে আপুনি প্ৰতিদিনে এনে ঠাইলৈ যাব নোৱাৰে! ইয়াৰ বাবে আপুনি শুবলৈ যোৱাৰ আগতে ইউটিউবত বৰষুণৰ শব্দ বা সাগৰৰ ঢৌৰ শব্দ বজাব পাৰে।
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: