• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Fashion: যুৱতীসকলৰ বাবে বিশেষ Tips ! কি পোছাকৰ সৈতে কেনে জোতা পিন্ধিব ? কেতিয়া পিন্ধিব হিল, ফ্লিপ ফ্লপ, স্প'ৰ্টছ শ্বু ? সবিশেষ...

Fashion: যুৱতীসকলৰ বাবে বিশেষ Tips ! কি পোছাকৰ সৈতে কেনে জোতা পিন্ধিব ? কেতিয়া পিন্ধিব হিল, ফ্লিপ ফ্লপ, স্প'ৰ্টছ শ্বু ? সবিশেষ...

Image- Shutterstock

Image- Shutterstock

Stylish and Cool Footwear: আপুনি যিমানেই ষ্টাইলিছ কাপোৰ নিপিন্ধিক, যদি আপোনাৰ জোতা অমিল থাকে, ই আপোনাৰ সকলো ষ্টাইল নষ্ট কৰিব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত, যদি আপুনি আপোনাৰ ষ্টাইলৰ সৈতে আপোচ কৰিব নিবিচাৰে, আপুনি সদায়ে এই ৫ প্ৰকাৰৰ জোতা আপোনাৰ জোতাৰ ৰেকত ৰাখিব লাগিব।

  • Share this:
Stylish and Cool Footwear: আজিকালি সকলো ষ্টাইলিছ (Stylish) হৈ পৰিছে। মানুহে শেহতীয়া ষ্টাইলৰ বাবে কাপোৰৰ পৰা গহনালৈকে সকলো কিনিবলৈ পছন্দ কৰে। এনে পৰিস্থিতিত, জোতা-চেন্দেল (Footwear)ৰ বিশেষত্বও মানুহৰ প্ৰয়োজনীয়তা হৈ পৰিছে। দৰাচলতে, ষ্টাইলিছ কাপোৰৰ সৈতে জোতা মিলাৰ নিজা এক বিশেষ ভূমিকা আছে। আপুনি যিমানেই ষ্টাইলিছ কাপোৰ নিপিন্ধিক, যদি আপোনাৰ জোতা অমিল থাকে, ই আপোনাৰ সকলো ষ্টাইল নষ্ট কৰিব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত, যদি আপুনি আপোনাৰ ষ্টাইলৰ সৈতে আপোচ কৰিব নিবিচাৰে, আপুনি সদায়ে এই ৫ প্ৰকাৰৰ জোতা আপোনাৰ জোতাৰ ৰেকত ৰাখিব লাগিব।

১. ক্ৰীড়া জোতা অত্যাৱশ্যকীয়

ক্ৰীড়া জোতা (Sport Shoes) সকলোৰে বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ। এয়া কেৱল শৈলীৰ ক্ষেত্ৰতে নহয় আৰামৰ বাবেও বহুত ভাল। আপুনি খোজ কাঢ়িব বিচাৰে বা দৌৰিব বিচাৰে বা বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে ভ্ৰমণত আনন্দ কৰিব বিচাৰে, সকলোতে ইয়াৰ প্ৰয়োজন।

২. ষ্টাইলিছ প্লেটফৰ্ম হিল

প্লেটফৰ্ম হিল (Platform Heels) প্ৰতিজনী ছোৱালীৰ প্ৰয়োজন। যদি আপোনাৰ উচ্চতা কম হয় আৰু কাপোৰ আপোনাৰ ভৰিৰ তললৈ যায় তেন্তে এই হিলে আপোনাক সহায় কৰিব। এইটো যথেষ্ট ষ্টাইলিছ দেখায়। যদি আপুনি দেশীয় পোছাক (Indian Ethnic Dress) পিন্ধিবলৈ পৰিকল্পনা কৰি আছে তেনেহ'লে প্লেটফৰ্ম হিল পিন্ধিব। বিশেষকৈ যদি আপুনি অত্যাধিক সময়ৰ বাবে পিন্ধিব বিচাৰে, ই আপোনাৰ বাবে অতি আৰামদায়ক হ'ব।

3. ফ্লিপ-ফ্লপ

ফ্লিপ-ফ্লপ (Flip Flop) জোতাই আপোনাৰ ড্ৰেছিং চেঞ্চ শীতল দেখাব। গ্ৰীষ্মকালত এয়া যথেষ্ট আৰামদায়ক। ইয়াক যিকোনো ঋতুতে সহজে কঢ়িয়াব পাৰি। ফ্লিপ ফ্লপ স্লিপাৰ বিশেষকৈ শীতল জিনচ, চৰ্টচ আদিৰ সৈতে খাপ খায়।

৪. ষ্ট্ৰেপী হিলচ

বুঢ়া আঙুলি আৰু গোৰোহাৰ ওচৰত বান্ধি থোৱা ষ্ট্ৰেপী হিল (Strappy Heels)ক ক্লাচি বুলি ক'ব পাৰি। ই যিকোনো পোছাক গ্লেমাৰাছ বনাব পাৰে। আপুনি ইয়াক পাশ্চাত্য আৰু ভাৰতীয় দুয়োধৰণৰ পোছাকৰ সৈতে কঢ়িয়াই নিব পাৰে। লগতে যদি আপুনি খৰধৰ কৰে, আপুনি কেৱল সাধাৰণ জিনছ টি-চাৰ্টৰ সৈতে অতি ষ্টাইলিছ দেখাব পাৰে যদি এয়া পিন্ধে।

৫. ক্লগছ হিলচ

শীতল আৰু আৰামদায়ক চেহেৰাৰ বাবে ক্লগছ হিলছ (Heel Clogs) হৈছে প্ৰতিজনী ছোৱালীৰ প্ৰিয় জোতা। ই ভৰিবোৰ সন্মুখৰ পৰা সম্পূৰ্ণৰূপে ঢাকি ৰাখে। ইয়াৰ লগত সাধাৰণ পোছাকৰ পৰা আনুষ্ঠানিক পোছাকলৈকে সহজে পিন্ধিব পাৰি।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি