• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • EPFO ছাবষ্ক্ৰাইবাৰ সকলৰ বাবে ডাঙৰ সকাহ ! এতিয়া ৩১ ডিচেম্বৰৰ পিছতো কৰিব পাৰিব E-Nomination ...

EPFO ছাবষ্ক্ৰাইবাৰ সকলৰ বাবে ডাঙৰ সকাহ ! এতিয়া ৩১ ডিচেম্বৰৰ পিছতো কৰিব পাৰিব E-Nomination ...

EPFO) ইয়াৰ একাউণ্ট ধাৰকসকলক এক ডাঙৰ সকাহ ঘোষণা কৰিছে। ই.পি.এফ.ও.ই-মনোনয়নৰ জৰিয়তে মনোনীত ব্যক্তি যোগ দিয়াৰ অন্তিম তাৰিখ বৃদ্ধি কৰিছে। পিএফ একাউণ্ট ধাৰকসকলে এতিয়া ৩১ ডিচেম্বৰ, ২০২১-ৰ পিছতো ই-মনোনয়ন লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব।

EPFO) ইয়াৰ একাউণ্ট ধাৰকসকলক এক ডাঙৰ সকাহ ঘোষণা কৰিছে। ই.পি.এফ.ও.ই-মনোনয়নৰ জৰিয়তে মনোনীত ব্যক্তি যোগ দিয়াৰ অন্তিম তাৰিখ বৃদ্ধি কৰিছে। পিএফ একাউণ্ট ধাৰকসকলে এতিয়া ৩১ ডিচেম্বৰ, ২০২১-ৰ পিছতো ই-মনোনয়ন লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব।

EPFO) ইয়াৰ একাউণ্ট ধাৰকসকলক এক ডাঙৰ সকাহ ঘোষণা কৰিছে। ই.পি.এফ.ও.ই-মনোনয়নৰ জৰিয়তে মনোনীত ব্যক্তি যোগ দিয়াৰ অন্তিম তাৰিখ বৃদ্ধি কৰিছে। পিএফ একাউণ্ট ধাৰকসকলে এতিয়া ৩১ ডিচেম্বৰ, ২০২১-ৰ পিছতো ই-মনোনয়ন লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব।

  • Share this:
যদি আপুনি নিযুক্তি প্ৰাপ্ত কৰিছে আৰু ভৱিষ্যত নিধি অৰ্থাৎ পিএফ (PF) একাউণ্ট আছে, আপোনাৰ বাবে অত্যাৱশ্যকীয় খবৰ আছে। দৰাচলতে, এম্প্লই প্ৰভিডেণ্ট ফাণ্ড অৰ্গেনাইজেচন বা ইপিএফঅ'য়ে (EPFO) ইয়াৰ একাউণ্ট ধাৰকসকলক এক ডাঙৰ সকাহ ঘোষণা কৰিছে। ই.পি.এফ.ও.ই-মনোনয়নৰ জৰিয়তে মনোনীত ব্যক্তি যোগ দিয়াৰ অন্তিম তাৰিখ বৃদ্ধি কৰিছে। পিএফ একাউণ্ট ধাৰকসকলে এতিয়া ৩১ ডিচেম্বৰ, ২০২১-ৰ পিছতো ই-মনোনয়ন লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব।

ইপিএফঅ'য়ে কোৱা নাছিল যে ইয়াৰ সময়সীমা কেতিয়া শেষ হ'ব। অৱশ্যে, ই.পি.এফ.ও.-য়ে একাউণ্ট ধাৰকসকলক ই-মনোনয়ন (E-Nomination) কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিছে।

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese

ইপিএফঅ'ৰ এই অনুশীলনটো হৈছে পিএফ একাউণ্ট ধাৰকসকলৰ নিৰ্ভৰশীলসকলক সুৰক্ষা প্ৰদান কৰা। যদি পিএফ একাউণ্ট ধাৰকসকলৰ ক্ষেত্ৰত কিবা অপ্ৰীতিকৰ ঘটনা ঘটে, মনোনীত ব্যক্তিয়ে বীমা আৰু পেঞ্চনৰ দৰে লাভালাভ লাভ কৰে।

Published by:Kokil Sarma
First published: