உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • EPFO E-Nomination: ৩১ ডিচেম্বৰৰ আগতে আপোনাৰ পিএফ একাউণ্টত নমিনীৰ নাম যোগ দিয়ক, ই-মনোনয়নৰ সমগ্ৰ প্ৰক্ৰিয়াটো জানি লওক ...

    EPFO E-Nomination: ৩১ ডিচেম্বৰৰ আগতে আপোনাৰ পিএফ একাউণ্টত নমিনীৰ নাম যোগ দিয়ক, ই-মনোনয়নৰ সমগ্ৰ প্ৰক্ৰিয়াটো জানি লওক ...

    যদি আপোনাৰ পিএফ (PF) একাউণ্ট আছে, আপোনাৰ বাবে অত্যাৱশ্যকীয় খবৰ আছে। দৰাচলতে, কৰ্মচাৰী ভৱিষ্যত নিধি সংগঠন বা ইপিএফঅ'য়ে (EPFO) সকলো পিএফ একাউণ্ট ধাৰকৰ বাবে মনোনীত ব্যক্তি (Nominee) যোগ দিয়াটো বাধ্যতামূলক কৰিছে। ই.পি.এফ.ও.-য়ে ৩১ ডিচেম্বৰ, ২০২১ তাৰিখ নিৰ্ধাৰণ কৰিছে।

    যদি আপোনাৰ পিএফ (PF) একাউণ্ট আছে, আপোনাৰ বাবে অত্যাৱশ্যকীয় খবৰ আছে। দৰাচলতে, কৰ্মচাৰী ভৱিষ্যত নিধি সংগঠন বা ইপিএফঅ'য়ে (EPFO) সকলো পিএফ একাউণ্ট ধাৰকৰ বাবে মনোনীত ব্যক্তি (Nominee) যোগ দিয়াটো বাধ্যতামূলক কৰিছে। ই.পি.এফ.ও.-য়ে ৩১ ডিচেম্বৰ, ২০২১ তাৰিখ নিৰ্ধাৰণ কৰিছে।

    যদি আপোনাৰ পিএফ (PF) একাউণ্ট আছে, আপোনাৰ বাবে অত্যাৱশ্যকীয় খবৰ আছে। দৰাচলতে, কৰ্মচাৰী ভৱিষ্যত নিধি সংগঠন বা ইপিএফঅ'য়ে (EPFO) সকলো পিএফ একাউণ্ট ধাৰকৰ বাবে মনোনীত ব্যক্তি (Nominee) যোগ দিয়াটো বাধ্যতামূলক কৰিছে। ই.পি.এফ.ও.-য়ে ৩১ ডিচেম্বৰ, ২০২১ তাৰিখ নিৰ্ধাৰণ কৰিছে।

    • Share this:
    যদি আপুনি নিযুক্তি প্ৰাপ্ত কৰে আৰু ভৱিষ্যত নিধি অৰ্থাৎ পিএফ (PF) একাউণ্ট আছে, আপোনাৰ বাবে অত্যাৱশ্যকীয় খবৰ আছে। দৰাচলতে, কৰ্মচাৰী ভৱিষ্যত নিধি সংগঠন বা ইপিএফঅ'য়ে (EPFO) সকলো পিএফ একাউণ্ট ধাৰকৰ বাবে মনোনীত ব্যক্তি (Nominee) যোগ দিয়াটো বাধ্যতামূলক কৰিছে। ই.পি.এফ.ও.-য়ে ৩১ ডিচেম্বৰ, ২০২১ তাৰিখ নিৰ্ধাৰণ কৰিছে। যদি আপুনি ৩১ ডিচেম্বৰৰ ভিতৰত আপোনাৰ পিএফ একাউণ্টত মনোনীত ব্যক্তি যোগ নিদিয়ে তেন্তে আপুনি যথেষ্ট অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ'ব পাৰে।

    যদি পিএফ একাউণ্ট ধাৰকসকলৰ ক্ষেত্ৰত কিবা অপ্ৰীতিকৰ ঘটনা ঘটে, মনোনীত ব্যক্তিয়ে বীমা আৰু পেঞ্চনৰ দৰে লাভালাভ লাভ কৰে। শেহতীয়াকৈ ইপিএফঅ'য়ে কৈছিল, "ইপিএফঅ' গ্ৰাহকসকলে তেওঁলোকৰ পৰিয়ালৰ সামাজিক সুৰক্ষাৰ বাবে ই-মনোনয়নৰ সুবিধা লাভ কৰিব লাগে। ভৱিষ্যত পুঁজি, পেঞ্চন আৰু বীমা সেৱা অনলাইনত প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ আপোনাৰ ই-মনোনয়ন দাখিল কৰক। গ্ৰাহকসকলে তেওঁলোকৰ পত্নী, সন্তান আৰু অভিভাৱকৰ যত্ন ল'বলৈ আৰু অনলাইন পিএফ, পেঞ্চন আৰু বীমাৰ জৰিয়তে তেওঁলোকক সুৰক্ষিত কৰিবলৈ তেওঁলোকৰ মনোনয়ন দাখিল কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ।"

    অনলাইনযোগেও মনোনীত ব্যক্তি যোগ দিব পাৰে
    পিএফ একাউণ্ট ধাৰকসকলে অনলাইনত মনোনীত ব্যক্তিও যোগ দিব পাৰে। ইপিএফঅ'য়ে সুবিধা প্ৰদান কৰে যে পিএফ একাউণ্ট ধাৰকসকলে একাধিক মনোনীত ব্যক্তিৰ নাম যোগ দিব পাৰে। ইয়াৰ উপৰিও, কৰ একাউণ্ট ধাৰকসকলে মনোনীত ব্যক্তিৰ ওচৰত তেওঁলোকে লাভ কৰা অংশৰ সিদ্ধান্ত ল'ব পাৰে।

    ই-মনোনয়নৰ প্ৰক্ৰিয়া
    >> প্ৰথমে ইপিএফঅ'ৰ (EPFO) অফিচিয়েল ৱেবছাইট খোলা।
    >> এতিয়া ইউএএন আৰু পাছৱৰ্ডৰ জৰিয়তে আপুনি লগ ইন কৰক।
    >> মেনেজ শাখালৈ যাওক আৰু লিংক ই-মনোনয়ন ক্লিক কৰক।
    >> এতিয়া মনোনীত ব্যক্তিৰ নাম আৰু অন্যান্য তথ্য পূৰণ কৰে।
    >> একাধিক মনোনীত ব্যক্তি যোগ দিবলৈ Add New Button ক্লিক কৰক।
    >> আপুনি পৰিয়ালৰ বিৱৰণ সংৰক্ষণ কৰক ক্লিক কৰাৰ লগে লগে প্ৰক্ৰিয়াটো সম্পূৰ্ণ হয়।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
    Published by:Kokil Sarma
    First published: