உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Omicronৰ বাবে বিত্তীয় সংকটৰ সন্মুখীন হৈছে নেকি ? আপুনি পিএফ একাউণ্টৰ পৰা ১ লাখ টকা উলিয়াব পাৰে, কেনেকৈ জানক ...

    Omicronৰ বাবে বিত্তীয় সংকটৰ সন্মুখীন হৈছে নেকি ? আপুনি পিএফ একাউণ্টৰ পৰা ১ লাখ টকা উলিয়াব পাৰে, কেনেকৈ জানক ...

    PF withdrawal rule- যদি আপোনাক ধনৰ প্ৰয়োজন হয়, EPFOৰ পৰা আপুনি ১ লাখ টকাৰ (PF withdrawal rule) লাভ পাব পাৰে আৰু আপুনি এই ধনৰ বাবে কোনো নথিপত্ৰ দিয়াৰ প্ৰয়োজন নাই।

    PF withdrawal rule- যদি আপোনাক ধনৰ প্ৰয়োজন হয়, EPFOৰ পৰা আপুনি ১ লাখ টকাৰ (PF withdrawal rule) লাভ পাব পাৰে আৰু আপুনি এই ধনৰ বাবে কোনো নথিপত্ৰ দিয়াৰ প্ৰয়োজন নাই।

    PF withdrawal rule- যদি আপোনাক ধনৰ প্ৰয়োজন হয়, EPFOৰ পৰা আপুনি ১ লাখ টকাৰ (PF withdrawal rule) লাভ পাব পাৰে আৰু আপুনি এই ধনৰ বাবে কোনো নথিপত্ৰ দিয়াৰ প্ৰয়োজন নাই।

    • Share this:
    দেশত কোভিড-19ৰ ঘটনা শীৰ্ষত আছে কিয়নো Omicron ভেৰিয়েণ্টৰ কেছবোৰো প্ৰতিদিনে বৃদ্ধি হৈ আছে। মহামাৰীৰ কাৰণে মানুহেও বিত্তীয় সংকটৰ সন্মুখীন হৈছে। এই কঠিন সময়ত, কৰ্মচাৰী ভৱিষ্যত নিধি সংস্থাই (EPFO) সাধাৰণ ৰাইজ, বিশেষকৈ পিএফ একাউণ্ট ধাৰকসকলৰ ওপৰত বোজা হ্ৰাস কৰাৰ লক্ষ্যৰে এটা নতুন সুবিধা প্ৰৱৰ্তন কৰিছে।

    ইপিএফঅ'ৰ দ্বাৰা জাৰী কৰা এক বিবৃতি অনুসৰি, এতিয়া ইপিএফঅ'ৰ সদস্যসকলে কোনো নথি পত্ৰ দাখিল নকৰাকৈ তেওঁলোকৰ পিএফ একাউণ্টৰ পৰা ১ লাখ টকালৈকে উলিয়াব পাৰে।

    ইপিএফঅ'য়ে মেডিকেল এডভান্স ক্লেইমৰ অধীনত বেতনভোগী লোকসকলক এই সুবিধা প্ৰদান কৰি আছে। ইপিএফঅ'য়ে কৈছে যে যদি সদস্যসকলক চিকিৎসাৰ বাবে জৰুৰীভাৱে ধনৰ প্ৰয়োজন হয় তেন্তে তেওঁলোকৰ একাউণ্টৰ পৰা ১ লাখ টকা উলিয়াব পাৰে।

    ইপিএফঅ'ৰ পৰা ১ লাখ টকা উলিওৱাৰ চৰ্ত
    চিকিৎসাৰ অগ্ৰিম দাবী কৰা কৰ্মচাৰীজনৰ ৰোগীক চৰকাৰী / ৰাজহুৱা খণ্ডৰ গোট / চিজিএইচএছ পেনেল চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰিব লাগে।
    যদি আপোনাক জৰুৰীকালীন অৱস্থাত ব্যক্তিগত চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছে, তেন্তে এই সন্দৰ্ভত তদন্ত কৰা হ'ব। তাৰ পিছতহে, আপুনি চিকিৎসা দাবীৰ বাবে আবেদন পূৰণ কৰিব পাৰে।
    সুবিধাটোৰ অধীনত, আপুনি কেৱল ১ লাখ টকালৈকে অগ্ৰিম উলিয়াব পাৰে। যদি আপুনি কৰ্মদিনত আবেদন কৰি আছে তেন্তে পিছদিনা আপোনাৰ ধন একাউণ্টলৈ স্থানান্তৰ কৰা হ'ব।
    এই টকা কৰ্মচাৰীৰ একাউণ্টলৈ বা পোনপটীয়াকৈ চিকিৎসালয়লৈ স্থানান্তৰ কৰিব পাৰি।

    ইপিএফঅ'ৰ পৰা ১ লাখ টকা কেনেদৰে উলিয়াব লাগে
    প্ৰথমে অফিচিয়েল ৱেবছাইট ইপিএফঅ' চাওক (www.epfindia.gov.in)
    এতিয়া 'Online Services' বিকল্পত ক্লিক কৰক
    তাৰ পিছত আপুনি প্ৰপত্ৰ31, 19, 10C আৰু 10D পূৰণ কৰিব লাগিব
    সত্য নিৰূপন কৰিবলৈ আপোনাৰ বেংক একাউণ্টৰ অন্তিম চাৰিটা সংখ্যা প্ৰবিষ্ট কৰক
    'Proceed For Online Claim' ত ক্লিক কৰক
    drop-down menuৰ পৰা প্ৰপত্ৰ 31 বাছনি কৰক
    এতিয়া কাৰণটো প্ৰবিষ্ট কৰক আৰু টকা উলিয়াবলৈ পৰিমাণ
    চিকিৎসালয়ৰ বিলৰ এটা প্ৰতিলিপি আপলোড কৰক
    আপোনাৰ ঠিকনা প্ৰবিষ্ট কৰক আৰু 'Submit'ত ক্লিক কৰক
    Published by:Kokil Sarma
    First published: