• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • ১০০ কোটি উপাৰ্জনেৰে অভিলেখ ছলমান খানৰ ‘ভাৰত’ৰ

১০০ কোটি উপাৰ্জনেৰে অভিলেখ ছলমান খানৰ ‘ভাৰত’ৰ

ছবি নিৰ্মাতা আৰু ছলমান খানে নিজেও ছবিখনে ৩০০ কোটিৰ ঘৰ চুব বুলি আশা প্ৰকাশ কৰে।

ছবি নিৰ্মাতা আৰু ছলমান খানে নিজেও ছবিখনে ৩০০ কোটিৰ ঘৰ চুব বুলি আশা প্ৰকাশ কৰে।

ছবি নিৰ্মাতা আৰু ছলমান খানে নিজেও ছবিখনে ৩০০ কোটিৰ ঘৰ চুব বুলি আশা প্ৰকাশ কৰে।

  • Share this:
    বলীউদৰ চুলতান ছলমানক বক্স অফিচৰ ‘চুলতান’ বুলি ক’লেও হয়তো ভুল কোৱা নহ’ব। শেহতীয়াকৈ মুক্তি পোৱা ছলমানৰ ‘ভাৰত’ ছবিখনে বক্স অফিচত খলকনি তুলি ১০০ কোটিৰ ঘৰ অতিক্ৰম কৰিলে। ইমানেই নহয়, এতিয়া ছলমান খান হ’লগৈ এনেকুৱা এগৰাকী তাৰকা, যিগৰাকীৰ আটাইতকৈ বেছি ছবি আছে ১০০ কোটিৰো অধিক উপাৰ্জন কৰাৰ তালিকাত। ট্ৰেড এনালিষ্ট তৰণ আদৰ্শৰ মতে, ৩০০ কোটিৰ ক্লাবত ছলমানৰ তিনিখন ছবি আছে। আনহাতে, ২০০ কোটিৰ ক্লাবত দুখন আৰু ১০০ কোটিৰ ক্লাবত আচে ছলমানৰ ৯খন ছবি। ছলমানৰ মুঠ ১৪খন ছবি আছে ১০০ কোটিৰ ক্লাবত। ‘ভাৰতে’ আৰম্ভণিৰে পৰা লাভ কৰিছে দৰ্শকৰ বিপুল সঁহাৰি। প্ৰথম দিনাই ৪২.৩০ কোটি উপাৰ্জন কৰে ‘ভাৰত’–এ। চাৰিদিনতে ছবিখনে পাৰ কৰিলে ১০০ কোটিৰ সীমা। ২০১৯ত মুক্তি পোৱা হিট ছবি কলংক, কেশৰী, গলী বয়ক পিছ পেলালে ‘ভাৰতে’।

     


    ছবি নিৰ্মাতা আৰু ছলমান খানে নিজেও ছবিখনে ৩০০ কোটিৰ ঘৰ চুব বুলি আশা প্ৰকাশ কৰে। পৰিচালক আলী আব্বাছ জাফৰে কয় যে মই ‘ভাৰত’ত ছলমান খানক সম্পূৰ্ণৰূপে এক নতুন অৱতাৰ আৰু নতুন নায়কৰ ৰূপত আত্মপ্ৰকাশ কৰোৱাৰ বাবে চেষ্টা কৰিছিলো আৰু মই আনন্দিত যে দৰ্শকে ‘ভাৰত’ক আঁকোৱালি লৈছে।
    First published: