உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Happy Birthday Nawazuddin Siddiqui: Sacred Gamesৰ পৰা Raat Akeli Haiলৈ অভিনেতাজনৰ কেইখনমান জনপ্ৰিয় ৱেব চিৰিজ আৰু ফিল্ম

    Happy Birthday Nawazuddin Siddiqui: Sacred Gamesৰ পৰা Raat Akeli Haiলৈ অভিনেতাজনৰ কেইখনমান জনপ্ৰিয় ৱেব চিৰিজ আৰু ফিল্ম

    চৰফৰোশ আৰু মুন্নাভাই এমবিবিএছৰ দৰে চলচ্চিত্ৰত সৰু চৰিত্ৰৰে কেৰিয়াৰ আৰম্ভ কৰা অভিনেতা নৱাজউদ্দিন চিদ্দিকী (Nawazuddin Siddiqui)য়ে তেওঁৰ শিল্পকলাৰ ওপৰত কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিছিল আৰু বলীউডত সফলতাৰ জখলা বগাবলৈ সক্ষম হৈছিল।

    চৰফৰোশ আৰু মুন্নাভাই এমবিবিএছৰ দৰে চলচ্চিত্ৰত সৰু চৰিত্ৰৰে কেৰিয়াৰ আৰম্ভ কৰা অভিনেতা নৱাজউদ্দিন চিদ্দিকী (Nawazuddin Siddiqui)য়ে তেওঁৰ শিল্পকলাৰ ওপৰত কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিছিল আৰু বলীউডত সফলতাৰ জখলা বগাবলৈ সক্ষম হৈছিল।

    চৰফৰোশ আৰু মুন্নাভাই এমবিবিএছৰ দৰে চলচ্চিত্ৰত সৰু চৰিত্ৰৰে কেৰিয়াৰ আৰম্ভ কৰা অভিনেতা নৱাজউদ্দিন চিদ্দিকী (Nawazuddin Siddiqui)য়ে তেওঁৰ শিল্পকলাৰ ওপৰত কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিছিল আৰু বলীউডত সফলতাৰ জখলা বগাবলৈ সক্ষম হৈছিল।

    • Share this:
    চৰফৰোশ আৰু মুন্নাভাই এমবিবিএছৰ দৰে চলচ্চিত্ৰত সৰু চৰিত্ৰৰে কেৰিয়াৰ আৰম্ভ কৰা অভিনেতা নৱাজউদ্দিন চিদ্দিকী (Nawazuddin Siddiqui)য়ে তেওঁৰ শিল্পকলাৰ ওপৰত কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিছিল আৰু বলীউডত সফলতাৰ জখলা বগাবলৈ সক্ষম হৈছিল। নৱাজে নিউয়ৰ্ক আৰু কাহানীৰ দৰে চলচ্চিত্ৰত কিছু উপস্থিতি দেখুৱাইছিল যদিও অনুৰাগ কাশ্যপৰ গেংছ অফ ৱাছেপুৰ তেওঁৰ কেৰিয়াৰৰ এক টাৰ্ণিং পইণ্ট হিচাপে প্ৰমাণিত হৈছিল। অন-স্ক্ৰীনত দৰ্শকে তেওঁৰ 'ফেইজল'ৰ চৰিত্ৰটো ভাল পাইছিল আৰু তেতিয়াৰ পৰা পিছলৈ ঘূৰি চাবলগীয়া হোৱা নাই।

    দ্য লাঞ্চবক্স, কিক, বজৰংগী ভাইজান, মাঞ্জী দ্য মাউণ্টেইন মেন আদি চলচ্চিত্ৰৰ লগতে তাৰ পিছৰ আন বহুতো ছবিৰে তেওঁৰ সফলতাৰ পথ অব্যাহত আছিল। অফবিট চলচ্চিত্ৰৰ উপৰিও, নৱাজে বলীউডৰ মূলসুঁতিৰ চলচ্চিত্ৰসমূহত নিজৰ বাবে এক বিশেষ স্থান দখল কৰিছিল।
    অভিনেতাজনে পৰ্দাত চৰিত্ৰসমূহৰ বাস্তৱিক চিত্ৰায়নৰ বাবে দৰ্শকৰ সৈতে এক বিশেষ সংযোগ গঢ়ি তোলে। বলীউডৰ চলচ্চিত্ৰত সফলতাৰ পিছত, নৱাজে ৱেব শ্ব', চলচ্চিত্ৰৰ আহিবলগীয়া ক্ষেত্ৰটো নিজকে প্ৰতিষ্ঠা কৰিছিল। আজি ১৯ মে’ নৱাজুদ্দিন চিদ্দিকীৰ ৪৭তম জন্মদিনত আমি তেওঁৰ 'ৱেব' কেৰিয়াৰ আৰু তেওঁৰ জনপ্ৰিয় ৱেব চিৰিজৰ লগতে চলচ্চিত্ৰৰ বিষয়ে জানো আহক।

    Sacred Games, Netflix
    নেটফ্লিক্সে ভাৰতত ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰাৰ সময়ত ৱেব চিৰিজৰ ধাৰণাটো ভাৰতীয় দৰ্শকৰ বাবে যথেষ্ট নতুন আছিল। ইয়াৰ আগত যথেষ্ট ৱেব চিৰিজ নিৰ্মাণ কৰা হোৱা নাছিল কিন্তু নৱাজউদ্দিন চিদ্দিকী আৰু চেইফ আলী খানে অভিনীত নেটফ্লিক্সৰ Sacred Gamesএ সকলো সলনি কৰি দিছিল। চিৰিজটো অভূতপূৰ্ব সঁহাৰি লাভ কৰিছিল আৰু দৰ্শকে কেৱল নৱাজউদিনৰ দ্বাৰা চিত্ৰিত swagger গেংষ্টাৰ 'গাইটোণ্ডে'ক প্ৰশংসা কৰিছিল। Sacred Gamesৰ তেওঁৰ প্ৰায় প্ৰতিটো সংলাপ হিট হৈ পৰিছিল আৰু ছচিয়েল মিডিয়াত ধুমুহাৰ সৃষ্টি কৰিছিল। চিৰিজটো বহুত জনপ্ৰিয় আৰু বহুতো আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় পুৰস্কাৰৰ মনোনয়ন অৰ্জন কৰিছিল। Sacred Gamesৰ চিজন ২ অব্যাহত আছিল যিটোও অতি জনপ্ৰিয়।

    Mac Mafia, Amazon Prime
    নৱাজউদ্দিন জেমছ ৱাটকিনছ (James Watkins) মেক মাফিয়াৰ সৈতে আন্তৰ্জাতিক পৰ্যায় পাইছিল। এই চিৰিজটো সাংবাদিক Misha Glennyৰ McMafia: A Journey Through the Global Criminal Underworld নামৰ কিতাপখনৰ ওপৰত আধাৰিত আছিল। ক্ৰাইম শ্ব’টোত লণ্ডনত বাস কৰা এটা ৰাছিয়ান গেংষ্টাৰ পৰিয়ালৰ কাহিনী দেখুওৱা হৈছিল আৰু জেমছ নৰ্টনে মুখ্য চৰিত্ৰত অভিনয় কৰিছিল। অনুষ্ঠানটোৱে যোগাত্মক সমালোচনা লাভ কৰিছিল আৰু নৱাজেও দিল্লী মাহমুদ নামৰ মুম্বাইৰ এজন গেংষ্টাৰ চৰিত্ৰৰ বাবে প্ৰশংসা অৰ্জন কৰিছিল।

    Ghoomketu, Zee5
    Zee5ৰ ৱেব চলচ্চিত্ৰ ঘুমকেতুত, নৱাজউদ্দিনে উত্তৰ প্ৰদেশৰ এখন সৰু চহৰৰ এজন উচ্চাকাংক্ষী লেখকৰ মুখ্য চৰিত্ৰত অভিনয় কৰিছিল। চলচ্চিত্ৰখনে দৰ্শকক প্ৰভাৱিত কৰাত ব্যৰ্থ হৈছিল আৰু নিগেটিভ সমালোচনা লাভ কৰিছিল যদিও ছবিখনত নৱাজৰ অভিনয়ে প্ৰশংসা লাভ কৰিছিল। ছবিখনত অনুৰাগ কাশ্যপে এজন আৰক্ষীৰ চৰিত্ৰত অভিনয় কৰিছিল।

    Serious Men, Netflix
    নেটফ্লিক্সৰ ব্যংগাত্মক কমেডি-ড্ৰামা চিৰিয়াছ মেনত নৱাজউদ্দিনে মুম্বাইৰ নেচনেল ইনষ্টিটিউট অৱ ফাণ্ডামেণ্টেল ৰিচাৰ্ছত এজন জ্যোতিৰ্বিজ্ঞানীৰ সহায়ক হিচাপে কাম কৰা এজন মধ্যবয়স্ক ব্যক্তিৰ চৰিত্ৰত অভিনয় কৰিছে। তেওঁৰ জীৱনৰ পৰিস্থিতিত খং উঠি নৱাজৰ চৰিত্ৰটোৱে এটা ভুৱা কাহিনী লৈ আহিছে যে তেওঁৰ ১০ বছৰীয়া পুত্ৰ এটা বিজ্ঞানৰ কাহিনী। পৰিস্থিতিটো তেতিয়া হাতৰ পৰা ওলাই যায় আৰু চলচ্চিত্ৰখত বিভিন্ন টুইষ্ট আহে। চিৰিয়াছ মেন সুধীৰ মিশ্ৰাই পৰিচালনা কৰিছে।

    Raat Akeli Hai, Netflix
    পৰিচালক হানি ট্ৰেহানৰ ৰাত আকেলি হেত, নৱাজউদ্দিনে এজন আৰক্ষীৰ চৰিত্ৰত অভিনয় কৰিছে যাক এজন ৰাজনীতিবিদৰ মৃত্যুৰ তদন্ত কৰিবলৈ মাতি অনা হৈছে যি ভুক্তভোগীৰ গোপনীয় পৰিয়াল আৰু তেওঁৰ নিজৰ বিৰোধী হৃদয়ৰ দ্বাৰা জটিল হৈ পৰে। চলচ্চিত্ৰখনত ৰাধিকা আপ্তেও অভিনয় কৰিছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: