• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Ladakh Movie Theatre: লাডাখত বিশ্বৰ সৰ্বাধিক উচ্চতাত থকা চিনেমা হল, ১১,৫৬২ ফুট উচ্চতাত চিনেমাৰ চোৱাৰ মজা

Ladakh Movie Theatre: লাডাখত বিশ্বৰ সৰ্বাধিক উচ্চতাত থকা চিনেমা হল, ১১,৫৬২ ফুট উচ্চতাত চিনেমাৰ চোৱাৰ মজা

লাডাখত এনেধৰণৰ আৰু চাৰিটা চিনেমা হল খোলা হ'ব। লাডাখৰ দুৰ্গম এলেকাবোৰতো যাতে চিনেমা চাব পৰা হয় তাৰ বাবেই এই উদ্যোগ লোৱা হৈছে। 

লাডাখত এনেধৰণৰ আৰু চাৰিটা চিনেমা হল খোলা হ'ব। লাডাখৰ দুৰ্গম এলেকাবোৰতো যাতে চিনেমা চাব পৰা হয় তাৰ বাবেই এই উদ্যোগ লোৱা হৈছে। 

লাডাখত এনেধৰণৰ আৰু চাৰিটা চিনেমা হল খোলা হ'ব। লাডাখৰ দুৰ্গম এলেকাবোৰতো যাতে চিনেমা চাব পৰা হয় তাৰ বাবেই এই উদ্যোগ লোৱা হৈছে। 

  • Share this:
সুউচ্চ লাডাখৰ শুভ্ৰ সৌন্দৰ্যৰ মাজত এতিয়া উপভোগ কৰিব পাৰিব চিনেমাৰ আনন্দ। লাডাখত নিৰ্মাণ কৰি হৈছে প্ৰথমটো  মোবাইল ডিজিটেল চিনেমা হল।   বিশ্বৰ সৰ্বোচ্চ উচ্চতাত  নিৰ্মিত চিনেমা হলটোৱে এতিয়া লাডাখৰ অতি দুৰ্গম এলেকাতো জনতাক দিব ভৰপূৰ মনোৰঞ্জন। লাডাখৰ লেহৰ পালডনত ১১,৫৬২ ফুট উচ্চতাত নিৰ্মাণ কৰা হৈছে এই চিনেমা হলটো।

চিনেমা হলটোত টিকটৰ দামো অতি সুলভ কৰি ৰখা হৈছে আৰু বহাৰ লগতে স্ক্ৰীণৰ ব্যৱস্থাও অতি উন্নত কৰা হৈছে। চিনেমা হলটো উদ্বোধন কৰি এই কথা কয় ৰাষ্ট্ৰীয় নাট্য বিদ্যালয়ৰ সদস্য মেফাম ওটছালে।

উল্লেখ্য যে সুশীল নামৰ এজন লোকৰ প্ৰচেষ্টাত এই চিনেমা হলটো নিৰ্মাণ কৰা হৈছে। তেওঁ কয় যে লাডাখত এনেধৰণৰ আৰু চাৰিটা চিনেমা হল খোলা হ'ব। লাডাখৰ দুৰ্গম এলেকাবোৰতো যাতে চিনেমা চাব পৰা হয় তাৰ বাবেই এই উদ্যোগ লোৱা হৈছে।

আৰম্ভণিৰ দিনা চিনেমা হলটোত বলীউডৰ শেহতীয়া ছবি বেল বটম প্ৰদৰ্শন কৰা হৈছিল।
Published by:Manjumoni Borah
First published: