• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • আপুনি ধৰিব পাৰিছেনে কোন হয় ? বলীউডৰ এইজন বিখ্যাত অভিনেতাৰ আজি ওপজা দিন, জীৱনৰ বহু সমস্যা নেওচি বিজয়ী তেওঁ...

আপুনি ধৰিব পাৰিছেনে কোন হয় ? বলীউডৰ এইজন বিখ্যাত অভিনেতাৰ আজি ওপজা দিন, জীৱনৰ বহু সমস্যা নেওচি বিজয়ী তেওঁ...

২৯ জুলাই, ১৯৫৯ বলীউডৰ কিংবদন্তী সুনীল দত্ত (Sunil Dutt) আৰু নাৰ্গিছ (Nargis)ৰ বাবে এক সুখৰ দিন আছিল, কিয়নো আজিৰ দিনটোতে সঞ্জয় দত্তৰ (Sanjay Dutt) জন্ম হৈছিল।

২৯ জুলাই, ১৯৫৯ বলীউডৰ কিংবদন্তী সুনীল দত্ত (Sunil Dutt) আৰু নাৰ্গিছ (Nargis)ৰ বাবে এক সুখৰ দিন আছিল, কিয়নো আজিৰ দিনটোতে সঞ্জয় দত্তৰ (Sanjay Dutt) জন্ম হৈছিল।

২৯ জুলাই, ১৯৫৯ বলীউডৰ কিংবদন্তী সুনীল দত্ত (Sunil Dutt) আৰু নাৰ্গিছ (Nargis)ৰ বাবে এক সুখৰ দিন আছিল, কিয়নো আজিৰ দিনটোতে সঞ্জয় দত্তৰ (Sanjay Dutt) জন্ম হৈছিল।

  • Share this:
২৯ জুলাই, ১৯৫৯ বলীউডৰ কিংবদন্তী সুনীল দত্ত (Sunil Dutt) আৰু নাৰ্গিছ (Nargis)ৰ বাবে এক সুখৰ দিন আছিল, কিয়নো আজিৰ দিনটোতে সঞ্জয় দত্তৰ (Sanjay Dutt) জন্ম হৈছিল। তেওঁলোকৰ সুখৰ কোনো চিহ্ন নাছিল। অত্যাধিক প্ৰেমত ডাঙৰ হোৱা সঞ্জু বাবা ডাঙৰ হৈছিল আৰু ভুল অভ্যাসৰ চিকাৰ হৈছিল। সঞ্জয় দত্তই তেওঁৰ জীৱনত বহুতো উত্থান-পতন দেখিছে। সঞ্জয় দত্তৰ জীৱনীমূলক ছবি 'সঞ্জু'য়ে তেওঁৰ জীৱনৰ বিষয়ে বহুত জানিবলৈ দিয়ে।

সঞ্জয় দত্তৰ 'সঞ্জু'ত উল্লেখ কৰা হৈছে যে তেওঁৰ জীৱনত দম্পতী নাই কিন্তু ৩০০ প্ৰেমিকা আছে। লগতে বেয়াকৈ নিচাৰ ভুক্তভোগী। নিচাৰ কথাটো হ'ল যে তেওঁৰ হাতৰ পৰা বহুতো হিট ওলাই গৈছিল। সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, সঞ্জয়ক চুপাৰহিট ছবি 'হিৰো' জেকি শ্ৰুফৰ আগত প্ৰস্তাৱ দিয়া হৈছিল। পুত্ৰৰ অৱস্থাত বিচলিত হৈ সুনীল দত্তই সঞ্জয়ক ড্ৰাগছৰ কবলৰ পৰা মুক্ত কৰিবলৈ যথেষ্ট চেষ্টা কৰিছিল৷ তেওঁক আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ পুনৰ্সংস্থাপন কেন্দ্ৰত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল৷ সঞ্জয়ে সময়ৰ লগে লগে এই আসক্তিৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ সক্ষম হৈছিল।

তাৰ পিছত তেওঁমুম্বাই বিস্ফোৰণৰ গোচৰত কাৰাগাৰলৈ গৈছিল। কাৰাগাৰৰ জীৱনে সঞ্জয়ক বহুত শিকাইছিল। যদি এই অভিনেতাজনে যিমান কষ্ট পাইছিল সিমান আন কাৰোবাৰ থাকিলহেঁতেন, তেওঁ শেষ হৈ গ'লহেঁতেন। কিন্তু সঞ্জয় দত্তৰ জীৱনতো এটা মুহূৰ্ত আছিল যেতিয়া তেওঁ তেওঁৰ ইচ্ছাশক্তিৰ বাবে সকলো বেয়া অভ্যাসৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাইছিল।

যেতিয়া সঞ্জয় দত্তৰ জীৱনত সকলো ঠিকেই চলি আছিল। অৰ্থাৎ মান্যতা দত্ত আৰু তেওঁলোকৰ জীৱন সমস্যাত পৰাৰ সময়ত তেওঁলোকৰ দুটা সন্তানৰ সৈতে পাৰিবাৰিক জীৱন অতিবাহিত কৰি আছিল। সঞ্জয় দত্ত যোৱা বছৰ কৰ্কট ৰোগৰ দৰে এক বিপদজনক ৰোগত আক্ৰান্ত হৈছিল, কিন্তু জীৱনৰ প্ৰতিটো যুঁজত জয়ী হোৱা অভিনেতাজনে কৰ্কট ৰোগকো পৰাস্ত কৰিছিল। বৰ্তমান স্বাস্থ্যৱান আৰু তেওঁ পাৰিবাৰিক জীৱন উপভোগ কৰি আছে।

'ৰকি' বোলছবিৰ দ্বাৰা কেৰিয়াৰ আৰম্ভ কৰা সঞ্জয় দত্ত এজন মহান অভিনেতা। ৰোমাঞ্চ, একচন, কমেডি প্ৰতিটো চৰিত্ৰৰ সৈতে খাপ খায়। বলীউডে 'ৰকি', 'নাম', 'ভিলেন', 'সাজন', 'সড়ক', 'মুন্না ভাই এমবিবিএছ'ৰ দৰে বহুতো উজ্জ্বল চলচ্চিত্ৰ প্ৰদান কৰিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: