Social Media কোনে কিয় ব্যৱহাৰ কৰে ? Bollywoodৰ অভিনেতা চলমান খানে কি ক'লে ?

Kokil Sarma | News18-Assam
Updated:July 22, 2021, 7:01 PM IST
Social Media কোনে কিয় ব্যৱহাৰ কৰে ? Bollywoodৰ অভিনেতা চলমান খানে কি ক'লে ?
Photo : Daily Pioneer

বলীউডৰ 'দাবাং' চলমান খান (Salman Khan)ৰ ভাতৃ আৰবাজ খানে (Arbaaz Khan) আকৌ এবাৰ তেওঁৰ অনুষ্ঠান 'পিঞ্চ (Pinch)ৰ দ্বিতীয় চিজন লৈ আহিছে।

  • Share this:
বলীউডৰ 'দাবাং' চলমান খান (Salman Khan)ৰ ভাতৃ আৰবাজ খানে (Arbaaz Khan) আকৌ এবাৰ তেওঁৰ অনুষ্ঠান 'পিঞ্চ (Pinch)ৰ দ্বিতীয় চিজন লৈ আহিছে। আৰবাজ খানৰ জ্যেষ্ঠ ভাতৃ চলমান খান নিজেই জি-5 ত ইয়াৰ দ্বিতীয় ছিজনৰ প্ৰথম অতিথি হৈছিল। আৰবাজ খানে এই অনুষ্ঠানটোত সামাজিক মাধ্যমত আমাক চিকুটি খোৱা বস্তুবোৰৰ বিষয়ে কয়। অনুষ্ঠানটোত উপস্থিত হোৱা চলমান খানে সামাজিক মাধ্যম সম্পৰ্কীয় বহুতো কাহিনীও শ্বেয়াৰ কৰিছিল।

যেতিয়া আৰবাজ খানে অনুষ্ঠানটোত চলমান খানক সুধিছিল যে আপুনি সামাজিক মাধ্যমৰ বিষয়ে কি ভাবে? চলমান খানে কৈছিল, 'মই ভাবো ইয়াতে  কিছুমান মানুহে তেওঁলোকৰ পৰিচয় সলনি কৰিছিল... পৰিয়ালৰ পৰা আঁতৰি থাকিবলৈ সামাজিক মাধ্যমত অলপ প্ৰৱেশ কৰা আৰম্ভ কৰিছে। এইসকল সেইসকল যি মিছা পৰিচয় লৈ আহে। এইটো নিশ্চয় এটা আমোদৰ বাবে আৰম্ভ হৈছিল, কিন্তু পিছত তেওঁলোকে আপত্তিজনক শব্দলৈ নামি আহিছিল। তেওঁলোকে অনুভৱ কৰিব পাৰে যে তেওঁলোকক বিচাৰি উলিয়াব নোৱাৰি। তেওঁলোকৰ ঠিকনা অতি সহজ আৰু সহজে জনা যায়। এয়া হৈছে চাইবাৰ ক্ৰাইম, এক ছেকেণ্ডত তেওঁলোকে তেওঁলোকক অনুসৰণ কৰে আৰু তেওঁলোকক বিচাৰি উলিয়ায়। ''

চলমানে লগতে কয়, 'আমাৰ দৰে মানুহে এই সকলোবোৰ কামত আগ্ৰহ নকৰে যিবোৰ তেওঁলোকে কৰি আছে, এয়া তেওঁলোকৰ হতাশা, যেতিয়া মই পোষ্ট কৰোঁ, তেতিয়া মই লাইক দেখা নাপাওঁ, মই অপছন্দ দেখা নাপাওঁ, বা মই মন্তব্য দেখা নাপাওঁ। মই যি কৰিব লাগিব সেয়া হ'ল মই এতিয়া যি কৰিছিলো তাৰ প্ৰতি আপোনাৰ প্ৰতিক্ৰিয়া।
Published by: Kokil Sarma
First published: July 22, 2021, 7:00 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি