• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Rajkummar Rao B'Day: দিল্লীলৈ চাইকেল চলাই গৈ অভিনয়ৰ পাঠ লৈছিল ৰাজকুমাৰে ! সফলতাৰ বাবে কৰিছিল কঠোৰ পৰিশ্ৰম...

Rajkummar Rao B'Day: দিল্লীলৈ চাইকেল চলাই গৈ অভিনয়ৰ পাঠ লৈছিল ৰাজকুমাৰে ! সফলতাৰ বাবে কৰিছিল কঠোৰ পৰিশ্ৰম...

photo @RajkumarRao instagram

photo @RajkumarRao instagram

Bollywood অভিনেতা ৰাজকুমাৰ ৰাও (Rajkummar Rao) আজি এক সুপৰিচিত মুখ হৈ পৰিছে। ৰাজকুমাৰ ৰাৱে তেওঁৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ দ্বাৰা উদ্যোগটোত মাইলৰ খুঁটি অৰ্জন কৰিছে যিটো ডাঙৰ তাৰকাসকলে এতিয়াও বিচাৰে। আজি ৰাজকুমাৰ ৰাওৰ (Rajkummar Rao Birthday) জন্মদিন।

  • Share this:
Bollywood অভিনেতা ৰাজকুমাৰ ৰাও (Rajkummar Rao) আজি এক সুপৰিচিত মুখ হৈ পৰিছে। ৰাজকুমাৰ ৰাৱে তেওঁৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ দ্বাৰা উদ্যোগটোত মাইলৰ খুঁটি অৰ্জন কৰিছে যিটো ডাঙৰ তাৰকাসকলে এতিয়াও বিচাৰে। আজি ৰাজকুমাৰ ৰাওৰ (Rajkummar Rao Birthday) জন্মদিন। ১৯৮৪ চনৰ ৩১ আগষ্টত হাৰিয়ানাৰ গুৰুগ্ৰামত তেওঁৰ জন্ম হৈছিল। ৰাগিণী এমএমএছ, চয়তান, কে পো ছে, শ্বাহিদৰ দৰে চলচ্চিত্ৰৰ জৰিয়তে তেওঁ বলীউডত সুনাম অৰ্জন কৰিছে, গতিকে তেওঁৰ জন্মদিনত তেওঁৰ জীৱন সম্পৰ্কীয় কিছুমান আকৰ্ষণীয় কাহিনী আহক।

অভিনেতাজনে অভিনয়ৰ বাবে গুৰুগ্ৰামৰ পৰা দিল্লীলৈ চাইকেল চলাইছিল
ৰাজকুমাৰ ৰাও সৰুৰে পৰা অভিনয়ৰ প্ৰতি আগ্ৰহী আছিল। ৰাষ্ট্ৰীয় বঁটা লাভ কৰা ৰাজকুমাৰ ৰাৱে দশম শ্ৰেণীত অভিনয় কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছিল। ৰাজকুমাৰ ৰাৱে পঢ়ি থাকোতে থিয়েটাৰ কৰিছিল। তেওঁ দিল্লী বিশ্ববিদ্যালয়ত পঢ়িছিল আৰু এফটিআইআই পুনেৰ যোগ্যতা অৰ্জনকাৰী পৰীক্ষাতো উত্তীৰ্ণ হৈছিল। কোৱা হয় যে কলেজৰ দিনত ৰাজকুমাৰে গুৰুগ্ৰামৰ পৰা চাইকেলত আহি দিল্লীত প্লে কৰিবলৈ আহিছিল। তেওঁ দি হৰাইজন ৰিপাৰ্টাৰী আৰু শ্ৰীৰাম চেণ্টাৰৰ সৈতে প্লে কৰিছিল। তেওঁ দিল্লী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ আত্মাৰাম সনাতন ধৰ্ম (এআৰএছডি) মহাবিদ্যালয়ত স্নাতক ডিগ্ৰী লাভ কৰিছিল।




সফলতাৰ বাবে কঠোৰ পৰিশ্ৰম
ৰাজকুমাৰ ৰাও ইমান সহজে সফলতা লাভ কৰা নাছিল। তেওঁ তেওঁৰ কেইবাটাও সাক্ষাৎকাৰত কৈছিল যে তেওঁ কেইবাবাৰো প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হৈছিল। তেতিয়া পকেটত টকা নাছিল। এক সাক্ষাৎকাৰত ৰাজকুমাৰে কৈছিল, "মই মোৰ অংশৰ পৰা সাত হাজাৰ টকা দিছিলো যিটো মোৰ বাবে অত্যাধিক আছিল।" প্ৰতি মাহে ১৫-২০ হাজাৰ টকাৰ প্ৰয়োজন আছিল। এবাৰ মোৰ একাউণ্টত মাত্ৰ ১৮ টকা আছিল আৰু মোৰ বন্ধুৰ ওচৰত ২৩ টকা আছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: