• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Bollywood: কৰীণা কাপুৰ খানে পুত্ৰ জাহাংগীৰৰ নামত হোৱা Controversyক লৈ মুখ খুলিলে, "তেওঁ এগৰাকী নিৰ্দোষ শিশু"...

Bollywood: কৰীণা কাপুৰ খানে পুত্ৰ জাহাংগীৰৰ নামত হোৱা Controversyক লৈ মুখ খুলিলে, "তেওঁ এগৰাকী নিৰ্দোষ শিশু"...

Photo: Instagram @kareenakapoorkhan

Photo: Instagram @kareenakapoorkhan

কৰীণা কাপুৰ খানে (Kareena Kapoor Khan) তেওঁৰ পুত্ৰৰ নাম জাহাংগীৰ(Jahangir) ৰাখিছে, এই কথা গম পোৱাৰ লগে লগে একাংশই তেওঁৰ পুত্ৰ আৰু পৰিয়ালক ছ'চিয়েল মিডিয়াত ট্ৰোল কৰা আৰম্ভ কৰে।

  • Share this:
কৰীণা কাপুৰ খান (Kareena Kapoor Khan) আৰু চেইফ আলী খানে (Saif Ali Khan) এই বছৰৰ ফেব্ৰুৱাৰীত তেওঁলোকৰ দ্বিতীয় পুত্ৰক আদৰণি জনাইছিল। যেতিয়াৰ পৰা চেলিব্ৰিটি দম্পতীহালে তেওঁলোকৰ পুত্ৰৰ জন্মৰ কথা ঘোষণা কৰিছিল, তেওঁলোকৰ পুত্ৰৰ নামৰ ওপৰত আলোচনা আৰম্ভ হৈছিল। প্ৰথম পুত্ৰ টাইমুৰ (Taimur Ali Khan)ৰ নাম নামাকৰণ কৰাৰ পিছত অভিনেত্ৰীগৰাকীৰ দ্বিতীয় পুত্ৰ জেহ (Jeh) ট্ৰোলৰ লক্ষ্য হৈ পৰিছে। প্ৰায় এমাহ আগতে, কৰীণা-চেইফে তেওঁলোকৰ দ্বিতীয় পুত্ৰ জেহৰ নাম ঘোষণা কৰিছিল। কিন্তু, এতিয়া অভিনেত্ৰীগৰাকীৰ গৰ্ভধাৰণ কিতাপ 'কৰীণা কাপুৰ খানৰ গৰ্ভধাৰণ বাইবেল'ত তেওঁৰ পুত্ৰৰ বেলেগ নাম প্ৰকাশ পাইছে।

এক প্ৰতিবেদনত দাবী কৰা হৈছে যে কিতাপখনত কৰীণাৰ দ্বিতীয় পুত্ৰৰ নাম হৈছে জাহাংগীৰ আলী খান।  অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে তেওঁৰ পুত্ৰৰ নাম জাহাংগীৰ ৰাখিছে, এই কথা গম পোৱাৰ লগে লগে একাংশই তেওঁৰ পুত্ৰ আৰু পৰিয়ালক ছ'চিয়েল মিডিয়াত ট্ৰোল কৰা আৰম্ভ কৰে। অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে এতিয়ালৈকে ইয়াৰ ওপৰত নীৰৱ হৈ আছিল, কিন্তু এতিয়া প্ৰথমবাৰৰ বাবে কৰীণাই তেওঁৰ দ্বিতীয় পুত্ৰৰ নামাকৰণক লৈ হোৱা হুলস্থূলক লৈ মুখ খুলিছে।

ইণ্ডিয়া টুডেৰ সৈতে হোৱা বাৰ্তালাপত কৰীণা কাপুৰ খানে পুত্ৰ জাহাংগীৰৰ নামত নেতিবাচকতাৰ প্ৰতি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰিছে। কৰীণাই কয়, "মই এজন অতি ইতিবাচক ব্যক্তি। মই খুব সুখী। কৰোনাৰ দৰে কঠিন সময়ত, মই মানুহৰ মাজত সুখ আৰু ইতিবাচকতা বিয়পাই দিব বিচাৰো। মই কোনো ধৰণৰ ট্ৰোল বা নেতিবাচকতাৰ কথা ভাবিব নোৱাৰো। মোৰ ওচৰত ধ্যানৰ বাহিৰে অন্য উপায় নাই।"

"মই ধ্যান কৰি থাকিম। প্ৰতিটো মুদ্ৰাৰ দুটা দিশ থাকে। গতিকে সেয়া ঠিক আছে। যদি ইতিবাচকতা থাকে, নেতিবাচকতাও থাকিব। মই ইয়াক তেনেকৈ চাব লাগিব। মই আশা কৰোঁ এইটো নহ'লহেঁতেন। কাৰণ, আমি যিবোৰৰ বিষয়ে কথা পাতিআছোঁ সেইবোৰ হৈছে দুটা নিষ্পাপ শিশু। যিসকলে ইয়াৰ বিষয়ে একো নাজানে। কিন্তু, আমি সুখী আৰু সতৰ্ক থাকিব লাগিব।"

Published by:Kokil Sarma
First published: