உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • HBD Johny Lever: আজিও তেওঁৰ কৌতুক দেখিলে মানুহে হাঁহি বন্ধ কৰিব নোৱাৰে ! কেনেকৈ তেওঁৰ নামৰ লগত যোগ হ'ল লিভাৰ ?

    HBD Johny Lever: আজিও তেওঁৰ কৌতুক দেখিলে মানুহে হাঁহি বন্ধ কৰিব নোৱাৰে ! কেনেকৈ তেওঁৰ নামৰ লগত যোগ হ'ল লিভাৰ ?

    Photo: Instagram/iam_johnylever

    Photo: Instagram/iam_johnylever

    আজি জনী লিভাৰৰ (Johny Lever) জন্মদিন, যাক বলীউডত কৌতুকৰ ৰজা হিচাপে জনা যায়। তেওঁৰ আজি ৬৪ তম জন্মদিন (Johny Lever Birthday) উদযাপন কৰিছে। তেওঁ 'জলৱা', 'তেজাব', 'কচম, কিষাণ কানহাইয়া', 'বাজিগৰ'কে ধৰি ৩৫০ খনতকৈও অধিক চলচ্চিত্ৰত অভিনয় কৰিছে।

    • Share this:
    আজি জনী লিভাৰৰ (Johny Lever) জন্মদিন, যাক বলীউডত কৌতুকৰ ৰজা হিচাপে জনা যায়। তেওঁৰ আজি ৬৪ তম জন্মদিন (Johny Lever Birthday) উদযাপন কৰিছে। তেওঁ 'জলৱা', 'তেজাব', 'কচম, কিষাণ কানহাইয়া', 'বাজিগৰ'কে ধৰি ৩৫০ খনতকৈও অধিক চলচ্চিত্ৰত অভিনয় কৰিছে। আজিও, মানুহে চলচ্চিত্ৰত তেওঁলোকৰ কৌতুক দেখি হাঁহি বন্ধ কৰিব নোৱাৰে। তেওঁ আজি য'ত আছে তাত উপনীত হ'বলৈ কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিছে। এই উপলক্ষে তেওঁৰ জীৱনৰ কিছুমান বিশেষ মুহূৰ্ত চাওঁ আহক।

    জনী লিভাৰৰ জন্ম ১৯৫৭ চনৰ ১৪ আগষ্টত অন্ধ্ৰ প্ৰদেশৰ এটা খ্ৰীষ্টান তেলেগু পৰিয়ালত হৈছিল। তেওঁৰ প্ৰকৃত নাম জন ৰাও প্ৰকাশ ৰাও জানুমালা। তেওঁ মুম্বাইৰ ধাৰাৱীৰ ঠেক ৰাস্তাত ডাঙৰ দীঘল হৈছিল। তেওঁৰ দেউতাকে হিন্দুস্তান ইউনিলিভাৰ লিমিটেড (HUL)ত অপাৰেটৰ হিচাপে কাম কৰিছিল। ঘৰটো দেউতাকৰ উপাৰ্জনৰ দ্বাৰা কোনোমতে চলিছিল। সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, জনিয়ে সপ্তম শ্ৰেণীত স্কুল এৰি ঘৰত অৱস্থাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি অদ্ভুত কাম কৰিব লগা হৈছিল। জনীয়ে মুম্বাইৰ ৰাস্তাত কলম বিক্ৰী কৰাৰ পৰা বলীউডৰ অভিনেতাসকলক নৃত্য আৰু অনুকৰণ কৰালৈকে সকলো ধৰণৰ কাম কৰিছিল।

    জীৱনৰ এই অসুবিধাবোৰত জনীৰ দক্ষতা সন্দিহান হৈ পৰিছিল। এই অভিজ্ঞতাবোৰে তেওঁক আজিৰ দৰে কৰি তুলিছিল। কেইবছৰমানৰ পিছত জনীৰ দেউতাকে তেওঁক লগত অফিচলৈ লৈ যাবলৈ আৰম্ভ কৰিলে। জনী অফিচৰ লোকসকলৰ মাজত বিখ্যাত হৈ পৰিছিল, কিন্তু তেওঁৰ কামৰ বাবে নহয়, তেওঁৰ মিমিক্ৰিৰ বাবে। তেওঁক কোম্পানীৰ চালান ফাংচনত কিছুমান জ্যেষ্ঠ বিষয়াক নকল কৰিবলৈ মাতি অনা হৈছিল। গোটেই মেহফিলটো হাঁহিৰে ফুটি উঠিল। ইয়াতেই লিভাৰটো তেওঁৰ নামৰ সৈতে সম্পৰ্কিত আছিল, যিটো তেওঁ চিৰদিনৰ বাবে নিজৰ কৰি লৈছিল।

    ইয়াৰ পৰা জনীয়ে ষ্টেণ্ড-আপ কমেডি শ্ব'ৰ সুযোগ পাবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল। তেওঁ যথেষ্ট বিখ্যাত হৈ পৰিছিল। তেওঁ ১৯৮১ চনত চাকৰি এৰি দিছিল। তেওঁ কমেডীত মনোনিৱেশ কৰিছিল আৰু লাহে লাহে ভাৰতৰ জনপ্ৰিয় ষ্টেণ্ড-আপ কমেডিয়ানসকলৰ মাজৰ এজন হৈ পৰিছিল। জনিয়ে 'তুম পাৰ হাম কুৰবান' বোলছবিখনত বলীউডত আত্মপ্ৰকাশ কৰিছিল। .
    Published by:Kokil Sarma
    First published: