মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» জীৱন শৈলী

»Bollywoodৰ মোহময়ী অভিনেত্ৰী কৰীণাৰ গৰ্ভধাৰণৰ কিতাপক লৈ বিতৰ্ক ! খ্ৰীষ্টান সমাজে ক'লে, 'বাইবেল শব্দ আঁতৰাওক'

Bollywoodৰ মোহময়ী অভিনেত্ৰী কৰীণাৰ গৰ্ভধাৰণৰ কিতাপক লৈ বিতৰ্ক ! খ্ৰীষ্টান সমাজে ক'লে, 'বাইবেল শব্দ আঁতৰাওক'

Kokil Sarma | News18-Assam
Updated:July 20, 2021, 5:58 PM IST
Bollywoodৰ মোহময়ী অভিনেত্ৰী কৰীণাৰ গৰ্ভধাৰণৰ কিতাপক লৈ বিতৰ্ক ! খ্ৰীষ্টান সমাজে ক'লে, 'বাইবেল শব্দ আঁতৰাওক'
কৰীণাই তেওঁৰ গৰ্ভধাৰণৰ অভিজ্ঞতাৰ ওপৰত এখন কিতাপো লিখিছে। অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে গৰ্ভধাৰণ বাইবেল (Kareena Kapoor Khan's Pregnancy Bible)ৰ দ্বাৰা লেখিকা হিচাপে আত্মপ্ৰকাশ কৰিবলৈ সাজু হৈছে।

কৰীণাই তেওঁৰ গৰ্ভধাৰণৰ অভিজ্ঞতাৰ ওপৰত এখন কিতাপো লিখিছে। অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে গৰ্ভধাৰণ বাইবেল (Kareena Kapoor Khan's Pregnancy Bible)ৰ দ্বাৰা লেখিকা হিচাপে আত্মপ্ৰকাশ কৰিবলৈ সাজু হৈছে।

  • Share this:
বলীউডৰ অভিনেত্ৰী কৰীণা কাপুৰ খানে (Kareena Kapoor Khan) এই বছৰৰ ফেব্ৰুৱাৰীত তেওঁৰ দ্বিতীয় পুত্ৰ জেহৰ জন্ম দিছিল আৰু এতিয়া তেওঁৰ পুত্ৰক ডাঙৰ-দীঘল কৰাত ব্যস্ত হৈ আছে। কৰীণাই তেওঁৰ গৰ্ভধাৰণৰ অভিজ্ঞতাৰ ওপৰত এখন কিতাপো লিখিছে। অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে গৰ্ভধাৰণ বাইবেল (Kareena Kapoor Khan's Pregnancy Bible)ৰ দ্বাৰা লেখিকা হিচাপে আত্মপ্ৰকাশ কৰিবলৈ সাজু হৈছে। অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে অলপতে তেওঁৰ কিতাপখনৰ বিষয়েও কথা পাতিছিল য'ত তেওঁ এইটোও বৰ্ণনা কৰিছিল যে কেনেকৈ প্ৰথম পুত্ৰ টাইমুৰৰ জন্মৰ পিছত তেওঁ প্ৰথমতে সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছিল।

অৱশ্যে, গৰ্ভধাৰণৰ অভিজ্ঞতাৰ ওপৰত এই কিতাপখনৰ নামক লৈ এতিয়া বিতৰ্ক হৈছে। খ্ৰীষ্টান সম্প্ৰদায়ে কৰীণা কাপুৰ খানৰ কিতাপখনৰ ওপৰত অসন্তুষ্টি প্ৰকাশ কৰিছে আৰু কিতাপখনৰ নাম সলনি কৰিবলৈ দাবী জনাইছে। খ্ৰীষ্টান সম্প্ৰদায়েও এখন এজাহাৰ দাখিল কৰিছে আৰু আৰক্ষীক এখন স্মাৰকপত্ৰ দাখিল কৰিছে।

খ্ৰীষ্টান সমাজে কৰীণা কাপুৰ খানৰ কিতাপখনৰ নাম 'গৰ্ভধাৰণ বাইবেল' ৰখাত অসন্তুষ্টি প্ৰকাশ কৰিছে। ঘটনাটো মধ্য প্ৰদেশৰ জবলপুৰৰ। য'ত, সৰ্ব খ্ৰীষ্টান সম্প্ৰদায়ে ওমতি আৰক্ষী থানাত লিখিত অভিযোগ দাখিল কৰিছে। সমাজখনে অভিযোগ কৰিছে যে কিতাপখনৰ শিৰোনামটো তেওঁলোকৰ ধৰ্মীয় অনুভূতিক আঘাত কৰাৰ এটা প্ৰয়াস।

তেওঁৰ অভিযোগত সৰ্ব খ্ৰীষ্টান সম্প্ৰদায়ে লিখিছিল: 'কৰীণা কাপুৰ খানে তেওঁৰ গৰ্ভধাৰণৰ ওপৰত গৰ্ভধাৰণ বাইবেল নামৰ এখন কিতাপ লিখিছে। আমি তেওঁৰ কামক গৰিহণা দিওঁ। তেওঁ আমাৰ কিতাপখনৰ নাম যোগ কৰি আমাৰ ধৰ্মীয় অনুভূতিক আঘাত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছে। আমি দাবী কৰো যে বাইবেল শব্দটো কিতাপখনৰ পৰা আঁতৰাই এখন এজাহাৰ দাখিল কৰা হওক।'
Published by: Kokil Sarma
First published: July 20, 2021, 5:58 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি