• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Aamir-Kiran: আমিৰ-কিৰণ উভয়ে কোটি কোটি টকাৰ সম্পত্তিৰ মালিক, দুয়োৰে উপাৰ্জনৰ তুলনা নাই...

Aamir-Kiran: আমিৰ-কিৰণ উভয়ে কোটি কোটি টকাৰ সম্পত্তিৰ মালিক, দুয়োৰে উপাৰ্জনৰ তুলনা নাই...

কিৰণৰ মুঠ সম্পত্তিৰ মূল্য প্ৰায় ৪০ মিলিয়ন ডলাৰ, আনহাতে আমিৰ খানে প্ৰায় ১,৫৩২ কোটি টকাৰ সম্পত্তি অধিগ্ৰহণ কৰিছে।

কিৰণৰ মুঠ সম্পত্তিৰ মূল্য প্ৰায় ৪০ মিলিয়ন ডলাৰ, আনহাতে আমিৰ খানে প্ৰায় ১,৫৩২ কোটি টকাৰ সম্পত্তি অধিগ্ৰহণ কৰিছে।

কিৰণৰ মুঠ সম্পত্তিৰ মূল্য প্ৰায় ৪০ মিলিয়ন ডলাৰ, আনহাতে আমিৰ খানে প্ৰায় ১,৫৩২ কোটি টকাৰ সম্পত্তি অধিগ্ৰহণ কৰিছে।

  • Share this:
যদিও ইজনে সিজন পৃথক হৈছে, দুয়োৰে কোটি টকাৰ সম্পত্তি আছে। কিৰণ এজন চলচ্চিত্ৰ প্ৰযোজক, পৰ্দা লেখক আৰু পৰিচালকৰ লগতে কেইবাটাও বেচৰকাৰী সংগঠনৰ সৈতে জড়িত। বাতৰি অনুসৰি, কিৰণৰ মুঠ সম্পত্তিৰ মূল্য প্ৰায় ৪০ মিলিয়ন ডলাৰ, আনহাতে আমিৰ খানে প্ৰায় ১,৫৩২ কোটি টকাৰ সম্পত্তি অধিগ্ৰহণ কৰিছে।

কিৰণ ৰাওৰ নিজা বিলাসী ঘৰ আৰু গাড়ী আছে। অৱশ্যে এইটো স্পষ্ট নহয় যে কিমানখন গাড়ী আছে। তাতেই আমিৰ খানৰ প্ৰতিখন চলচ্চিত্ৰ হিট হৈ পৰে। আমিৰে কেতিয়াবাহে চিনেমা কৰে যিহেতু তেওঁক মিষ্টাৰ পাৰফেক্টনিষ্ট বুলি গণ্য কৰা হয়। তেওঁৰ এখন চলচ্চিত্ৰ বলীউডৰ বহুতো চলচ্চিত্ৰৰ ওপৰত যথেষ্ট ওজনৰ। আমিৰ এজন প্ৰসিদ্ধ অভিনেতা আৰু লগতে এজন প্ৰযোজক আৰু পৰিচালক।

acknowledge.com প্ৰতিবেদনত আমিৰ খানৰ মুঠ মূল্য প্ৰায় ১৫৩২ কোটি টকা বুলি অনুমান কৰা হৈছে। অভিনয় আৰু চলচ্চিত্ৰ প্ৰযোজনা কৰাৰ উপৰিও, তেওঁ বহুতো ব্ৰেণ্ড এণ্ডোৰ্চমেণ্টৰ পৰা উপাৰ্জন কৰে। ব্ৰেণ্ড এডৰ্ছৰ বাবে প্ৰায় ১২ কোটি টকা মাচুল লয়। সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, আমিৰে তেওঁৰ এখন চলচ্চিত্ৰৰ বাবে ৮৫ কোটি টকা আদায় কৰে। আমিৰে কাম কৰা প্ৰকল্পটোৱে সোণ উলিয়াবলৈ আৰম্ভ কৰে।

আমিৰ খানৰ মুম্বাইত প্ৰায় ১৮ কোটি টকাৰ এটা বিলাসী ঘৰ আছে। ইয়াৰ উপৰিও, দেশৰ বহু ঠাইত সম্পত্তিৰ খবৰ পোৱা গৈছে। খুব কম মানুহে জানে যে আমিৰ গাড়ী ভাল পায়। তেওঁৰ ১৫ কোটি টকাৰ ৯ খন বিলাসী গাড়ী আছে, যাৰ ভিতৰত আছে ফৰ্ড, মাৰ্চিডিজ বেঞ্জ, অডিৰ দৰে বহুতো ব্ৰেণ্ড।
Published by:Kokil Sarma
First published: