সম্প্ৰতি কিহক লৈ ব্যস্ত হলীউডৰ মোহময়ী অভিনেত্ৰী এঞ্জেলিনা জলী ? ভাৰতৰ Corona পৰিস্থিতিক লৈ কি ক'লে এঞ্জেলিনাই ?

News18 Assam | News18-Assam
Updated:June 11, 2021, 6:34 PM IST
সম্প্ৰতি কিহক লৈ ব্যস্ত হলীউডৰ মোহময়ী অভিনেত্ৰী এঞ্জেলিনা জলী ? ভাৰতৰ Corona পৰিস্থিতিক লৈ কি ক'লে এঞ্জেলিনাই ?
Photo @angelinajolie_offiicial/Instagram

এঞ্জেলিনা জলীয়ে কয় যে তেওঁ সকলো ফ্ৰণ্টলাইন কৰ্মীক প্ৰশংসা কৰে যিসকলে তেওঁলোকৰ জীৱন সেৱাৰ চাকৰিৰ বাবে সমৰ্পিত কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছিল আৰু আনৰ বাবে তেওঁলোকৰ জীৱন বিপদত পেলাইছিল।

  • Share this:
হলিউডৰ অভিনেত্ৰী এঞ্জেলিনা জলীয়ে শেহতীয়াকৈ দুৰ্বল হৈ পৰা ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ দ্বিতীয় ঢৌৰ মাজত ভাৰতত ফ্ৰণ্টলাইন কৰ্মীসকলৰ বাবে কেইটামান শব্দ ভাগ বতৰা কৰিছে। হলিউড তাৰকাগৰাকীয়ে সাম্প্ৰতিক পৰিস্থিতিক "হৃদয়ৰ বাহিৰত" বুলি বৰ্ণনা কৰিছে আৰু কয় যে তেওঁ ভাৰতৰ দুখৰ সৈতে একত্ৰিত হৈ থিয় দিছে।

তেওঁক তেওঁৰ আহিবলগীয়া ছবি 'দ্যাজ হু উইছ মি ডেড' (Those Who Wish Me Dead) প্ৰচাৰ কৰোঁতে ভাৰতৰ বাবে এটা বাৰ্তা শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ কোৱা হৈছিল। তেওঁ এই ছবিখনত এজন অগ্নিনিৰ্বাপক বাহিনীৰ কৰ্মচাৰীৰ চৰিত্ৰত অভিনয় কৰিছে। এটা বাতৰি পৰ্টেলে তেওঁক উদ্ধৃত কৰি কয় যে তেওঁৰ হৃদয় অতি গধুৰ আৰু ভাৰতৰ জনসাধাৰণৰ দুখ প্ৰকাশ কৰিবলৈ আৰু তেওঁলোকৰ সৈতে একাত্মতা দেখুৱাবলৈ শব্দহীন হৈ পৰিছিল।

টাইমছ অৱ ইণ্ডিয়াৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে লগতে কয় যে তেওঁ অনুভৱ কৰে যে ভাৰতত এক হৃদয় স্পৰ্শকাৰী পৰিস্থিতি আছে আৰু তেওঁলোকে সকলোৱে প্ৰাৰ্থনা কৰি আছে যাতে ইয়াৰ উন্নতি হয়। তেওঁ কৈছিল যে তেওঁৰ হৃদয় সেই সকলো পৰিয়ালৰ সৈতে আছে যিয়ে তেওঁলোকৰ পৰিয়ালৰ বহুসদস্যক হেৰুৱাইছে আৰু যিসকল এতিয়াও ভাইৰাছত ভুগি আছে।

চলচ্চিত্ৰখনত তেওঁৰ চৰিত্ৰৰ বিষয়ে অধিক কথা পাতি এঞ্জেলিনাই কৈছিল যে তেওঁ সকলো ফ্ৰণ্টলাইন কৰ্মীক প্ৰশংসা কৰে যিসকলে তেওঁলোকৰ জীৱন সেৱাৰ চাকৰিৰ বাবে সমৰ্পিত কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছিল আৰু আনৰ বাবে তেওঁলোকৰ জীৱন বিপদত পেলাইছিল। তেওঁৰ মতে, তাতকৈ ভাল বৃত্তি আৰু কোনো নাই। মানুহক সেৱা আগবঢ়োৱা বৃত্তিত থকাটো এটা সুন্দৰ বস্তু।
কৰ্মক্ষেত্ৰলৈ আহি, এঞ্জেলিনাক মাৰ্ভেল চিনেমেটিক ইউনিভাৰ্ছৰ 'ইটাৰ্ণেল'ত অমৰ থেনা হিচাপে আত্মপ্ৰকাশ কৰা দেখা যাব। ছবিখনত ৰিচাৰ্ড মেডেন, চালমা হায়েক, কিট হেৰিংটন, জেমাইমা চান আৰু কুমাইল নানজিয়ানীয়েও অভিনয় কৰিছে। ইয়াক অস্কাৰ বিজয়ী ক্লো ঝাওৰ দ্বাৰা পৰিচালিত কৰা হৈছে। ছবিখন ২০২১ চনৰ ৪ নৱেম্বৰত আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত মুক্তি পাব।
Published by: Kokil Sarma
First published: June 11, 2021, 6:34 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি