• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • দুগৰাকী অভিযন্তাই চাকৰি এৰি বিক্ৰী কৰি আছে বিৰিয়ানী, ক'লে - আগৰ তুলনাত অধিক উপাৰ্জন !

দুগৰাকী অভিযন্তাই চাকৰি এৰি বিক্ৰী কৰি আছে বিৰিয়ানী, ক'লে - আগৰ তুলনাত অধিক উপাৰ্জন !

Photo Credit- YouTube

Photo Credit- YouTube

ৰোহিত আৰু শচীন নামৰ দুজন অভিযন্তাই বিৰিয়ানী দোকান খুলিবলৈ চাকৰি ত্যাগ কৰে (Engineers Quit Job to Open Biryani Thela)। তেওঁলোকে অভিযন্তাৰ চাকৰি এৰি বিৰিয়ানী লগোৱা আৰম্ভ কৰিছিল আৰু কৈছে যে ব্যৱসায়ৰ পৰা অধিক লাভ কৰিছে।

  • Share this:
কোৱা হয় যে মানুহৰ বাবে কোনো কাম সৰু বা ডাঙৰ হ'ব নালাগে, কেৱল আপুনি যি কাম কৰে, নিষ্ঠাৰে কৰিব লাগে। ৰোহিত আৰু শচীন নামৰ দুজন অভিযন্তাই বিৰিয়ানী দোকান খুলিবলৈ চাকৰি ত্যাগ কৰে (Engineers Quit Job to Open Biryani Thela)। তেওঁলোকে অভিযন্তাৰ চাকৰি এৰি বিৰিয়ানী লগোৱা আৰম্ভ কৰিছিল আৰু কৈছিল যে ব্যৱসায়ৰ পৰা অধিক লাভালাভ লাভ কৰিছে।

ৰোহিত আৰু শচীনে হাৰিয়ানাৰ সোনেপতত তেওঁলোকৰ নিজা বিৰিয়ানি ষ্টল (ভেজ বিৰিয়ানী ভেণ্ডাৰ) স্থাপন কৰিছে। আগতে তেওঁলোকে সাধাৰণ ৯-৫ ৰ কাম কৰিছিল, কিন্তু তেওঁলোকে ইয়াৰ কিছু ভাল কাম কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল। তাৰ পিছত, লাখ লাখ খৰচ কৰাৰ পিছত আৰু অভিযান্ত্ৰিক বিদ্যাত ডিগ্ৰী লোৱাৰ পিছত (Engineers Become Biryani Vendors), তেওঁলোকে এটা ভেজ বিৰিয়ানি দোকান লৈছিল।

চাকৰি এৰি দিয়ক
অভিযন্তা ৰোহিত আৰু শচীনে একেলগে পঢ়িছিল। যেতিয়া ৰোহিত এজন পলিটেকনিক ছাত্ৰ আছিল, শচীনে বি-টেক কৰিছিল। ইয়াৰ পিছত তেওঁ এটা চাকৰিও গ্ৰহণ কৰিছিল, কিন্তু তেওঁ সন্তুষ্টি লাভ কৰা নাছিল। অৱশেষত, দুয়োজনে একেলগে ব্যৱসায় কৰাৰ কথা ভাবিছিল আৰু সোনেপতত বিৰিয়ানী ষ্টল দিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল। তেওঁ দাবী কৰে যে এই ব্যৱসায়ত তেওঁৰ আগৰ চাকৰিতকৈ ভাল ফলাফল পাইছে। তেওঁলোকে সোনেপতৰ অভিজাত এলেকাত নিজৰ ভৰি ৰাখিছিল আৰু ভাল উপাৰ্জন কৰিছিল।

বিৰিয়ানী মানুহৰ বাবেও আনকি ফিটনেছ ফ্ৰিক
অভিযন্তাসকলৰ বিৰিয়ানী সাধাৰণ নহয়, ই তেল-মুক্ত আৰু চাউল ভাল মানদণ্ডৰ বাবেও ব্যৱহাৰ কৰা হয়। এজন বিৰিয়ানীয়ে ৫০ টকাত আধা প্লেট আৰু ৭০ টকাত সম্পূৰ্ণ প্লেট বিক্ৰী কৰে। তেওঁলোকে দাবী কৰে যে এই বিৰিয়ানী ডায়েটিং আৰু জিম লৈ যোৱা লোকসকলেও খাব পাৰে। তেওঁলোকে ইয়াৰ পৰা ভাল লাভ উপাৰ্জন কৰি আছে। তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ নিজৰ ব্যৱসায়ৰ প্ৰচাৰ কৰে আৰু ইয়াক আগুৱাই নিয়াৰ কথা ভাবি আছে। তেওঁলোকৰ নতুন ব্যৱসায়ৰ পৰা উন্নত আয় পোৱাৰ বাবে তেওঁলোক বহুত সুখী।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি