உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Hair Growth Tips: যদি আপুনি আপোনাৰ চুলি সোনকালে দীঘল কৰিব বিচাৰে, এই বস্তুবোৰ দৈনিক খালী পেটত খাব ! ফলাফল এমাহতে পাব ...

    Hair Growth Tips: যদি আপুনি আপোনাৰ চুলি সোনকালে দীঘল কৰিব বিচাৰে, এই বস্তুবোৰ দৈনিক খালী পেটত খাব ! ফলাফল এমাহতে পাব ...

    Hair Growth Tips: শৰীৰৰ অংশবোৰ ইটোৱে সিটোৰ সৈতে সংযোগ হয়। সেইকাৰণে আয়ুৰ্বেদত ভেষজ বস্তুবোৰ অধিক গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি কোৱা হৈছে। এই বস্তুবোৰ চুলিৰ লগতে স্বাস্থ্যৰ বাবেও উপকাৰী বুলি গণ্য কৰা হয়।

    Hair Growth Tips: শৰীৰৰ অংশবোৰ ইটোৱে সিটোৰ সৈতে সংযোগ হয়। সেইকাৰণে আয়ুৰ্বেদত ভেষজ বস্তুবোৰ অধিক গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি কোৱা হৈছে। এই বস্তুবোৰ চুলিৰ লগতে স্বাস্থ্যৰ বাবেও উপকাৰী বুলি গণ্য কৰা হয়।

    Hair Growth Tips: শৰীৰৰ অংশবোৰ ইটোৱে সিটোৰ সৈতে সংযোগ হয়। সেইকাৰণে আয়ুৰ্বেদত ভেষজ বস্তুবোৰ অধিক গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি কোৱা হৈছে। এই বস্তুবোৰ চুলিৰ লগতে স্বাস্থ্যৰ বাবেও উপকাৰী বুলি গণ্য কৰা হয়।

    • Share this:
    মহিলাসকলে সদায় চুলি গজাৰ উপায় বিচাৰি থাকে। দীঘল ডাঠ চুলিবোৰে আপোনাৰ সৌন্দৰ্যত চাৰিটা চন্দ্ৰ যোগ দিবলৈ কাম কৰে। প্ৰায়ে আপুনি শুনিছে যে আইতাই চুলি দীঘল আৰু ঘন কৰিবলৈ ঘৰুৱা বস্তু সেৱন কৰিছিল। কিছুমানে আনকি চুলিত এই ভেষজ বস্তুবোৰ প্ৰয়োগ কৰিছিল। এনে বহুতো প্ৰেছক্ৰিপশ্বন আছে, যিবোৰ পুৰণি সময়ৰ পৰা চলি আহিছে আৰু ইয়াৰ লাভালাভ মানুহেও দেখিছে।

    দৰাচলতে, শৰীৰৰ অংশবোৰ ইটোৱে সিটোৰ সৈতে সংযোগ হয়। সেইকাৰণে আয়ুৰ্বেদত ভেষজ বস্তুবোৰ অধিক গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি কোৱা হৈছে। এই বস্তুবোৰ চুলিৰ লগতে স্বাস্থ্যৰ বাবেও উপকাৰী বুলি গণ্য কৰা হয়।

    যদি আপুনি আপোনাৰ চুলি দ্ৰুতগতিত গজাব বিচাৰে, আপুনি কিছুমান স্বাস্থ্যকৰ বস্তু চেষ্টা কৰিব পাৰে। বহুতো মহিলাই এই পৰামৰ্শবোৰ তেওঁলোকৰ ৰুটিনত অন্তৰ্ভুক্ত কৰিছে। যদি আপুনি ৰাতিপুৱা খালী পেটত এই ভেষজ বস্তুবোৰ খায়, তেন্তে আপোনাৰ চুলিৰ অৱস্থা আগৰ তুলনাত ভাল হ'ব। গতিকে কি বস্তু খাব পাৰি জানো আহক।

    প্ৰতিদিনে খালী পেটত ৩ ৰ পৰা ৪ টা নৰসিংহ পাত খাব। অৱশ্যে, যদি আপুনি পাচলি বা ফলৰ ৰস খাব বিচাৰে, তেন্তে ইয়াক ইয়াৰ সৈতে মিহলি কৰি খাব পাৰি। ইয়াত ভিটামিন চি, আইৰণ, কেলচিয়ামৰ দৰে পুষ্টি আছে, যি চুলি সৰাৰ সমস্যা প্ৰতিহত কৰে আৰু সেইবোৰ দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰে। বহুলোকে ৰাতিপুৱাৰ আহাৰত ইয়াৰ ১০ ৰ পৰা ১২ টা পাত অন্তৰ্ভুক্ত কৰে। ইয়াৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে বহুতো লাভালাভ আছে।

    Flax seeds

    চুলিৰ বাবে Flax seeds হৈছে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ উপাদান। অমেগা ৩ সমৃদ্ধ ই চুলি বঢ়োৱাৰ লগতে সেইবোৰ স্বাস্থ্যৱান ৰখাত সহায় কৰে। আপুনি ইয়াক বিভিন্ন ধৰণে গ্ৰহণ কৰিব পাৰে। অৱশ্যে, চুলিৰ বাবে, ইয়াক গুৰি কৰা ৰূপতো খাব পাৰি। প্ৰথমে, ইয়াক পাতলকৈ শুকান ভজা বনাওক আৰু ইয়াক গুৰি কৰক আৰু ইয়াক এটা জাৰত ৰাখক। এতিয়া ৰাতিপুৱা খালী পেটত দৈনিক এক চাহ চামুচ বা ২ চাহ চামুচ কুহুমীয়া পানীৰ সৈতে খাব।

    খালী পেটত নিমপাত খাব

    আইতাসকলে প্ৰায়ে নিম পাতৰ উপকাৰী লাভালাভৰ বিষয়ে কৈছিল। তেওঁৰ মতে, এই পাতটো তেজ পৰিষ্কাৰ কৰাৰ লগতে ছাল সম্পৰ্কীয় বহুতো সমস্যা আঁতৰ কৰাৰ বাবে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ। কেৱল এয়াই নহয়, ই চুলিৰ মূৰৰ ছালৰ বাবেও সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ। ৰাতিপুৱা খালী পেট খোৱাটোৱে চুলিৰ উন্নত বিকাশত সহায় কৰে। একে সময়তে, চুলিৰ মূৰৰ ছালো ইয়াৰ পৰা পুষ্টি লাভ কৰে। দৰাচলতে, নিম পাতৰ এণ্টিফাংগাল গুণ থাকে, যি মূৰৰ ছালৰ সংক্ৰমণৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিয়ে।

    নাৰিকল পানী খোৱা

    ৰাতিপুৱা খালী পেটত নাৰিকল পানী খোৱাৰ বহুতো লাভালাভ আছে। ই হৈছে এক স্বাস্থ্যকৰ পানীয়, যি শৰীৰক হাইড্ৰেটেড ৰখাত আৰু ইয়াৰ শক্তি বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰে। অৱশ্যে, বহুতো মহিলাই মুখমণ্ডলত উজ্জ্বলতা আনিবলৈ ইয়াক সেৱন কৰে, আনহাতে ই চুলিৰ বাবেও উপকাৰী। নাৰিকল পানী চুলি সৰাৰ সমস্যাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পোৱাত সহায়ক হ'ব পাৰে। আপুনি ইয়াক ৰাতিপুৱা পান কৰিব পাৰে।

    অস্বীকাৰ: এই প্ৰবন্ধটো কেৱল সাধাৰণ তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত। এইটো কোনো ধৰণে ঔষধ বা আৰোগ্যৰ বিকল্প হ'ব নোৱাৰে। অধিক তথ্যৰ বাবে সদায়ে আপোনাৰ চিকিৎসকৰ সৈতে যোগাযোগ কৰিব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: