• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Earn Money: মোদী চৰকাৰে আপোনাক দিছে ১৫ লাখ টকা উপাৰ্জনৰ সুযোগ ! ১৫ আগষ্টৰ ভিতৰত কৰিব লাগিব আৱেদন, পলম নকৰিব...

Earn Money: মোদী চৰকাৰে আপোনাক দিছে ১৫ লাখ টকা উপাৰ্জনৰ সুযোগ ! ১৫ আগষ্টৰ ভিতৰত কৰিব লাগিব আৱেদন, পলম নকৰিব...

কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে সাধাৰণ ৰাইজক ১৫ লাখ টকা (Win 15 lakh rupees) জিকাৰ সুযোগ দিছে। হয়, বিত্ত মন্ত্ৰালয়ে (Finance Ministry) এখন নতুন প্ৰতিযোগিতা আৰম্ভ কৰিছে। সৃষ্টিশীল লোকসকলে চৰকাৰক প্ৰতিষ্ঠান এটাৰ নাম, লোগো ডিজাইন আৰু টেগলাইনৰ পৰামৰ্শ দিব পাৰে।

কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে সাধাৰণ ৰাইজক ১৫ লাখ টকা (Win 15 lakh rupees) জিকাৰ সুযোগ দিছে। হয়, বিত্ত মন্ত্ৰালয়ে (Finance Ministry) এখন নতুন প্ৰতিযোগিতা আৰম্ভ কৰিছে। সৃষ্টিশীল লোকসকলে চৰকাৰক প্ৰতিষ্ঠান এটাৰ নাম, লোগো ডিজাইন আৰু টেগলাইনৰ পৰামৰ্শ দিব পাৰে।

কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে সাধাৰণ ৰাইজক ১৫ লাখ টকা (Win 15 lakh rupees) জিকাৰ সুযোগ দিছে। হয়, বিত্ত মন্ত্ৰালয়ে (Finance Ministry) এখন নতুন প্ৰতিযোগিতা আৰম্ভ কৰিছে। সৃষ্টিশীল লোকসকলে চৰকাৰক প্ৰতিষ্ঠান এটাৰ নাম, লোগো ডিজাইন আৰু টেগলাইনৰ পৰামৰ্শ দিব পাৰে।

  • Share this:
যদি আপুনি ঘৰত বহি লাখ লাখ উপাৰ্জন (Earn Money) কৰিব বিচাৰে, আপোনাৰ ওচৰত এটা ভাল সুযোগ আছে। এই সুযোগ কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে (Central Govt) প্ৰদান কৰিছে। দৰাচলতে, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে সাধাৰণ ৰাইজক ১৫ লাখ টকা (Win 15 lakh rupees) জিকাৰ সুযোগ দিছে। হয়, বিত্ত মন্ত্ৰালয়ে (Finance Ministry) এখন নতুন প্ৰতিযোগিতা আৰম্ভ কৰিছে। সৃষ্টিশীল লোকসকলে চৰকাৰক প্ৰতিষ্ঠান এটাৰ নাম, লোগো ডিজাইন আৰু টেগলাইনৰ পৰামৰ্শ দিব পাৰে। যদি আপুনি পৰামৰ্শ দিয়া নাম (নাম পৰামৰ্শ দিয়ক), টেগ (টেগলাইনপৰামৰ্শ দিয়ক), লোগো (লোগোৰ পৰামৰ্শ দিয়ক) পছন্দ কৰে তেন্তে আপুনি এই পুৰস্কাৰটো জিকিব পাৰে।

শেহতীয়াকৈ My Gov Indiaই এই বিষয়ে টুইট কৰিছে। আপুনি এই প্ৰতিযোগিতাত ১৫ আগষ্টলৈকে আবেদন কৰিব পাৰে। গতিকে আপুনি এই প্ৰতিযোগিতাত কেনেদৰে অংশগ্ৰহণ কৰিব পাৰে আৰু এই পুৰষ্কাৰবোৰ কেনেদৰে জিকিব পাৰে জানো আহক।

প্ৰতিযোগিতাখন কি জানি লওক?
মাই গভ ইণ্ডিয়াৰ টুইটত লিখিছিল যে আপুনি এটা সৃষ্টিশীল নাম, টেগলাইন আৰু লোগো সৃষ্টি কৰিব লাগিব। এই প্ৰতিযোগিতাখন উন্নয়ন বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানৰ (DFI) বাবে। প্ৰথম স্থানৰ বিজয়ীক ৫ লাখ টকাৰ নগদ পুৰস্কাৰ প্ৰদান কৰা হ'ব। বিত্ত মন্ত্ৰালয়ৰ বিত্তীয় সেৱা বিভাগে লোকসকলক উন্নয়ন বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠান প্ৰতিষ্ঠানৰ নাম দিবলৈ, এটা টেগলাইনৰ পৰামৰ্শ দিবলৈ আৰু ইয়াৰ লোগো ডিজাইন কৰিবলৈ কৈছে। প্ৰতিষ্ঠানটোৰ নাম, লোগো আৰু টেগলাইন, ইয়াৰ কাম অনুসৰি হ'ব লাগে।

১৫ আগষ্টৰ ভিতৰত অংশগ্ৰহণ কৰিব পাৰে
যদি আপুনি ডিএফআই নাম, লোগো আৰু টেগলাইনৰ পৰামৰ্শ দিব বিচাৰে, আপুনি চৰকাৰৰ MyGov.in পৰ্টেললৈ যাব লাগিব আৰু এই প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে আপোনাৰ প্ৰবিষ্টি তালৈ প্ৰেৰণ কৰিব লাগিব। অৱশ্যে, এতিয়া বেছি সময় নাই। ডিএফআই নাম, লোগো আৰু টেগলাইনৰ পৰামৰ্শ দিবলৈ আপোনাৰ প্ৰবিষ্টি প্ৰেৰণ কৰাৰ অন্তিম তাৰিখ হৈছে ১৫ আগষ্ট, ২০২১। চৰকাৰে তেতিয়া ইয়াৰ বিজয়ীসকলৰ নাম ঘোষণা কৰিব।
Published by:Kokil Sarma
First published: