• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Easy Money : আপোনাৰ হাতত আছে নেকি এইখন ১০ টকীয়া নোট? লাভ কৰিব পাৰে বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন

Easy Money : আপোনাৰ হাতত আছে নেকি এইখন ১০ টকীয়া নোট? লাভ কৰিব পাৰে বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন

 যদি আপোনাৰ পুৰণি ১০ টকাৰ নোট আছে, আপুনি উপাৰ্জন কৰিব পাৰে।

যদি আপোনাৰ পুৰণি ১০ টকাৰ নোট আছে, আপুনি উপাৰ্জন কৰিব পাৰে।

যদি আপোনাৰ পুৰণি ১০ টকাৰ নোট আছে, আপুনি উপাৰ্জন কৰিব পাৰে।

  • Share this:
ঘৰতে বহি টকা উপাৰ্জন কৰিবলৈ সকলোৱে বিচাৰে। যদি আপোনাৰ ওচৰত এইখন ১০ টকীয়া নোট আছে, আপুনিও ভাল টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰে। আজি আমি আপোনাক দেখুৱাম যে আপুনি মিনিটত কেনেকৈ ২৫,০০০ টকালৈকে উপাৰ্জন কৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে আপুনি আনকি ক'তো যোৱাৰ প্ৰয়োজন নাই। কেৱল আপোনাৰ লগত এখন ১০ টকাৰ নোট থাকিব লাগিব আৰু ২৫,০০০ টকা আপোনাৰ হ'ব। আপোনাক জনাবলৈ ওলাইছো যে আপোনাক কেনে ধৰণৰ ১০ টকীয়া নোটৰ প্ৰয়োজন হ’ব আৰু আপুনি কেনেকৈ উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব।

এই ১০ টকাৰ নোটখনত এটা অশোক স্তম্ভ থাকে। দহ টকাৰ নোটখন বহু বছৰ আগতে প্ৰচলিত আছিল। এই নোটখন ১৯৪৩ চনত ব্ৰিটিছ ৰাজ (British Raj)ৰ দ্বাৰা জাৰি কৰা হৈছিল। নোটখনত ভাৰতীয় চি ডি দেশমুখ (C D Deshmukh)ৰ দ্বাৰা স্বাক্ষৰ কৰা হৈছে। এই পুৰণি ১০ টকাৰ নোটখনত, এফালে অশোক স্তম্ভটো আনফালে এখন নাও আছে। একেদৰে, নোটখনত ইংৰাজীত 10 Rupees বুলি দুয়োফালে লিখা আছে।

আপোনাক জনাই দিওঁ যে বৰ্তমান সময়ত এই নোটখন বিচাৰি পোৱাটো অতি কঠিন। এই এখন নোটৰ সলনি আপুনি ২০ৰ পৰা ২৫,০০০ হাজাৰ টকা লাভ কৰিব পাৰে। আন এটা লাভজনক কথা হ'ল যে আপুনি ঘৰত বহি অনলাইনত এই নোটখন বিক্ৰী কৰিব পাৰে।
এই নোটবোৰ ইণ্ডিয়ামাৰ্ট, শ্বপক্লুজ আৰু মৰুধৰ আৰ্টছত ঘৰত বহি ভাল মূল্যত বিক্ৰী কৰিব পাৰি। এই প্লেটফৰ্মবোৰেও এই নোটখনৰ বাবে যথেষ্ট মূল্য পাব। আপুনি এই কোম্পানীবোৰৰ ৱেবছাইটলৈ গৈ এই নোটবোৰ বিক্ৰী কৰিব পাৰে। ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে, আপুনি ২৫,০০০ টকা লাভ কৰিব।

আজিকালি সকলোতে নতুন নোট দেখা যায়, কিন্তু পুৰণি নোটবোৰ বজাৰৰ পৰা অদৃশ্য হৈ গৈছে। যদি আপোনাৰ পুৰণি ১০ টকাৰ নোট আছে, আপুনি উপাৰ্জন কৰিব পাৰে। আমি কথা পাতি থকা ১০ টকাৰ নোটখন কেইবা বছৰ আগতে ভাৰতত প্ৰচলিত আছিল।
Published by:Sanjay Kumar Das
First published: