আপোনাৰ হাতত আছে নেকি এই ১ টকীয়া মুদ্ৰা? এদিনতে হৈ পৰিব ১০ লাখ টকাৰ গৰাকী!

News18 Assam | News18-Assam
Updated:February 23, 2021, 12:35 PM IST
আপোনাৰ হাতত আছে নেকি এই ১ টকীয়া মুদ্ৰা? এদিনতে হৈ পৰিব ১০ লাখ টকাৰ গৰাকী!
জানি লওক আপোনাক কোনটো এটকীয়া মুদ্ৰাৰ প্ৰয়োজন হ'ব আৰু ইয়াৰ জৰিয়তে আপুনি কেনেকৈ উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব লক্ষাধিক টকা।

জানি লওক আপোনাক কোনটো এটকীয়া মুদ্ৰাৰ প্ৰয়োজন হ'ব আৰু ইয়াৰ জৰিয়তে আপুনি কেনেকৈ উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব লক্ষাধিক টকা।

  • News18 Assam
  • Last Updated: February 23, 2021, 12:35 PM IST
  • Share this:
১০ লাখ টকা উপাৰ্জন কৰিবলৈ হ'লে আপোনাৰ ওচৰত থাকিব লাগিব এটা বিশেষ ৰূপৰ মুদ্ৰা। যদি আপোনাৰ ওচৰত আছে এই বিশেষ মুদ্ৰা তেন্তে আপুনিও অতি সহজে হৈ পৰিব লাখপতি।

উপাৰ্জনৰ পথ বিচাৰি হাবাথুৰি খাইছে নেকি আপুনি? যদিহে আপুনিও বিচাৰি আছে উপাৰ্জন পথ। তেন্তে আৰু চিন্তা নকৰিব, এতিয়াৰে পৰা ঘৰতে বহি উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব আপুনি। ঘৰত বহিয়েই কোটিপতি হোৱাৰ সুযোগ আছে আপোনাৰ বাবেও। আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাটো হ'ল যে  ইয়াৰ বাবে আপুনি একো কৰাৰো প্ৰয়োজন নাই। যদিহে আপোনাৰ ওচৰত আছে এই বিশেষ ১ টকীয়া মুদ্ৰা তেন্তে আপুনি সহজে লাভ কৰিব পাৰে ১০ লাখ টকা।

আপুনি এই নিৰ্দিষ্ট মুদ্ৰাৰ ফটো ৱেবছাইটত আপলোড কৰিব লাগিব। তাৰ পিছতে মানুহে আপোনাৰ এই মুদ্ৰাৰ বাবে দাম মাতিব আৰু আপুনি বিচৰাজনক এই মুদ্ৰা বিক্ৰী কৰি উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব লক্ষাধিক টকা। ইয়াৰ বাবে প্ৰথমে জানি লওক আপোনাক কোনটো এটকীয়া মুদ্ৰাৰ প্ৰয়োজন হ'ব আৰু ইয়াৰ জৰিয়তে আপুনি কেনেকৈ উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব লক্ষাধিক টকা।

১০ লাখ টকা উপাৰ্জন কৰিবলৈ হ'লে আপোনাৰ ওচৰত থাকিব লাগিব ১৯ শতিকাৰ ৰূপৰ ১ টকীয়া মুদ্ৰা। যদিহে আপোনাৰ ওচৰত এই মুদ্ৰা আছে তেন্তে আপুনি অতি সহজে ১০ লাখ টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব। নিলামত এই মুদ্ৰাটো বিক্ৰী কৰি আপুনি ১০ লাখ টকালৈকে উপাৰ্জন কৰিব পাৰে। ইয়াৰ উপৰিও আপুনি নিলামৰ সময়ত এই মুদ্ৰাৰ দৰদামো কৰিব পাৰিব।

ইয়াৰ বাবে কোনটো মুদ্ৰাৰ প্ৰয়োজন হ'ব আপোনক?

১৮৩৫ চনৰ ১ টকীয়া মুদ্ৰাটো হৈছে অতি বিশেষ। ইয়াৰ এটা ফালে ইষ্ট ইণ্ডিয়া কোম্পানী লিখা থাকে আৰু আনফালে বিলিয়ম কইন লিখা থাকে আৰু ফটো থাকে। এইটো এটা ৰূপৰ মুদ্ৰা আৰু যদি আপোনাৰ ওচৰত এই মুদ্ৰা আছে তেতিয়া আপুনি ঘৰত বহিয়েই লাখপতি হ'ব পাৰিব।

এই মুদ্ৰাৰ বিশেষত্ব কি?

এই মুদ্ৰা হৈছে ইষ্ট ইণ্ডিয়া কোম্পানীৰ দ্বাৰা প্ৰচলিত প্ৰথমটো ১ টকীয়া মুদ্ৰা। সেই সময়ত এই মুদ্ৰা সকলোতে বৈধ আছিল আৰু সেই সময়ত ভাৰতত প্ৰায় ৫৫০ খন ৰাজকীয় ৰাজ্য আছিল আৰু ই সকলো ঠাইতেই বৈধ আছিল। আপোনোৰ ওচৰতো যদি এনে মুদ্ৰা আছে তেন্তে এই সম্পৰ্কত অধিক তথ্য এই ৱেবছাইটটোত লাভ কৰিব – https://www.indiamart.com/proddetail/rare-old-1-rupee-silver-coin-1835-22909537673.html

লগতে আপুনি এইসমূহ ৱেবছাইটত বিক্ৰী কৰিব পাৰিব আপোনাৰ বিশেষ মুদ্ৰা -

https://dir.indiamart.com/impcat/old-coins.html https://in.pinterest.com/080841052o/sell-old-coins/ http://www.indiancurrencies.com/
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: February 23, 2021, 12:35 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি