ক’ভিডৰ বাবে বাতিল অৰ্জুন ভোগেশ্বৰ বৰুৱাৰ জন্মদিন ‘অভিৰুচি ক্ৰীড়া দিৱস’ৰ সমূহীয়া দৌৰ 

News18 Assam | News18-Assam
Updated:August 6, 2020, 9:30 PM IST
ক’ভিডৰ বাবে বাতিল অৰ্জুন ভোগেশ্বৰ বৰুৱাৰ জন্মদিন ‘অভিৰুচি ক্ৰীড়া দিৱস’ৰ সমূহীয়া দৌৰ 
এইবাৰৰ ৩ ছেপ্তেম্বৰৰ দিনটোত অৰ্জুন ভোগেশ্বৰ বৰুৱাৰ জন্মদিন বাবেই সেই দিনা তেখেতৰ নামত এটা কেক কাটিব আয়োজক অভিৰুচি গোষ্ঠীয়ে।

এইবাৰৰ ৩ ছেপ্তেম্বৰৰ দিনটোত অৰ্জুন ভোগেশ্বৰ বৰুৱাৰ জন্মদিন বাবেই সেই দিনা তেখেতৰ নামত এটা কেক কাটিব আয়োজক অভিৰুচি গোষ্ঠীয়ে।

  • Share this:
প্ৰথমবাৰলৈ ৩ ছেপ্তেম্বৰৰ অভিৰুচি ক্ৰীড়া দিৱসলৈ আহিল বাধা। ক’ভিড ১৯ ৰ বাবে অৰ্জুন ভোগেশ্বৰ বৰুৱাৰ ৩ ছেপ্তেম্বৰৰ জন্মদিন অভিৰুচি ক্ৰীড়া দিৱসৰ মূল কাৰ্য্যসূচী সমূহীয়া দৌৰ বাতিল হ’ল।

অসমৰ ক্ৰীড়াৰ অগ্ৰণী অনুষ্ঠান অভিৰুচি গোষ্ঠীৰ উদ্যোগত ১৯৮৩ চনৰ ৩ ছেপ্তেম্বৰৰ পৰা চলি অহা অভিৰুচি ক্ৰীড়া দিৱসৰ এইবাৰ ৩৭ সংখ্যকৰ কাৰ্যসূচী বাতিলৰ সিদ্ধান্ত লৈছে আয়োজক সকলে। এইবাৰৰ ৩ ছেপ্তেম্বৰৰ দিনটোত অৰ্জুন ভোগেশ্বৰ বৰুৱাৰ জন্মদিন বাবেই সেই দিনা তেখেতৰ নামত এটা কেক কাটিব আয়োজক অভিৰুচি গোষ্ঠীয়ে।

এই কথা নিউজ18 ক জনালে অভিৰুচি গোষ্ঠীৰ স্বত্বাধিকাৰী বিশিষ্ট ক্ৰীড়া সাংবাদিক বলেন্দ্ৰ মোহন চক্ৰৱৰ্তীয়ে। বলেন্দ্ৰ মোহন চক্ৰৱৰ্তীয়ে লগতে জনাই যে ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ পিছত পৰিস্থিতি স্বাভাৱিক হলেই প্ৰতিবছৰে চলি অহা আভিৰুচি দিৱসৰ আন্ত: শিক্ষানুষ্ঠান কুইজ আৰু নৃত্য প্ৰতিযোগিতা সমুহ অনুষ্ঠিত হ’ব।

উল্লেখযোগ্য যে ১৯৮৩ চনৰ পৰাই প্ৰতিবছৰে দেশৰ এগৰাকী তাৰকা খেলুৱৈয়ে ভোগেশ্বৰ বৰুৱাৰ ৩ ছেপ্তেম্বৰৰ জম্ম দিন অভিৰুচি দিৱসৰ গুৱাহাটীৰ কেন্দ্ৰীয় কাৰ্যসূচীত অংশ লয়।
First published: August 6, 2020, 9:30 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading