• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Driving License, RC আৰু গাড়ীৰ পাৰমিট সম্পৰ্কীয় কামৰ বাবে মাত্ৰ ১২ দিন আছে আপোনাৰ হাতত ! চৰকাৰে ৰেহাই বাতিল কৰিছে, ১ নৱেম্বৰৰ পৰা ভৰিব জৰিমণা...

Driving License, RC আৰু গাড়ীৰ পাৰমিট সম্পৰ্কীয় কামৰ বাবে মাত্ৰ ১২ দিন আছে আপোনাৰ হাতত ! চৰকাৰে ৰেহাই বাতিল কৰিছে, ১ নৱেম্বৰৰ পৰা ভৰিব জৰিমণা...

কেন্দ্ৰীয় পৰিবহণ মন্ত্ৰালয়ে শেহতীয়াকৈ ড্ৰাইভিং লাইচেঞ্চ ((Driving license), আৰচি (RC) আৰু গাড়ীৰ পাৰমিটৰ ওপৰত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লৈছে। যিসকলে এতিয়ালৈকে ডিএল, আৰচি আৰু গাড়ীৰ পাৰমিট নৱীকৰণ কৰা নাই তেওঁলোকক তাৎক্ষণিকভাৱে renew কৰিব লাগে, অন্যথা এই  চালকসকল ১ নৱেম্বৰৰ পৰা ৰাস্তাত ধৰা পৰিব।

কেন্দ্ৰীয় পৰিবহণ মন্ত্ৰালয়ে শেহতীয়াকৈ ড্ৰাইভিং লাইচেঞ্চ ((Driving license), আৰচি (RC) আৰু গাড়ীৰ পাৰমিটৰ ওপৰত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লৈছে। যিসকলে এতিয়ালৈকে ডিএল, আৰচি আৰু গাড়ীৰ পাৰমিট নৱীকৰণ কৰা নাই তেওঁলোকক তাৎক্ষণিকভাৱে renew কৰিব লাগে, অন্যথা এই  চালকসকল ১ নৱেম্বৰৰ পৰা ৰাস্তাত ধৰা পৰিব।

কেন্দ্ৰীয় পৰিবহণ মন্ত্ৰালয়ে শেহতীয়াকৈ ড্ৰাইভিং লাইচেঞ্চ ((Driving license), আৰচি (RC) আৰু গাড়ীৰ পাৰমিটৰ ওপৰত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লৈছে। যিসকলে এতিয়ালৈকে ডিএল, আৰচি আৰু গাড়ীৰ পাৰমিট নৱীকৰণ কৰা নাই তেওঁলোকক তাৎক্ষণিকভাৱে renew কৰিব লাগে, অন্যথা এই  চালকসকল ১ নৱেম্বৰৰ পৰা ৰাস্তাত ধৰা পৰিব।

  • Share this:
কেন্দ্ৰীয় পৰিবহণ মন্ত্ৰালয়ে শেহতীয়াকৈ ড্ৰাইভিং লাইচেঞ্চ ((Driving license), আৰচি (RC) আৰু গাড়ীৰ পাৰমিটৰ ওপৰত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লৈছে। যিসকলে ক'ৰোনা সময়ত বা ক'ৰোনা সময়ৰ কেইদিনমান আগতে তেওঁলোকৰ ডিএল (DL), আৰচি আৰু গাড়ীৰ পাৰমিট অনুমতি হেৰুৱাইছিল তেওঁলোকক নৱীকৰণৰ (Renew) পৰা ৰেহাই দিয়া হৈছিল।

ডেৰ বছৰৰো অধিক সময় ধৰি, এনে লোকসকলে নৱীকৰণ অবিহনে ৰাস্তাত গাড়ী চলাই আহিছিল, কিন্তু এতিয়া ৩১ অক্টোবৰৰ ভিতৰত এইবোৰৰ নৱীকৰণ কৰাটো বাধ্যতামূলক কৰা হৈছে। সেয়েহে, যিসকলে এতিয়ালৈকে ডিএল, আৰচি আৰু গাড়ীৰ পাৰমিট নৱীকৰণ কৰা নাই তেওঁলোকক তাৎক্ষণিকভাৱে renew কৰিব লাগে, এই  চালকসকল ১ নৱেম্বৰৰ পৰা ৰাস্তাত ধৰা পৰিব, তেওঁলোকক নতুন মটৰ বাহন আইনৰ অধীনত জৰিমনা বা শাস্তি দিয়া হ'ব পাৰে। গতিকে এতিয়া আপোনাৰ মাত্ৰ ১২ দিন বাকী আছে।

Corona সময়ত আপোনাৰ ড্ৰাইভিং লাইচেঞ্চ, আৰচি বা গাড়ীৰ পাৰমিট ১ ফেব্ৰুৱাৰী, ২০২০-ৰ আগতে উকলি গৈছিল, কিন্তু আপুনি এতিয়াও ৰেহাই লাভ কৰি আছে আৰু আপুনি সহজে ৰাস্তাত গাড়ী চলাই আছে, কিন্তু পৰিবহন মন্ত্ৰালয়ৰ এক নতুন আদেশৰ পিছত, এতিয়া ইয়াক৩১ অক্টোবৰ, ২০২১-ৰ পিছত উকলি যোৱা বুলি বিবেচনা কৰা হ'ব।

কেন্দ্ৰীয় পৰিবহণ মন্ত্ৰালয়ে এতিয়ালৈকে দেশত কৰোনাৰ দ্বিতীয় ঢৌতো এই সকলোবোৰৰ ওপৰত ৰেহাই দি আহিছিল। কৰোনাৰ বাবে এতিয়ালৈকে ড্ৰাইভিং লাইচেঞ্চ, আৰচি, ফিটনেছ প্ৰমাণপত্ৰৰ দৰে কাগজৰ বৈধতা ৭ গুণ বৃদ্ধি কৰা হৈছে। অৱশ্যে, বহুতো ৰাজ্য চৰকাৰে অনলাইন ড্ৰাইভিং লাইচেঞ্চ নৱীকৰণ কৰা আৰম্ভ কৰিছে। পৰিবহণ মন্ত্ৰালয়ে দেশজুৰি বিয়পি পৰা কৰোনা ভাইৰাছৰ কাৰণে ইয়াক জনবহুল অঞ্চলৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰিবলৈ এই পদক্ষেপ লৈছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: