• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Astro Tips: কিন্নৰসকলক বুধ গ্ৰহৰ প্ৰতীক হিচাপে গণ্য কৰা হয়; এই সামগ্ৰীসমূহ দান কৰিলে সৌভাগ্যশালী হ'ব পাৰে আপুনি

Astro Tips: কিন্নৰসকলক বুধ গ্ৰহৰ প্ৰতীক হিচাপে গণ্য কৰা হয়; এই সামগ্ৰীসমূহ দান কৰিলে সৌভাগ্যশালী হ'ব পাৰে আপুনি


কিন্নৰসকলক কি কি বস্তু দান কৰিব

কিন্নৰসকলক কি কি বস্তু দান কৰিব

যদিও কিন্নৰসকলক দান দিয়া হয়, কিন্তু কিন্নৰসকলে যদি আপোনাৰ ওপৰত সন্তুষ্ট হয় আৰু মুদ্ৰা বা টকা আপোনাক ঘূৰাই দিয়ে, তেন্তে বুজি লওক যে আপুনি লটাৰীত জয়ী হৈছে।

  • Share this:
ৰাশিফলত অৱস্থিত নটা গ্ৰহৰ সকলোবোৰেই জীৱনত প্ৰভাৱ পেলায়। নৱগ্ৰহত বুধ গ্ৰহক গ্ৰহৰ ৰাজকুমাৰ বুলি কোৱা হৈছে। এই গ্ৰহটোক বুদ্ধিমান আৰু নৰম বুলি গণ্য কৰা হয়। বুধবাৰৰ দিনটো বুদ্ধৰ পূজাৰ বাবে উৎসৰ্গিত। জ্যোতিষৰ মতে যিজন ব্যক্তিৰ বুধৰ অৱস্থান ৰাশিফলত দুৰ্বল, তেওঁ ধনৰ সংকট, স্বাস্থ্যজনিত সমস্যা, ঋণ আদি সমস্যাত ভুগিবলগীয়া হয়। বুধ গ্ৰহৰ শুভ প্ৰভাৱ বৃদ্ধি কৰাৰ স্বাৰ্থত জ্যোতিষত বহুতো প্ৰতিকাৰৰ কথা কোৱা হৈছে। ইয়াৰে এটা উপায় হ’ল কিন্নৰসকলক দান দিয়া।

আচলতে কিন্নৰ মানে তৃতীয় লিংগ, যি বুধ গ্ৰহৰ সৈতে জড়িত। কিন্নৰসকলক বুধ গ্ৰহৰ প্ৰতীক বুলি গণ্য কৰা হয়। বুধবাৰে নপুংসকসকলক কিছুমান বিশেষ বস্তু দান কৰিলে বুধ গ্ৰহ আপোনাৰ ওপৰত সন্তুষ্ট হয় আৰু ৰাশিফলত বুধ গ্ৰহৰ অৱস্থান শক্তিশালী হয়। কিন্নৰক কি কি বস্তু দান কৰিব লাগে দিল্লীৰ আচাৰ্য গুৰমীত সিং জীৰ পৰা জানি লওক।

কিন্নৰসকলক কি কি বস্তু দান কৰিবঃ

কিন্নৰসকলক চাউল দান কৰাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। মাতৃ লক্ষ্মী এই কথাত সন্তুষ্ট হয় আৰু ঘৰত কেতিয়াও খাদ্য আৰু ধনৰ অভাৱ নহয়।

বুধবাৰে কিন্নৰসকলক সেউজীয়া ৰঙৰ কাপোৰ দান কৰিব লাগে। ইয়াৰ ফলত ৰাশিফলত বুধ গ্ৰহৰ অৱস্থান শক্তিশালী হয়। সেউজীয়া ৰং আৰু কিন্নৰ দুয়োটাকে বুধ গ্ৰহৰ প্ৰতীক হিচাপে গণ্য কৰা হয়।

কিন্নৰক ঢোল দান কৰিলে ব্যৱসায় বৃদ্ধি পায়। পূজাৰ তামোল মুদ্ৰাৰ ওপৰত থৈ কিন্নৰক পূজাত ক্ষুদ্ৰ দান কৰক। ইয়াৰ ফলত অৰ্থনৈতিক অৱস্থা শক্তিশালী হয়।

এইবোৰ বস্তু কিন্নৰক দান নকৰিবঃ

যেতিয়াই কিন্নৰ আপোনাৰ ঘৰলৈ আহে, তেতিয়াই নিজৰ সামৰ্থ অনুযায়ী দান কৰক। টকাৰ পৰা আৰম্ভ কৰি চাউল, কাপোৰ-কানি, ফল-মূল, ঢোল, তাম বা পিতলৰ বাচন-বৰ্তনলৈকে দিব পাৰে। কিন্তু কিন্নৰসকলক কেতিয়াও তীখাৰ বাচন-বৰ্তন আৰু তেল দান কৰিব নালাগে। যদি আপুনি ভুলবশতঃও এইবোৰ কিন্নৰক দান কৰিছিল, তেন্তে আপুনি হয়তো ধনৰ সৈতে জড়িত সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে।

কিন্নৰৰ সৈতে জড়িত বিশ্বাসঃ
যদিও কিন্নৰসকলক দান দিয়া হয়, কিন্তু কিন্নৰসকলে যদি আপোনাৰ ওপৰত সন্তুষ্ট হয় আৰু মুদ্ৰা বা টকা আপোনাক ঘূৰাই দিয়ে, তেন্তে বুজি লওক যে আপুনি লটাৰীত জয়ী হৈছে। কিন্নৰৰ পৰা ধন পোৱাটো শুভ আৰু ই আপোনাৰ সৌভাগ্য সলনি হ’বলৈ ওলোৱাৰ লক্ষণ। আনহাতে, কিন্নৰে যদি এটা টকাৰ মুদ্ৰা দিয়ে, তেন্তে সেয়া বৰ ভাল। ইয়াৰ দ্বাৰা আপুনি কেতিয়াও টকাৰ সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব নালাগে।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি